EN|RU|UK
Блоги Антон Красов
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  532  0

ЯК ОПЛАЧУЄТЬСЯ РОБОТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

Карантин – це не тільки час для самоізоляції, сну і миття рук, живого спілкування і упорядкування справ, але й можливість більше дізнатись щось нове, в тому числі про свої права.

Карантинні заходи – це завжди різного роду обмеження заради єдиного результату – збереження людського  життя і здоров’я. Однак варто пам’ятати, що будь-які обмеження та пов’язані з ними зміни, аби не перетворитись на бездумні вказівки та диктатуру, існують у чітко визначеній правовій формі – нормативно-правових актах, з якими можна ознайомитись, і в цей буремний час додати впевненості собі та близьким у питаннях юридичних, але від того не менш значущих.

Після введення 12 березня постановою КМУ на всій території України карантину були закриті всі заклади освіти, відтак змінився фактичний режим роботи педагогічних працівників, перетворившись де-факто на дистанційний.  У зв’язку з цим постало питання про оплату їхньої роботи. Подібні звернення продовжують надходити мені особисто.

ЩО НАМ ГОВОРИТЬ ЗАКОНОДАВСТВО?

Після настання карантину у будь-якого роботодавця є певний набір юридичних інструментів для забезпечення робочого процесу, таких як: надання працівникам оплачуваних відпусток, надання відпусток без збереження заробітної плати, встановлення працівникам неповного або скороченого робочого часу, запровадження роботи змінами, тимчасове запровадження дистанційної або надомної роботи, введення простою, продовження роботи за умови застосування засобів індивідуального та колективного захисту.

Враховуючи особливості освітньої галузі та введеного карантину по всій території України, а також відсутність правового регулювання дистанційної та надомної роботи, єдиний загальний масовий інструмент, який має відповідну юридичну базу, є введення простою.

Згідно зі ст. 34 Кодексу законів про працю «Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами».

Карантин як захід, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, є однією з таких обставин.

На цій же позиції (застосування простою) стоїть і Міністерство освіти і науки, яке своїм листом від 17.03.2020 р № 1/9-162 рекомендує вважати працівників, які фактично не працюють під час карантину, такими, що не виходять на роботу у зв’язку з простоєм.

А ЩО З ОПЛАТОЮ?

Що стосується оплати простою, то це чітко виписано у статті 113 Кодексу законів про працю. За загальним правилом простій, який відбувається не з вини працівника,  оплачується  з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Однак ця норма є загальною і не стосується нинішньої ситуації з коронавірусом.

Ч. 3 ст. 113 Кодексу законів про працю містить спеціальну норму права: «За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток».

Введений зараз карантин якраз і підпадає під ситуацію, небезпечну для життя і здоров’я працівників та інших людей, на подолання якої прийняті Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та постанова КМУ «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» № 211 від 11.03.2020 р.

Саме тому в даному випадку має застосовуватись не загальна норма про оплату не менше 2/3 третин тарифної ставки, а спеціальна, яка зобов’язує виплачувати працівникам за час карантину середній заробіток.

До того ж Міністерство освіти і науки та ЦК профспілки працівників освіти і науки у своєму спільному листі рекомендують зберігати за працівниками середній заробіток за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України.

ЯК ПОРАХУВАТИ ?

Згідно з Порядком виплати обчислення середньої заробітної плати (постанова Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100) такий середній заробіток обчислюється виходячи з виплат за останні  2  календарні  місяці  роботи, що передують події, з якою пов'язана  відповідна  виплата. Простіше кажучи, до карантину освітяни отримають заробітну плату, яку вони зазвичай отримували раніше, а за час карантину – заробітну плату, еквівалентну середньому заробітку за  попередні два місяці роботи. Тобто за час карантину грошових втрат у зарплаті бути не має.

 Як бачимо, педагогічним працівникам по всій Україні за час карантинних заходів має обов’язково виплачуватись середній заробіток і будь-які зменшення таких виплат є незаконними.


Антон Красов,

Правозахисник, юрист, тренер

https://www.facebook.com/anton.krasov

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх