EN|RU|UK
 Форум Украины
  106  3

 Доньку «Газпрому» впіймали на крадіжці газу

НАК «Нафтогаз України» вимагає від ВАТ «Газпрому» і ВАТ «Молдовагаз» відновити попередню узгоджену схему відбору газу для Республіки Молдова, повідомляє Майдан з посиланням на прес-службу НАК «Нафтогаз».

Як мовиться у прес-релізі компанії, споживачі Республіки Молдова з незрозумілих причин і без узгодження із ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» починаючи із 1 січня 2009 р. розпочали споживання природного газу практично в повному обсязі із транзитного газопроводу «Ананіїв-Тираспіль-Ізмаїл», який частково проходить територією республіки Молдова.

Таким чином, сумарна подача природного газу в південному напрямку країнам Балканського регіону — Румунії, Болгарії, Туреччини, Греції та Македонії — була зменшена на відповідний обсяг — близько 10 млн куб. м на добу.

Зазначені спільні дії ВАТ «Газпром» та її дочірньої компанії ВАТ «Молдовагаз» вносять дестабілізацію із забезпечення країн Балканського регіону природним газом і призводять до необ’рунтованих звинувачень до української сторони як транзитера російського газу.

НАК «Нафтогаз України» вимагає від ВАТ «Газпром» відповідної вказівки ВАТ «Молдовагаз» відновити попередню узгоджену схему відбору газу для Республіки Молдова із штатних напрямків.

У той же час, НАК «Нафтогаз України» нагадує, що у зв»язку з відсутністю у 2009 р. «Технічної угоди», яка регламентує транзит російського природного газу територією України, надійна робота газотранспортних систем може забезпечуватись в оперативному режимі при узгодженості дій диспетчерських підрозділів ВАТ «Газпром» та ДК «Укртрансгаз».

ДК «Укртрансгаз» готовий приймати природний газ на кордоні Російська Федерація — Україна по транзитним газопроводам при рівномірній їх завантаженості, у тому числі по газопроводу «Уренгой — Н.Псков» в обсязі не менше 65 млн куб. м на добу.

Тим часом російське газове лобі оговталося «з бодуна» і почало скаржитися на Європу.

Розбіжності щодо постачання російського газу в Україну та можливі перебої з транзитом «блакитного палива» у Європу «зобов'язують світове співтовариство призвести Енергетичну хартію ЄС у відповідність з інтересами Росії», з такою заявою виступив голова думського комітету РФ з транспорту Сергій Шішкарев.

«У партнерів Росії немає іншого вибору — адже таким чином вони убезпечать власні ринки від перебоїв з поставками газу», — каже депутат, відомий як лоббіст інтересів монополії «Газпром». Не оминув пан Шішкарьов і традиційного ворожого спічу щодо дій України, які, мовляв, «гідні не тільки осуду, але і активних дій з боку Євросоюзу, так як з вини Києва, в першу чергу, страждають європейські споживачі російського газу».

Ці заяви лунають на тлі все більш впевнених повідомлень з боку європейців, що вони по-перше запаслися газосховищами та альтернативними поставками на випадок чергового «заскоку» Газпрому, по-друге не бажають втручатися в конфлікт ворогуючих компаній.


Європейська енергетична хартія була підписана 17 грудня 1991 року в Гаазі 51 державою — серед них, крім країн-членів ЄС, та СНД (крім Росії), Японія, Канада і США.
Із самого початку хартія була свого роду декларацією для заохочення міжнародного співробітництва в галузі енергетики і не мала юридичної сили. Конференція 24 квітня 1998 року в Брюсселі прийняла торгівельну поправку до торгових з положеннями договору і цим привела його у відповідність з нормами СОТ.

Росія вже понад 10 років відмовляється приєднуватися до хартії, але водночас скаржиться на те, що її інтереси там не враховані.
Цього разу в «Газпромі» вже відверто жаліються: «незважаючи на те, що багаторічні суперечки про платежі роблять негативний вплив на поставки російського газу в Європу, Енергетична хартія зберігає абсолютне мовчання, і, незважаючи на численні прохання Росії, так і не дала жодної оцінки тому, що відбуваються»Источник: https://censor.net.ua/f2452310
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Igor L, John Observer, Wevelsburg, Михаил Кравченко 090f4ef4, Великая Исландия, V T 2fd9d4b9, Aurora, NNN, Pavlo Dudra, , walehsa, Denis Fedotov, Иван Афанасьев, Варуна Мітра 3e355edd, Ортодром, Семен Горецький, Ярик Сус, Лео Кот, Aleks_15, Маск13, Николай Журавель 28f686bb, малыш Бакинский, Doctor Solt, Люся Середа, Саша Крест, 5 копійок, Зойч, Йозеф Швейк, Мускорта, Андрій Жагун, Semen Semenich, delo delo, tommmy, Евгений Порохня, Алексус, Дегтярева Людмила, vassa0103, Baks13, Левко Чорний, Геракл Платонович, NonCFist, ShepelTatiana, Stuart Pearce
 Всего на сайте: 155 писателей
 
 
 
 
 
 вверх