EN|RU|UK
 Форум Украины
  141  1

 Юлії Тимошенко імпонує польська модель боротьби з корупцією

Україна має використати досвід Польщі у боротьбі з корупцією. Таку думку Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко озвучила, виступаючи сьогодні на установчому засіданні Студентської ради при Кабінеті Міністрів України.

"Я мрію започаткувати те, що є сьогодні у Польщі… Наша сусідня Польща прийняла Закон про право провокації хабара. Коли є сигнали, що людина бере хабар, то створюється ситуація, у результаті якої цю людину просто садять… У Польщі, коли пару десятків таких випадків сталося, то ця тема майже припинилася… Це вирішує проблему хабарництва на побутовому рівні", - пояснила Юлія Тимошенко.

Вона додала, що питання боротьби з корупцією сьогодні є "питанням питань" як для України, так для всіх країн світу. "У корупції завжди є два учасники. Перший – хто дає, а другий – хто бере. І в усіх законодавствах світу передбачена абсолютно рівна відповідальність тих, хто дає і хто бере хабар", - підкреслила Прем'єр-міністр.

Вона при цьому визнала, що набагато складніше вирішити проблему хабарництва на високому рівні. Тому, за словами Юлії Тимошенко, завдання викорінення корупції з вищих ешелонів влади можна вирішити, забезпечивши опозицію реальними повноваженнями притягати до відповідальності відповідних чиновників.

Крім того, зазначила Юлія Тимошенко, проблему хабарництва може вирішити реалізація реальної судової реформи, коли судді також будуть притягатися до відповідальності за прийняття неправосудних рішень.

Як відомо, наприкінці жовтня Прем'єр-міністр доручила Міністерству внутрішніх справ України використовувати засоби "провокації хабара" для боротьби з корупцією під час видачі актів на землю.

На початку грудня Кабінет Міністрів України затвердив комплексний план з посилення боротьби з корупцією. Документ передбачає не тільки посилення силової атаки на корупціонерів, але й пропонує комплексне вирішення проблеми корупції через економічні, соціально-політичні, адміністративні та інформаційні заходи.Источник: https://censor.net.ua/f2500571
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 
 
 
 
 
 вверх