EN|RU|UK
 Форум Украины
  132  3

 Лиса Алиса и Кот Базилио надеются, что они в стране дураков

Один кандидат плаче в рушник на процедурі висування, інша привселюдно демонструє етикетку на одязі, третій з фонограмою свого виступу об'їхав півкраїни, на черзі - інша половина. Вони йдуть на все, щоб нам сподобатися. Цінуймо це. Бо могло (і ще може) бути зовсім інакше.

Українські політики нагадують військовополонених у визначенні британського прем'єра Вінстона Черчиля. Якось той сказав: "Військовополонений - це той, хто хотів вас убити, а коли в нього це не вийшло, просить пощади".

Щойно півроку тому найбільш рейтингові політики - Віктор Янукович і Юлія Тимошенко - домовлялися між собою перетворити суспільство на нуль, принагідно на інституційному рівні завдавши країні несумісної шкоди.

Скасування прямих виборів і запровадження виборів у два тури зводило до нуля вплив суспільства на владу. Громадяни в країні ставали ніким, і звати їх було б ніяк.

Якби конституція ПРіБЮТ пройшла, Юлія Тимошенко не мала б жодних потреб заперечувати свої зв'язки хоч з Луї Віттоном", хоч з будь-ким ще.

Крім цього, встановлювався цілковитий контроль над виборчою системою. Пропонувалося запровадити новий орган (Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія України і система місцевих кваліфікаційно-дисциплінарних комісій), які б чинили визначальний вплив на вибори і судочинство в країні, проте позбавлялися будь-якого суспільного контролю і залежали від нинішнього складу Державної судової адміністрації.

Про будь-які реальні вибори в такій системі говорити не доводилося б. Відповідальність ЗМІ за "дезінформацію суспільства" без визначення, що це таке і хто її встановлює, ціною позбавлення ліцензії назавжди, означало ліквідацію свободи слова з усіма супутніми наслідками.

Запровадження "обрання" місцевих суддів означатиме їх залежність від тих, хто фінансував їхню кампанію. Фактично це було б повне узаконення корупції і підкупності судів. Коли нині є хоч теоретична можливість наведення порядку в судовій системі (до речі, підконтрольній переважно БЮТ), то тоді ця можливість ліквідовувалася в принципі.

Домогтися в такій системі справедливості, не вдаючись до насильства було б практично нереально. Право Верховної Ради самовільно призначати і звільняти голову Нацбанку означало загрозу гіперінфляції, особливо з огляду на поведінку нинішнього Кабміну.

І це на додачу до, вочевидь, навмисне створених загроз для національної безпеки країни. Це була спроба використати жадобу влади кількох осіб для руйнування життєздатності держави. Як кажуть, дехто так чіпляється за кермо, що ладен перенести його на чужий корабель.

Конституційною авантюрою ПРіБЮТ маски було скинуто, і видовище не потішило.

По суті, конституцією ПРіБЮТ країну, паралізовану реформою 2004 року, хотіли не реанімувати, як можна було б сподіватися від "представників народу", а добити й розчленувати. На очах суспільства політики намагалися рознести країну, а її громадян "помножити на нуль".

Янукович навіть заявив з цього приводу буквально наступне: "Якщо розкривати все, про що ми говорили (під час конституційних переговорів з Тимошенко), ми взагалі втратимо своє обличчя".
http://www.pravda.com.ua/rus/articles/4b1ce24568ecb/Источник: https://censor.net.ua/f2499984
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Дмитро Черних, Славик Шустрик, Николай Журавель 28f686bb, Ruslan Tkachenko, Володимир Миколаєць, Гыг с Вами, Олег Сербин 10d6f9ec, Иван Стас, Skorpion68, mrSmith, Елена Карпенко f98c030d, Константин Гризодубо, усе будет только хуже, А П 6d5dcd2e, Nikol Pricol, Лариса fb3d953c, CrossFirenko, bag, ВКЛ_это_мы_01, Лесли, Vladimir Kalashnikov, KharkovCity, kubliwe kub, victor Emetc, Серж Серж 3e25498f, Hamor Malec, Василь Бондарчук, кацахол, Igop, Саша Крест, Антоніна Принц, Roman Rjevskiy, Люцифер, busny, Dr John H. Watson, Vladislav R 85fbc9a9, Панько Недобрий, CHIEF, буков, Владимир Суб, Maik Angelo, Володимир Букарєв, ITLaB, Gyro, Великая Исландия, Иван Афанасьев, East Clintwood, дмитро кук f4227808, Alex Po 0cbb8a7b, Caidence, Toshno Newapkokrad, Oleg Manko, Myko, Волелюб Степовий, Лера Ларченко, Hazan Eldoran, Something like 4d2f34f2
 Всего на сайте: 188 писателей
 
 
 
 
 
 вверх