EN|RU|UK
 Форум Украины
  136  9

УКРАЇНОФОБИ З БРАЙТОНА

УКРАЇНОФОБИ З БРАЙТОНА 11 Oct 2005 05:39:49 GMTТим, хто не чув про Брайтон, поясню, що це невеличкий район міста Брукліна - одного з п‘яти міст, що складають мегаполіс Нью-Йорк.Це російськомовний район, що надав прихисток переважній більшості вихідців із Одеси, які, починаючи з 1970-1980 років, під виглядом еміграції до Ізраїлю прибули до Сполучених Штатів. Більшість з них відкривала маленькі крамниці та закусочні, куди із задоволенням наймали працювати за мізерну платню колишніх співвітчизників - українців, які легально та нелегально приїжджають на заробітки до Сполучених Штатів.При всьому розмаїтті російськомовної та проросійської періодики, що продається на Брайтоні, українських видань серед "газетних розвалів" ви не побачите. Два місяці тому в одній з маленьких крамниць почала продаватись єдина українська газета "НАЦІОНАЛЬНА ТРИБУНА, ШЛЯХ ПЕРЕМОГИ", що складається з двох частин, одна з яких - "ШЛЯХ ПЕРЕМОГИ" - видається як у Києві, так і в Нью-Йорку. Безумовно, ця газета користується попитом серед українців. Чому?Це зрозуміє тільки той, хто проживе кілька років на чужині, каторжно працюючи далеко від усіх, кого любиш. Мені доводилося бачити, як у людей навертались сльози на очі, коли вони розгортали газету, написану рідною мовою. Я бачив, як люди цілували ту газету, що ніби тоненькою ниточкою єднала їх з Батьківщиною. На жаль, не тільки такі світлі почуття викликає українська преса на Брайтоні.Молодий араб, до речі, єдиний власник крамниці з усього Брайтона, який погодився продавати українську газету, дедалі з меншим бажанням почав брати український тижневик на продаж. Я почав розпитувати його, у чому річ, бо продаж іде добре, з кожним тижнем більше й більше людей дізнається про місце продажу і купує українську газету. Дехто навіть приїжджає здалеку. Продавець довго зволікав з відповіддю, а потім зізнався: він боїться за свій бізнес і за себе.Ми розговорились, і він розповів: майже з самого початку з‘яви у продажу українського тижневика багато російськомовних євреїв - мешканців Брайтона почали висловлювати своє невдоволення, а іноді й погрози у зв‘язку з появою українського слова. Він не звертав уваги, але з часом погрози посилились, від слів почали переходити до дій.Українофоби спочатку крали та знищували газети, потім зовсім знахабніли, мабуть, відчуваючи підтримку певних кіл, почали в присутності продавця рвати, топтати газети й викидати їх на смітник. На всі прохання не псувати його товар та дати можливість купувати тим, кому це цікаво, відповідали, що не хочуть, щоб продавались українські газети та щоб існувала українська мова. Коли я сказав цьому хлопцю, що більшість з них до того ж є вихідцями саме з України, він був ошелешений.Молодий чоловік ніяк не міг збагнути, чому російськомовні відвідувачі кіоска так ненавидять мову і країну, в якій народились, отримали освіту і, з їхніх власних слів, займали чільне становище у суспільстві, були керівниками у торговельних, фінансових установах, лікарями, вчителями, юристами. Що я міг відповісти?.. До речі, це не перший випадок прояву українофобії на Брайтоні.Раніше книгарня "Санкт-Петербург" погодилася розповсюджувати український тижневик "МІСТ" і також, зазнавши шаленого тиску з боку українофобів, відмовилася од нього. Це ще одне свідчення для українських лідерів і для пересічних українців, до чого доводить толерантність у стосунках з українофобами. Мабуть, це добра нагода зрозуміти, як потрібно реагувати на прояви українофобії будь-де, насамперед - у нас, в Україні! Не можна бути толерантним до того, хто зневажає тебе, твою національну гідність!Наші діти нам цього не пробачать!Михайло АЗАРЕНКО. Нью-Йорк, США.Источник: https://censor.net.ua/f2317148
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
ГЕТЬМАН UA, Witness, Alex Korvin, Игорь Украина 7866c1e8, alisa zima
 Всего на сайте: 15 писателей

вверх