EN|RU|UK
 Форум Украины
  64  1

 ЄВРОПА. Російська мафія — родом з КДБ і КПРС і протегують їй люди Путіна

Потужність російської мафії, масштабну операцію проти якої провели напередодні у ряді країн Європи, пояснюється підтримкою російських бізнесменів і політиків, вважає іспанська преса. Саме з цієї причини Іспанія, що особливо активно воює з «злодіями в законі» з колишнього СССР, стикається з величезною кількістю труднощів, коли в ході розслідування звертається до російської влади з проханням про сприяння, пише El Pais, на яку посилається InoPressa.

Наприклад, в ході операції під кодовою назвою «Ява» в понеділок було затримано 69 вихідців з колишніх радянських республік. 24 підозрюваних в кримінальній діяльності були заарештовані в Іспанії — в Барселоні, Валенсії і Гвадалахарі. Подібні операції пройшли також в Німеччині, Австрії, Швейцарії та Італії. Серед затриманих опинилися громадяни Росії, Грузії і Вірменії.

Сучасна «російська мафія» вийшла з КДБ і КПРС, пише іспанська газета. Щоб стати ватажком мафіозі, досить було мати хороші зв'язки в радянській номенклатурі. El Pais описує схему злочинної діяльності лідера «російської мафії», який може займати пост в приватній нафтовій або металургійній компанії. Мафіозі передає незаконно нажиті кошти в інвестиційні компанії в США, Німеччині, Голандії, Швейцарії. Після цього вони інвестуються в десятках країн, включаючи Іспанію.

За даними іспанської газети, російські правоохоронні органи замість надання допомоги всіляко намагаються дізнатися, що саме відомо про затриманих мафіозі прокуратурі Іспанії. Кілька разів співробітників іспанської прокуратури, пов'язаних з розслідуванням справ «російської мафії», навіть намагалися вбити.

Іспанські слідчі стикаються в ході розслідування з тим, що біля витоків мафіозного угрупуваннястоїть настільки впливова в Росії людина, що за арештами підозрюваних відразу слідують офіційні прохання про поблажливість. Причому багато таких документи виявляються пов'язаними або з російським парламентом, або з передвиборчою кампанією Путіна, відзначає газета.

Дивує іспанські ЗМІ той факт, що в «російської мафії», видно, безмежна кількість грошей. В усякому разі, мафіозі наймають найвпливовіших іспанських адвокатів і знаходять фантастичні суми для виходу під заставу. Ймовірно, має місце і підкуп чиновників, і дискредитація обвинувачувачів. Справу ускладнює період затяжної кризи — адже в «російської мафії» завжди є гроші для будь-яких інвестицій.

Затримані мафіозі підозрюються в здирництві, торгівлі зброєю і наркотиками, а також відмиванні грошей. Встановлено, що до Барселони, де проживав передбачуваний ватажок угрупування, 38-річний Кахабер Шушанашвілі, стікалися гроші від незаконної діяльності в Німеччині, Австрії, Італії, Франції, Швейцарії та інших країнах, повідомляє радіо «Свобода». Шушанашвілі підозрюють в тому, що він контролював кримінальну діяльність вихідців з Грузії в усій Європі.

Як розповів радіостанції представник іспанської поліції Хуан Рамон Іглесиас, слідчі стежили за діями затриманих більше року. Іспанські ЗМІ, посилаючись на матеріали слідства, відзначають, що в перехоплених телефонних розмовах затримані хизувалися, що «захопили усю Європу». На цьому тижні всі вони будуть допитані слідчим Національної судової палати Іспанії Фернандо Гранде-Марласка, який керує операцією «Ява».

12 злодіїв в законі було затримано і в Австрії. В ході обшуків були виявлені раніше вкрадені цінності, зокрема, комп'ютери, ноутбуки, коштовності і дизайнерські моделі одягу. Заарештованим в різних країнах пред'явлені звинувачення в контрабанді наркотиків, відмиванні грошей, здирництві, підкупі і незаконному зберіганні зброї.Источник: https://censor.net.ua/f2513811
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
marina marinina, Said_, Cтарий Кінь, Доброжелатель Доброжелательный, Україна Incognita, ahuhu, Saw Ewas 1a26b1e6
 Всего на сайте: 20 писателей
 
 
 
 
 
 вверх