EN|RU|UK
 Форум Украины
  287  27
Закарпаття: Завтра гуцули планують засудити "русинів"

 Закарпаття: Завтра гуцули планують засудити "русинів"

Закарпаття: Завтра гуцули планують засудити "русинів"

Завтра, 20 січня, у Рахівському районі Закарпаття відбудеться урочисте святкування 90-річчя з дня заснування Гуцульської республіки. Про це сьогодні, 19 січня, повідомив депутат Закарпатської обласної ради Володимир Піпаш.
Святкування триватимуть у смт. Ясіня та в м. Рахів.


У Рахові крім того відбудеться сесія районної ради, на якій планують прийняти рішення щодо засудження політичного русинства.

В Ясіня цього дня відкриють пам’ятник гуцульським січовим стрільцям.

Довідка.

Закарпатська обласна рада під час сесії 14 січня прийняла рішення звернутися до Президента України Віктора Ющенка з проханням нагородити державною відзнакою президента Гуцульської республіки Степана Клочурака.

Відповідну пропозицію вніс депутат облради Антон Зелінський («Наша Україна») з нагоди 90-річчя від дня проголошення Гуцульської республіки.

«Гуцульська республіка боролася за возз’єднання гуцульського краю із братами-українцями, — зауважив А. Зелінський. - Вона мала демократичний уряд із 42 осіб, серед яких були і гуцули, і угорці, і німці, і євреї. Гуцульська республіка боролася проти більшовицьких загарбників і має виховне значення для молодого покоління закарпатців та українців загалом. Громада Рахівщини та зокрема селищної ради смт. Ясіня просить посмертно відзначити лідера Гуцульської республіки Степана Клочурака державною відзнакою».

Степан Клочурак (1896-1990) - закарпатський громадсько-політичний діяч. У 1918-1919 рр. був організатором Гуцульської республіки в селі Ясіня, потім редактор газети «Вперед», згодом лідер української фракції аграрної партії, з 1934 р. - редактор її органу «Земля і воля». У 1939 р. посол до сейму і міністр Карпатської України. З 1939 р. - в еміграції в Празі, 1945 - арештований НКВД, до 1957 р. перебував у радянських концтаборах. Після звільнення проживав у Празі. З дружиною, учителькою середньої школи, у нього 1955 року народилася донька Галина Клочуракова (згодом Павловська), яка стала відомою чеською письменницею, сценаристкою, публіцисткою.Источник: https://censor.net.ua/f2454497
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 Всего на сайте: 3 писателя
 
 
 
 
 
 вверх