EN|RU|UK
 Форум Украины
  75  6

 Чому Ющенко дозволяє щоб каца язЬІк май статус у зомбівських областях? При Кучмі такого не було.

Російській мові дали статус регіональної
www.ПРАВДА.com.ua, 25.04.2006, 14:49
Депутати Луганської облради ухвалили рішення про надання російській мові у Луганській області статусу регіональної.

Рішення було прийнято одноголосно, 112 депутатами, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Депутати керувалися даними Головного управління статистики в Луганській області, згідно з якими більше 90% жителів регіону вважають рідною російську мову і вільно нею володіють.

Зокрема, 39% з них є росіянами за національністю і вважають російську мову рідною, 30% - представники інших національностей, але вказали як рідну мову російську, 21% - окрім рідної мови вільно володіють російською.

Тепер Луганська обласна рада, її виконавчий апарат у своїй роботі й в офіційних документах, повідомленнях, оголошеннях можуть використовувати поряд з українською і російську мову.

До 1 серпня 2006 року планується провести аналіз умов використання російської мови на території області і на підставі отриманих даних розробити програму розвитку української і російської мов у Луганській області і внести на розгляд обласної ради.

Органам виконавчої державної влади і місцевого самоврядування буде запропоновано забезпечити право громадян звертатися в будь-які державні, партійні, громадські органи, підприємства, установи й організації як державною, так і російською мовою.

Депутати мають намір запропонувати Верховній Раді вжити заходів по забезпеченню виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншостей.

Депутати також внесли поправки про використання російської мови в судочинстві.Источник: https://censor.net.ua/f2324325
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Саша Крест, Сонька Бондар, Saw Ewas 1a26b1e6, Gnomk here, Sophia-Maria Duglass, Rostyslav Komarnytsky, Ірландія, ОСТАП ВИШНЯ 109272ad, Lvbnhj, чтец, Шимус, Kamate Kaora, росися вперде d82e7584, громозека, Коваленко Егор, svetozar, Александр Маргадон, ALEX 13 fb91baed, Гыг с Вами, 133133, ВКЛ_это_мы_01, belge, Мабон, Андрій Жагун, Tatyana Pomolova, Igor L
 Всего на сайте: 90 писателей
 
 
 
 
 
 вверх