EN|RU|UK
 Форум Украины
  85  3

 Якщо всі архіви СБУ будуть відкриті, конфлікти щодо Бандери зникнуть, історик

Вважати бандерівське крило фарватом німецької політики є недоцільно. Бандерівський рух був найактивнішим та найсильнішим. Цей рух був антинімецьким та нелегальним». Таку думку висловила кандидат історичних наук Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету Тамара Галицька-Дідух на позачерговій 36 сесії обласної ради. За її словами, українське суспільство має обмежену інформацію про Бандеру. «Якщо всі архіви СБУ будуть відкриті, цих конфліктів (з приводу Бандери) не буде», – переконана історик.
"Прикро, що за стільки років української незалежності, сторінки підручників обмежуються лише одним абзацом про УПА. Адже таких прикладів національно-визвольного руху в історії дуже мало. УПА діяло на ентузіазмі і без будь-якої підтримки", - стверджує науковець,

"У демократичні державі, - переконана Тамара Галицька-Дідух, - наука має право на голос". А науковці переконані, що "регіональна розмежованість України є політичною".

"Незважаючи на різні політичні вподобання, науковці у 2008 році виступили за присвоєння звання Героя України Степанові Бандері",- додав кандидат історичних наук Микола Вітенко.

"Своє слово, - зазначила Вітенко, - науковці сказали після наукової конференції, видавши книгу "Український національно-визвольний рух на Прикарпатт. 20 століття", де розміщені різноманітні матеріали за формою і змістом про національно-визвольні змагання українського народу у 1939-45 рр".

Як повідомляє кореспондент ZAXID.NET , також науковці стверджують, що "постать Бандери для патріота України є знаковою. Бо без Бандери не було б ані шестидесятників, ані національного руху 90-х, а, отже, - і незалежності України".Источник: https://censor.net.ua/f2511891
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 
 
 
 
 
 вверх