EN|RU|UK
 Форум Украины
  95  4

 Завтра Газпром збільшить транзит газу через Україну

Газпром 5 січня збільшить транзит газу через Україну до 308 млн куб. м/доба у зв'язку з тим, що низка європейських споживачів недоодержали сировину, що постачалася раніше
Про це повідомив сьогодні офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов.

За його словами, за минулу добу обсяг транзиту газу через Україну становить 295 млн куб. м.

За словами Купріянова, завтра цей обсяг газу буде навіть трохи більшим, ніж заявки європейських споживачів.

Однак на виході з газотранспортної системи України за минулу добу було одержано лише 270 млн куб. м.

"Вкрали 25 млн куб. м, мінус 25 млн куб. м, які не одержує від Нафтогазу України з підземних сховищ компанія RosUkrEnergo для своїх експортних операцій", - підкреслив він.

Також, Купріянов додав, що у такий спосіб протягом минулої доби європейські споживачі з вини України недоодержали 50 млн куб. м газу.

За словами Купріянова, в цих умовах Газпром збільшує поставки газу іншими транзитними коридорами через Білорусію та газопровід Блакитний потік, використовує газ своїх ПСГ, розташованих у Європі.

"Крім того, з урахуванням росту заявок у напрямку України протягом наступної доби поставки газу будуть збільшені до 308 млн куб. м,"- зазначив Купріянов. Він пояснив, що даний обсяг українська сторона не погодила.

У свою чергу, Купріянов також додав, що Україна як і раніше не допускає на газовимірювальні вузли на території країни спостерігачів, яких залучив Газпром.

У зв'язку із цим російський концерн направив лист у Європейську комісію із пропозицією забезпечити незалежний моніторинг обсягів транзиту газу через територію України. Одночасно, нагадав Купріянов, Газпром готовить позов у Стокгольмський арбітраж про дії НАК Нафтогаз України.

Представник Газпрому також підкреслив: "Борг України за 2008 рік у розмірі 614 млн дол. дотепер не погашений і українська сторона не проявляє ніякої ініціативи з підписання контракту на поставку газу на 2009 рік."

Також Купріянов зазначив, що Україна відмовляється визнавати діючий контракт на транзит.Источник: https://censor.net.ua/f2452056
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
I Ka 538a282a, Евгений Островский, Влад Виноградов 88a5ba75, kilgor traut, Oleksandr Ievtushenko, Святос, Шимус, Dead Katsap, Богдан Розновець, Иван Афанасьев, Lvbnhj, Игорь b007627d, Олєкса Москаленко, Ярик Сус, Ruslan Tkachenko, Иван Федорович 8d0ecefa, Галина Темирова ba27c95c, Kristobal Juan, Cтарий Кінь, aquarius580 459c2008, SergTranscarpathian, 5 копійок, Иван Спасоненко, Grigoriy Balashov 237a5b3e, Алексей Вовченко f033f386, Liubov Vasylchenko, Герхард
 Всего на сайте: 93 писателя
 
 
 
 
 
 вверх