EN|RU|UK
 Форум Украины
  184  2

 замовчування фактів масового знищення українців під час окупації польською владою українських земель протягом більш ніж п’яти століть, у тому числі в сорокових роках, коли так звана Армія Крайова, бажаючи відновити Польщу в межах до вересня 1939 року,

Свобода" протистоятиме антиукраїнським виступам поляків на Волині
Іваничівській районній організації ВО "Свобода" стало відомо про намір проведення 12 липня в селі Павлівка Іваничівського району Волинської області біля відповідного пам’ятного знака панахиди вшанування пам’яті поляків, які загинули у 1943 році. Ініціатором такого заходу є декілька приватних осіб із Республіки Польща.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі районної організації ВО "Свобода", у зв’язку з цим "Свобода" занепокоєна можливістю публічних виступів під час цього заходу, спрямованих проти національно-визвольного руху українців 1930-50-х років, однобічного (пропольського) висвітлення історії взаємовідносин українського і польського народів на Волині у сорокових роках минулого століття і, взагалі, створення негативного іміджу щодо України.

"Все це відбувається на тлі цілеспрямованих дій певних політичних сил в Польщі щодо створення образу потерпілої сторони у взаємовідносинах з Україною і замовчування фактів масового знищення українців під час окупації польською владою українських земель протягом більш ніж п’яти століть, у тому числі в сорокових роках, коли так звана Армія Крайова, бажаючи відновити Польщу в межах до вересня 1939 року, почала масове знищення українського населення на Волині, що й викликало обурення і дійовий супротив місцевого населення, на захист якого стали загони УПА", - йдеться у повідомленні прес-служби.

Крім того, 6 липня цього року під час засідання сейму Республіки Польща, внаслідок фальшування історичних подій і паплюження українського визвольного руху шовіністичними силами, виноситиметься питання про визнання УПА винною у "геноциді поляків".

"Тому ми вимагаємо від української влади вжити заходів щодо унеможливлення використання польською стороною під час проведення панахиди публічних заяв, які носять політичне забарвлення. У разі бездіяльності українських органів державної влади ми залишаємо за собою право вжити активних заходів громадського впливу щодо перешкоди антиукраїнських виступів польською стороною 12 липня 2008 року у селі Павлівка Іваничівського району Волинської області", - попередили волинські активісти ВО "Свобода".Источник: https://censor.net.ua/f2408728
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 Всего на сайте: 3 писателя
 
 
 
 
 
 вверх