EN|RU|UK
 Форум Украины
  70  1

 560-ліття самопроголошення автокефалії Московської Церкви

5 липня 2008 року о 13.00 Українське православне братство св. ап. Андрія Первозванного розпочало пікетування Посольства Російської Федерації з нагоди 560-ліття самопроголошення автокефалії Московської Церкви.
Голова браства Олександр Гудима передав вітальний лист на адресу Патріарха Московського Алексія ІІ:


Високоповажний Владико!

Від імені Українського Православного Братства Святого Апостола Андрія Первозваного та Православної спільноти України щиросердно вітаємо Вас і Вашу паству з визначним ювілеєм Вашої церкви - 560-літтям самопроголошення її Автокефалії.

Бажаємо, очолюваній Вами церкві, процвітання і благополуччя.

Історія розпорядилась так, що світло віри Христової прийшло на нашу сущу українську землю. Завдяки ж сподвижникам нашої землі Православ"я було принесено і на землю Московську.

Цього року наш український народ відзначає 900 - ліття з часу заснування княжого Михайлівського Золотоверхого монастиря із страждальною долею та 1020-ліття Хрещення Руси-У країни. 1000-літній ювілей не з нашої вини відзначався у Москві, до якого вона не мала ніякого відношення.

Зате Ваш 560-літній ювілей ми на рівні громадськості відзначаємо, а Ви, чомусь, про нього забули.

З повагою,
за Управу Братства
Олександр Гудима, Голова

Лист було вручено представнику Посольства РФ, який після отримання листа сказав: "Ми поважаємо Вашу думку і нам цікаво її знати".

Як повідомлялося раніше, 9 липня 2008 р. в Будинку літераторів (Національна спілка письменників України, вул. Банкова, 2) відбувся круглий стіл на тему «560 років автокефалії Російської Православної Церкви, або Чому Московська патріархія забуває про свої ювілеї». В роботі круглого столу взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, голова Національної спілки письменників України Володимир Яворівський, доктор історичних наук, професор Арсен Зінченко, голова Українського православного братства св. ап. Андрія Первозванного Олександр Гудима, правозахисник Олесь Сергієнко та інші.

Учасники круглого столу отримали матеріали «Журналу Московської патріархії» за 1948 рік, які стосуються події, що мала місце того року з 8 по 19 липня у м. Москві, про що писала навіть комуністична газета «Правда». Тоді, за підтримки керівництва Радянського Союзу відбулися ювілейні урочистості з нагоди 500-річчя автокефалії РПЦ. Саме цей «історичний курйоз» став предметом обговорення учасниками круглого столу. Адже гучно і на весь православний світ відзначивши 500-річчя своєї автокефалії, в Москві не згадували ні про 550-ліття цієї події, ні про 560-літття, яке припадає на цей, 2008 рік.

Учасники круглого столу прийшли до згоди у тому, що така забудькуватість керівників РПЦ щодо ювілейних дат автокефалії власної Церкви пояснюється лише одним: в рік, коли в Україні святкується 1020-ліття Хрещення Київської Руси, Москві зовсім недоречно нагадувати про те, що Російська Церква, як автокефальна, існує тільки 560 років, до того ж 150 з яких – як невизнана.

Організаторами круглого столу виступили Національна спілка письменників України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка і Українське православне братство св. ап. Андрія Первозванного.

Джерело: Прес-центр Київської Патріархії.
http://www.cerkva.info/2008/07/15/zabutyj_uvilej.htmlИсточник: https://censor.net.ua/f2411083
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
DenDov, Иван Афанасьев, Ali Hasan, Greg Zloi, 1BetarD, чтец
 Всего на сайте: 18 писателей
 
 
 
 
 
 вверх