EN|RU|UK
 Форум Украины
  96  4

 Донецкие шовики написали письмо ЕНАХУРОВУ

ПОЛНЫЙ ТЕКСТ ОБРАЩЕНИЯ:

Прем’єр-міністру України

Єханурову Ю. І.

Шановний Юрію Івановичу!

Асоціація житлово-комунального господарства «Дім» звертається до вас як до голови Уряду країни з метою привернути увагу органів державної влади, зокрема виконавчої гілки, на неналежне виконання положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що є однією з основних причин значного погіршення фінансово-економічної ситуації на підприємствах ЖКГ и як наслідок — погіршення якості їхніх послуг та якості життя громадян України. Зокрема, це стосується тарифної політики центральних органів виконавчої влади та власне підприємств галузі.

Як Вам відомо, ціни та тарифи на послуги першої групи затверджують спеціальні уповноважені органи виконавчої влади. В даному випадку маються на увазі основні енергоносії — електроенергія, газ, питна вода (якщо первинна обробка та очищення провадиться державними підприємствами) тощо. Житлово-комунальні послуги другої групи — це такі, ціни/тарифи на які затверджують органи місцевого самоврядування для надання на відповідній території. Питання вартості комунальних послуг для споживачів на рівні місцевих органів влади має неабияке економічне, політичне, соціальне значення.

На жаль, минулого року більшість комунальних підприємств були змушені переглянути тарифи на свої послуги в бік збільшення. Головним чином це пов’язано із зростанням цін саме на послуги першої групи, а також на матеріали та обладнання для відновлювальних, ремонтних або будівельних робіт. Підвищення цін на житлово-комунальні послуги викликало досить значне незадоволення мешканців міст України, та нерідко ставало приводом для зростання рівня невдоволеності діями владних інститутів.

Разом з тим чинне законодавство передбачає механізми запобігання таким явищам. Зокрема, пункт 8 статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» говорить про те, що «у разі зміни цін/тарифів на послуги/товари центральними органами виконавчої влади, які призвели до непередбачених витрат виконавців/виробників, центральні органи виконавчої влади зобов‘язані відшкодувати в повному обсязі збитки, зумовлені такими змінами, протягом поточного фінансового року та до затвердження нового бюджету».

Таким чином, згідно закону, державний бюджет України 2005 і 2006 року мав би передбачати фінансування дворазового підвищення ціни на природний газ для підприємств теплокомуненерго (кожне — на 25%; Постанови НКРЕ №1272 від 30.12.2005 та №396 від 30.03.2006), щомісячне зростання ціни на електроенергію на 5-7% тощо. Разом з тим жодної компенсації величезних збитків комунальних підприємств минулого року запроваджено не було, і на сьогодні підприємства галузі потерпають фінансових втрат від кожної постанови Національної комісії з питань регулювання енергетики (НКРЕ). Для ілюстрації наших слів достатньо навести лише кілька поодиноких прикладів: в результаті зростання цін на електроенергію «Донецькміськводоканал» втратив минулого року порядку 5 млн. грн. «Донецькміськтепломережа» влітку 2005 року розраховувала свій тариф виходячи з ціни газу 210 грн./1000 м куб. (без врахування ПДВ), але вже в січні 2006 року вартість палива сягнула 263 грн., а з 1 травня буде дорівнювати 329 грн. (тобто на 56% більше, ніж це закладено в чинному тарифі). Тільки в 1-му кварталі 2006 року збитки підприємства перевищили 21 млн. грн.

Невиконання цього положення Закону зводить на внівець усю роботу підприємств галузі, спрямовану на енергозбереження та економію ресурсів, оскільки отриманий економічний ефект нівелюється черговим подорожчанням енергоресурсів. Таким чином, уряд власноруч робить неможливою та безглуздою ту роботу, до якої Ви закликали представників регіональної влади ще взимку, коли питання енергопостачання набули найбільшого значення під час різкого похолодання та підвищенням цін на поставки газу із Росії.

На жаль, на сьогодні слід констатувати, що центральні органи влади неухильно виконують лише ті положення законодавства, що спрямовані поповнення бюджету. Підприємства галузі вчасно, без абияких порушень сплачують податки (навіть податок на прибуток, хоче не отримують ніякого прибутку). Разом з тим кроків уряду назустріч комунальникам не постерігається. Якщо ситуація матиме такий розвиток і надалі, замість європейського рівня надання послуг ми швидко дійдемо до комунального середньовіччя — опалювання дровами та водопостачання відрами з колодязя. Сподіваємося, що не це має на меті уряд, плануючи подальший розвиток нашої держави.

Для вирішення зазначеної проблеми вимагаємо негайно розробити та впровадити механізм компенсації збитків підприємств галузі в 2005 та 2006 роках, які спричинено підвищенням цін та тарифів на послуги і товари першої групи, а також пропонуємо:

Створити міжвідомчу Наглядову раду з представників уряду (зокрема — Міністерства фінансів і Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства), Верховної Ради (зокрема — комітетів з питань бюджету та житлово-комунального господарства), керівників підприємств галузі та громадських організацій, метою діяльності яких є захист підприємств та працівників житлово-комунального господарства;
Доручити Наглядовій Раді розробити такий юридичний та фінансовий механізм, який дозволить закладати в бюджет відповідні кошти на компенсацію збитків підприємств внаслідок підвищення цін на послуги першої групи ще при формуванні відповідного законопроекту та подальший контроль за виконанням цих положень законодавства.


З повагою та надією на плідне співробітництво, Голова Асоціації О. А. СемченкоИсточник: https://censor.net.ua/f2324344
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 Всего на сайте: 3 писателя
 
 
 
 
 
 вверх