EN|RU|UK
 Форум Украины
  79  2

 Протестами хочуть послабити державу

Рефат Чубаров, народний депутат, «Наша Україна»: «Уперше за останні роки чітко відчувається єдиний центр координації всіх акцій, які проводяться в Криму проросійськими організаціями»...

Більшість українських політиків використають проведення багатонаціональних військових навчань в Криму у своїх цілях. Ті сили, які формують коаліцію, намагатимуться не тільки окреслити формат коаліції, але й визначити власне місце в ній. Наприклад, лідери Блоку Юлії Тимошенко та Соціалістичної партії спробують максимально використати розгляд у Верховній Раді питання щодо дозволу перебування на території України військових підрозділів іноземних держав для того, щоб примусити блок «Наша Україна» піти на максимальні поступки при розподілі посад, зокрема посади прем‘єр-міністра та посади спікера. Іншими словами, якщо Соцпартія отримає згоду на голосування по кандидатурі Мороза на посаду спікера, то вона підтримає проведення навчань. А якщо не отримає такої обіцянки, то, відповідно, і не буде голосувати за навчання. Щодо БЮТу, то я вважаю, що вони також намагатимуться пов‘язати це питання з посадою прем‘єра. Партія регіонів же за будь-якої політичної погоди буде вести себе деструктивно. Адже це вони й обіцяли протягом періоду істерії навколо транспортного судна в Феодосії. Вони вже говорили про те, що за будь-яких умов не допустять проведення навчань.

Я нещодавно був в Криму. Хочу сказати, що поки не під‘їдеш на 20 метрів до тих місць, де проводяться ці так звані акції протесту, ніщо не нагадує про акції. Все спокійно. Люди готуються до курортного сезону. Але зараз дуже багато негативної оцінки ситуації в Криму на телеканалах і радіо. Це приводить до того, що створюється такий образ, що нібито майже половина населення Криму вийшла на площі для того, щоб протестувати. Насправді мова йде про кілька сотень людей, які дуже чітко організовані й скоординовані. Вперше за останні роки чітко відчувається єдиний центр координації всіх акції, які проводяться в Криму проросійськими організаціями. Цим центром є Москва. Щодо її цілей, скажу словами українського вченого Мирослава Поповича: «Мета не забрати Крим, бо це неможливо. Мета — зробити все, щоб послабити Україну».

У попередні роки намагалися по-іншому підривати ситуацію. Як правило, завжди намагалися використовувати кримськотатарський фактор. До речі, багато з тих активістів, які сьогодні проводять акції протесту, в минулі роки дуже серйозно обговорювали питання щодо унеможливлення проведення в Криму щорічних траурних заходів з нагоди дня депортації, який кримські татари проводять 18 травня. Єдиним їх аргументом було те, що, мовляв, коли проводяться такі масові політичні заходи, їх бачать росіяни. Як наслідок, вони бояться і не хочуть їхати до нас відпочивати, Крим втрачає прибутки. Тепер вони закинули всі свої намагання сприяти розвитку Криму й самі проводять акції, які дійсно не сприяють потоку відпочиваючих. Таким чином, в попередні роки намагалися використовувати кримськотатарський фактор, санітарний фактор (знаходили холеру та пташиний грип). Ось в цьому році у Феодосію зайшов корабель, й вони використали це. Не було б корабля — знайшли б щось інше.

Кримськотатарське населення дуже спокійно ставиться до цих навчань. Нас це взагалі не турбує, навіть незважаючи на те, що деякі маргінальні політики на кшталт Наталії Вітренко намагаються через свої цинічні твердження протиставити нам людей інших національностей. Відома заява Вітренко про те, що НАТО хоче за допомогою кримських татар утворити кримськотатарську автономію. Тому й везли до міста Старий Крим вантаж, включаючи зброю. Таким чином, нібито створюючи гарячу точку, НАТО буде відривати Крим від України. Зрозуміло, що такі заяви розуміються багатьма людьми як несерйозні й як такі, що не заслуговують на увагу. Але все-таки якась частина населення серйозно їх сприймає, й тому є деяка невелика настороженість до татарського населення, але вона знаходиться на такому низькому рівні, що не відчувається. Кримськотатарські політики виходять з того, що проведення навчань — це завжди є позитив для укріплення оборонної спроможності держави.

Для вирішення ситуації, що склалася, потрібно шукати, звідки йде зацікавленість в ній. Оскільки подразник — Москва — знаходиться за межами України, і в нас не підготовлені інструменти впливу у взаємовідносинах з Росією в таких ситуаціях, то потрібно домовлятися, щоб Росія далі не розвивала деструктивізм навколо цієї теми. Крім того, прокуратура має дуже миттєво, послідовно й адекватно діяти в тих випадках, коли громадяни чи органи державної влади порушують чинне законодавство. На сьогодні взагалі не прийнятним є те, що органи місцевого самоврядування просто виходять за межі своїх повноважень й приймають рішення, які є виключною компетенцією Верховної Ради України. Наприклад, це стосується рішень щодо статусу тих чи інших територій. От 5 червня у Верховній Раді Криму було вирішено, що 6 червня не буде чергового засідання сесії, а буде зібрання депутатів для обговорення ситуації. Під час такого зібрання більшість проголосувала за те, щоб надати зібранню статусу позачергової сесії. Після цього Верховна Рада Криму прийняла рішення щодо неможливості проведення на території півострову військових навчань. Це є прямим порушенням закону, адже Верховна Рада Криму не має таких повноважень. Отже, до її керівництва й тих депутатів, які проголосували за таке рішення, відповідним чином має бути застосований закон.

http://delo.uaИсточник: https://censor.net.ua/f2327172
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Антип61, pinkerton, Серов свидомый, Ярик Сус, Ali Hasan, Бумеранг, 5 копійок, Игорь Хирскл, Сергей Викторович 7271bf2d, sea dog, Ned Stark, Bob2, Sergey Vlad, Radoslav Sikorsky, GSN, Oksana VB, Шимус, Игорь Д, Senator S 01a656ec, nouser, Lvbnhj, SerjUA, Kirim Ukrainali, МыслиВслух, sulima ivan, зеленка, буков, Вася Шевченко f77d76ba, Андрій Шаман, Ларик Гор, Василий Граздич, росися вперде d82e7584, амфаш, Василий Васильев 79630a4d, Володимир Мик, phantom4, Русскоязычный, Данило Галицький 1c1ee858, PutinKaput
 Всего на сайте: 146 писателей
 
 
 
 
 
 вверх