EN|RU|UK
 Форум Украины
  95  2

 У Партії регіонів конфлікт між Януковичем і Ахметовим ?

осі Партія регіонів виглядала монолітною силою, мало не армійським підрозділом із залізною дисципліною. Однак останнім часом експерти твердять, що не все так безхмарно в таборі ”регіоналів”. І протиріччя, які ретельно приховували, можуть незабаром вийти назовні.

За інформацією політолога Олега Покальчука, 52 роки, конфлікт виник між прем’єром і найбагатшим українцем Ринатом Ахметовим. Мовляв, формальний лідер ”регіоналів” Віктор Янукович вирішив не грати більше під дудку мільярдера, а стати самостійним політиком. Ахметову така амбіційність Януковича виявилася не до душі.

— Для Януковича ситуація критична, — каже Покальчук. — Результатом конфлікту з Ахметовим може стати навіть зміщення Януковича з поста партійного лідера. Це призведе до його відходу з великої політики.

Аби зміцнити свої позиції в партії, прем’єр прагне заручитися підтримкою бувалих політиків із міцними зв’язками в бізнесі. Такі знайшлися в очолюваному ним же уряді. Це міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов і віце-прем’єр-міністр Дмитро Табачник. З нині чинних міністрів новоспеченими ”регіоналами” можуть стати міністр із надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич і міністр соціальної політики та праці Михайло Папієв. Зараз обидва члени СДПУ(о). Не виключено, що народним депутатом за списками Партії регіонів стане й лідер об’єднаних есдеків Віктор Медведчук.


Богатирьова публічно й жорстко розкритикувала Азарова

— Такі розмови є, але остаточного рішення ще не прийнято, — каже народний депутат від Партії регіонів 49-річний Володимир Зубанов. — Загалом у виборчому списку може з’явитися щонайменше сімдесят нових прізвищ.

Щоправда, участь есдеків у списку ”регіоналів” буде хіба що індивідуальною. Заступник лідера СДПУ(о) Ігор Шурма, 49 років, сумнівається, що Партія регіонів із ними блокуватиметься.

— Історія ”Нашої України” з Партією промисловців і підприємців Анатолія Кінаха стане хорошим стимулом для Партії регіонів, аби не йти в блоці з будь-ким, — сміється він.

Шурма не виключає, що СДПУ(о) увіллється в Партію регіонів, як це зробила на минулих виборах очолювана покійним Євгеном Кушнарьовим партія ”Нова демократія”.

Проте входження провідних есдеків до передвиборних списків Партії регіонів навряд чи сподобається всім ”регіоналам”. І може стати ще одним фактором розколу всередині партії. СДПУ(о) і її члени в нинішньому уряді Януковича — добре відомі симпатики Росії. Водночас Ринат Ахметов висловлює очевидну прихильність до європейського шляху України. Це, зокрема, відкриває нові перспективи для його бізнесу. Не дивно, що в гаслах Партії регіонів і виступах деяких її лідерів дедалі частіше чути європейські нотки. Проте вагома частина лідерів ”регіоналів” усе-таки залишається проросійськи налаштованими. Зокрема й через пов’язані з Росією бізнес-інтереси.

За інформацією наближених до Партії регіонів осіб, фінансувати політичні амбіції Віктора Януковича погодився нинішній віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв. Він сподівається і в майбутньому уряді отримати контроль над паливно-енергетичним комплексом. Водночас стверджують, що сам Ринат Ахметов більше не хоче бачити Януковича на посаді прем’єр-міністра. Може навіть погодитися на прем’єрство Віталія Гайдука або Сергія Тарути, яким належить корпорація ”Індустріальний союз Донбасу”.


Нещодавно Ринат Ахметов і його найближчий соратник Борис Колесніков показово продемонстрували своє несприйняття гвардії Януковича.

Вони не з’явилися на урочисте засідання з нагоди 75-річчя Донецької області. Бо першу скрипку там грали близькі до прем’єра його перший заступник Микола Азаров і віце-прем’єр Андрій Клюєв. Прикметно, що і Ахметов, і Колесніков були того дня в Донецьку.

— Це точно не демарш з їхнього боку. Просто так склалися обставини, — каже про неоднозначну ситуацію ”регіонал” Юрій Мірошниченко, 37 років. — Але я не можу пояснити, чому вони не прийшли на засідання.

Показово також, що минулого тижня близька до Ахметова 54-річна Раїса Богатирьова публічно й жорстко розкритикувала Миколу Азарова. Причиною стало оприлюднення закону ”Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”. Закон опублікували за підписом спікера. Азаров і Мороз заявили, що вважають закон чинним.

— Хотілось би нагадати Миколі Яновичу, що саме коаліція, координатором якої є я, призначила його на займану ним посаду, — заявила Богатирьова. — Ми повинні працювати над удосконаленням законодавства у сфері державних закупівель, однак уже у майбутньому парламенті. А не влаштовувати незрозумілі ігри навколо опублікування закону. Цей закон не був офіційно оприлюднений, а відтак не набув і не набуде чинності.

Ця заява Богатирьової була розміщена на офіційному сайті Тендерної палати, почесним президентом якої є соратниця Ахметова. Щоправда, після цього вона публічно відреклася від таких слів — але, як відомо, диму без вогню не буває.

Лідер партії ”Пора” Владислав Каськів взагалі прогнозує, що Партія регіонів із часом остаточно розколеться. За його версією, через два-три роки буде створено дві партії. Одна ліберальна, а інша — консервативно-проросійська. Першу очолить людина, максимально близька до Рината Ахметова. Це може бути як його бізнес-партнер і друг дитинства Борис Колесніков, так і Раїса Богатирьова. А біля керма проросійської партії стане нинішній прем’єр Віктор Янукович.Источник: https://censor.net.ua/f2367871
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Серж Светлый e9eb6f68, дмитро кук f4227808, Наталя Хоменко, Nick Dubovikoff, Лера Ларченко, Kaba Mota, укропбандерівець, Антип61, Harib Da, Promin' GP OKB, молодой рабочий, Senator S 01a656ec, The Best 221fe997, shokolad, Евгений Луганск, ITLaB, Wevelsburg, Константин Гризодубо, Василь Бондарчук, Yuriy Vernikov, Gaydamaka Kozak, Ali Hasan, 5 копійок, Meelo Mann, pinkerton, andrew_sc, ПРАВДИВЫЙ, Фрол Медвепут d1caba8f, John Smith 4c07b967, Константин 1041a131, Пирожок, Andrey Sokolov d0d9f127, Гоша Печерский, Олександр Петренко b28e592f
 Всего на сайте: 98 писателей
 
 
 
 
 
 вверх