EN|RU|UK
 Форум Украины
  151  5

 Московський Патріархат канонізував героя УПА

Боротьба УПА за Незалежність України є одним з тих історичних факторів, яким антиукраїнські сили намагаються розділити державу та її народ, викривленням історичної правди завести у оману людей та, цим самим, поставити під сумнів саму українську державність.

Впливає цей фактор і на міжконфесійні відносини, додаючи напруги у, і без того, складні стосунки, що склалися в Україні між церквами.

Неодноразово Українська Православна Церква Київського Патріархату наголошувала на тому, що крім всього подвижництво має відображувати дух патріотизму, любові до України, в цьому дусі і виховувати нащадків.

У свою чергу, Українська Православна Церква Московського патріархату весь час, наче спеціально знаходить символи лише шовіністичні, що просякнуті зневагою до України її історії та захисників волі українського народу.

Але один випадок став наче утвердженням того, що справжнє подвижництво має визнаватися навіть ідеологічними противниками. У 2002 році УПЦ МП канонізувала преподобного Амфілохія (у миру — Яків Головатюк), з біографії якого відомо, що він був помічником партизанів УПА.

Мешкав Амфілохій у містечку Почаїв, неподалік від лаврського цвинтаря. У березні 1945 року неподалік від Почаєва один із загонів УПА вступив у нерівний бій з енкаведистами. Бандерівці втратили 13 бійців. Троє поранених хлопців лишилися лежати в лісі. Холодними ночами Амфілохій потайки приходив лікувати повстанців у бандерівську криївку, а згодом — до однієї з хат, куди їх перенесли. При цьому він приховував те, що був монахом.

Пам`ятає про ці події Марія Антонюк, що була однією зі зв`язкових УПА. Пані Марія розповідає і про інші випадки, коли святий із Лаври ставав у помочі повстанцям. Що ж до політичних поглядів старця Йосифа, то вона стверджує: «Він глибоко не вникав у ці питання, проте говорив так: «Є нація українська, і повинна бути держава Українська. Але ми беззахисні, ми не маємо зброї».

Також отець молився за всіх нас та повторював: «Я весь час молюся, і моя молитва сильна. Скільки я буду жити, стільки молитимуся за тих наших дітей, що полягли, і котрі вціліли, і за тих, які страждають на засланні. Я за всіх вас молюся».
Коли в 1968 році Марія Антонюк повернулася з воркутинського заслання та прийшла до старця за зціленням, аби щось удіяв проти головного болю, той зустрів її, пройнявшись сльозою. Від однієї з бойових подруг Марія вже згодом дізналася, як монах радів її поверненню з каторги.

Для Порталу NGO.DONETSK.UA свою думку з приводу канонізації УПЦ МП подвижника, що підтримував боротьбу УПА, прокоментував благочинний Донецького округу Донецької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Ігнатій (Воловенко).

«Святий Амфілохій - це святий великої подвижницької вдачі. Людина, яка поєднувала у собі служіння Богу і українському народу. Судячи з матеріалів, які тепер стали доступними, він поділяв погляди учасників національних визвольних змагань середини 20-го століття. Це прекрасний взірець для усіх вірних українських православних церков. Наявність таких святих подвижників є свідченням того, що і наш український народ має своїх заступників перед Всевишнім».Источник: https://censor.net.ua/f2512029
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Pavlo Dudra, Чинганчгук, WMyk, майор швейк, ВКЛ_это_мы_01, Леонид Днепр, Андрей Лавриненко e607e4e3, Горил Васильевич, Еxorcist, Arkady Korshun, Lucretia Black, sergio sergio 909a2d55, sea dog, roshenko q, Fjall_Raven, амфаш, геннадий иванов 2cd0f559, Nickol Nickols, Сидор Лютый 9d9acd27, Алексей Вовченко f033f386, Stuart Pearce, , Radoslav Sikorsky, про, Черноморец не команда Черномор, Ali Hasan, Oles Ivanov, Wolodimir Korobkin, ahuhu, John Smith 4c07b967, alexandr shamov, Славик Шустрик
 Всего на сайте: 100 писателей
 
 
 
 
 
 вверх