EN|RU|UK
 Форум Украины
  95  6

 Газпром - голий король. Він прикривається Україною, щоб приховати свою безпорадність - результат багаторічного некомпетентного керівництва людьми, далекими від нафтогазової галузі.

Стриптиз а ля рюс

Газпром - голий король. Він прикривається Україною, щоб приховати свою безпорадність - результат багаторічного некомпетентного керівництва людьми, далекими від нафтогазової галузі.

Газпром заявляє, що це Україна краде у нього газ - але до сих пір немає позову в міжнародний суд у Стокгольмі. Навіть якщо Україна дійсно частково відбирала той газ, а Газпром дійсно бажав та міг поставляти газ в Європу в обсягах, передбачених його контрактами - то діяв би зовсім по-іншому.

Крадете, українці? В суд вас! Але газ Європі продовжувати поставляти - бо чим європейці винні?

А потім за результатами суду стягнути з України те, що вона неналежним чином забрала.

Але чомусь не одразу в Стокгольм, де знаходиться відповідний міжнародний суд, летить голова Газпрому Олексій Міллєр, а спершу в Брюссель - чистим красномовством, а не юридичними аргументами - чорнити образ України.

Навіть якщо існують юридичні підстави - то завдання стоїть по-іншому, не добитися правди, а погратися краником.

Чому погратися - тому що у Газпрому є потреба створити умови надзвичайного стану, аби виправдати недостачу газу.

Недостача витікає з двох джерел.

По-перше, компетентні особи говорять про кризу газового видобутку в РФ - Росія, енергетична імперія, вже третій рік живе з офіційно визнаним газовим дефіцитом.

Поки що його абсолютний та відносний розмір невеликий - 4 мільярди (менше 1%) в 2007-му, та вдвічі більше у 2008-го.

Але, в першу чергу, реальні розміри дефіциту можуть бути більші, а по-друге - експерти прогнозують на наступний рік збільшення його до 40 мільярдів кубометрів - зокрема. про це повідомив Анатолій Чубайс, голова основного споживача газпромівського газу - РАО ЄЕС.

Фундаментальних підстав для цього достатньо. За словами екс-міністра палива та енергетики Росії Бориса Нємцова, за останні 6 років Газпром не розробив жодного нового родовища - за цей період видобуток зріс лише на 3% , а російський ВВП зріс майже наполовину.

Потреби тієї ж електроенергетики значно зросли - але пропозиція газу залишилася майже незмінною. Дефіцит же - наростає. А зараз, у період збільшення споживання у зв'язку з холодами - взагалі пік потреби в голубому паливі.

Це ще не все - на горизонті маячить примара Туркменістану. З ним Росія, як кажуть в народі, "попала".

Нагадаю - Туркменія щорічно продає більше ніж 50 мільярдів кубометрів газу росіянам, а ті вже через посередників женуть його до України та реалізовують. Фізично ж в Україну йде російський газ.

Так от - зараз ситуація з туркменським газом до кінця незрозуміла. Ніби-то росіяни домовились про умови закупівлі його на поточний рік - але чомусь, на відміну від попередніх років, невідомі ні обсяги, ні ціна.

Путін щось там проговорився про астрономічні 340 доларів з тисячу кубометрів - майже вдвічі більше минулорічної закупівельної ціни, і значно більше тої ціни, за якої в нинішніх умовах Україна готова купувати.

Іншими словами, Газпром отримав за контрактами з Туркменією купу дуже дорогого газу, який вже не вдасться продати Україні, і доведеться реалізовувати собі у збиток всередині Росії.

Єдиний вихід - також тягнути переговори, вимагати перегляду умов, беручи поки мінімум або не беручи взагалі. Можливо, це - ще один фактор, чому у росіян може не вистачати газу.

І наостанку газпромології - невелика політологічна ремарка. За останній час сталось те, чого раніше не було майже ніколи - принаймні у горизонті пам'яті нинішнього покоління.

Росія ввела війська на територію іноземної держави - такого не траплялось з часів Афганістану. Україні повністю перекрили газ - такого теж раніше не траплялось, хоча про таку можливість говорили весь час.

Очевидно, що зовнішня політика Росії радикалізується. Деякі спостерігачі пояснюють це боротьбою всередині Росії - але це не настільки важливо для українців.

Для українців важливо те, що потрібно готуватися до радикального протистояння.

Чи готові українці?

Росія здійснила недружній акт, фактично - це агресія, найбрутальніша з усіх можливих у даному випадку форм тиску. При всіх сумнівних чеснотах, настільки жорсткого поводження країна не заслуговує.

Тому - потрібно реагувати відповідно. Українці мають витримати тиск Росії та добитися свого.Источник: https://censor.net.ua/f2453047
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
JulyusCaesar, 5 копійок, Vladimir Makarenko, Чинганчгук, Джамал, Ali Hasan, Татьяна Лайф, Вячеслав Захаров 81c033e0, Вячеслав Айшер db13345f, Леонид Днепр, Администратор форума
 Всего на сайте: 38 писателей
 
 
 
 
 
 вверх