EN|RU|UK
Блоги Вікторія Вдовиченко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  14768  15

Три блоки питань про Італію

Блок 1: Про економіку Італії

Економіка Італії - серед найслабших в єврозоні – і, звісно ж, не  така динамічна, як економіка Китаю. У кращому випадку, італійські економісти прогнозують, що  держборг Італії наприкінці цього року зросте до 140% ВВП, в гіршому - може досягти небачених  150 %.

Аналітики основних італійських банків оцінюють спад у майже 30 відсотків у березні-квітні. В Італії 70% ВВП йде на споживчі витрати. До цих 70% належить туризм, транспорт та торгівля , об’єм продажів який наближається або дорівнює нулю.

Й досі, не існує точних оцінок впливу цього коронавірусу на окремі сектори економіки.  Асоціація підприємств Італії Confindustria провела вибіркове опитування майже чотирьох тисяч італійських компаній по всій країні та в усіх секторах. Звісно, більшість з них була з півночі Італії. Що цікаво, так це те, що не перспектива рецесії турбує підприємців. Вони не можуть прийнятий раптовий колапс в попиті на бренд Made in Italy. Отож, в них є страх того, що авторитет виборів з Італії підірвано на користь замовлень з інших країн.

Отож, економіка Італії «стоїть». Крім того, це  буде непростий рік і для тих, хто має торгові відносини з Китаєм. І стосуватиметься це тих підприємств, що закупляють сировину чи мають заводи Made in Italy в Китаї: шкіра, текстиль, одяг, обладнання.

Блок 2: Про аналіз медичних даних

"З аналізу медичної документації перших 355 померлих від  Covid-19 ось що вдалося прослідкувати: за винятком трьох випадків (0,8%), які не мали супутніх патологій, всі інші померлі пацієнти мали одне супутнє захворювання (25% ), два (25%) або три (48%). Ці дані добре відображають реальність: тобто реальний фактор ризику має не тільки геріатричний вік, але й супутні захворювання, такі як гіпертонія, захворювання серця ішемічна, фібриляція передсердь, діабет ". Про це заявив під час прес-конференції цивільного захисту Риму Роберто Бернабей, професор геріатрії в Римському католицькому університеті.

У зв'язку з цим Бернабей нагадав, що в Італії "середній вік заражених становить 63 роки у порівнянні із 46 - для китайців. Ви добре розумієте - він зауважив - що в 46 років ми реагуємо набагато краще, ніж 63. Тож загальна цифра полягає в тому, що у нас менше 10% смертності до 60 років, все інше стосується вікової групи від 60 і вище ".

Проте, проблема і в тому, що регіони Італії геть по-різному проводять збір та аналіз даних. Є регіони, які самостійно публікують бюлетень ситуацій один або навіть кілька разів на день. Є ті, хто діляться всім (кількість випадків, відсоток госпіталізації в цілому та у відділеннях інтенсивної терапії, тощо), ті, хто лише констатують летальні випадки.

Блок 3: Про італійське суспільство

Як багато з нас здогадувалося, новини з Італії дуже часто до нас доходять без пояснень.  Так, дійсно в місті Бергамо (регіон Ломбардія) не врятували багато італійців. Сьогоднішні цифри взагалі не підлягають будь-якому аналізу: 793 особи, з них 500 – в регіоні Ломбардія.

Так,  звісно були ці страшні нічні кортежи до крематоріїв, але... треба знати, що Ломбардія - найбагатший район Італії, де люди живуть активним життям до 80- 90 років(!). Проте, хочу зосередитися на  ситуації щодо обраного міста -  Бергамо. В ньому переважає малий бізнес "сімейного типу" і все ґрунтується на родинних зв'язках. Що це означає? Люди живуть великими родинами, де, ніби за українськими звичаями, дідусі та бабусі залишаються з дітками. В цей час їх батьки працюють.  Переважна більшість італійців, яких не врятували у цьому містечку  - це люди віком між 80 та 90 років, які в звичайному житті тримаються на ефективних медикаментах, дбайливому догляді та компанії малечі.

Зверніть увагу на те, що дитячи заклади у цьому містечку закрили лише два тиждні тому. Перший носій вірусу, так званий нульовий паціент має 34 роки і підчипив вірус під час вечері з китайським колегою. Хто був в Італіі знає що таке італійські ресторани і вечірні зустрічі в барчиках на вулиці. Це – великі компанії, всі щиро вітаються, жваво розмовляють, обійми та поцілунки нон стоп. Чудова атмосфера для поширення настрою, енергообміну та...вірусу. Зупинити цей ритм неможливо, це життя по-італійські. Неділя - це церква, особливо в маленьких містах та селах. Недільний вихід в церкву - це зоряний час людей похилого віку. Після служби довго ніхто не розходиться, всі гомонять на дворі, а потім великими компаніями ідуть на обід або додому або в ресторан, експонента аж бурлить, вірус в захваті... Додайте до цього прекрасну італійську погоду і ось результат -  нікого не можна втримати вдома.

 Поки італійці оговталися, старші люди масово почали хворіти на запалення легенів і заражати один одного. Замкнути італійця на карантин - це велика заслуга влади. Хто був в Італії і бачив як італійці спілкуються і наскільки вони соціальні, той здивується, наскільки швидко медична санітарна система змогла дати відповідь. І головне, в статистику померлих в Бергамо потрапили всі люди похилого віку. 

Приклади таких міст, як Бергамо, численні. І не тільки маленькі міста. Ось, лише сьогодні Вірджінія Раджі, мер міста Рима, оголосила про режим надзвичайної ситуації для столиці. Це означає, що лише сьогодні, 20 березня, мешканцям Риму не буде дозволено прогулюватися парками без належної на те потреби.


Сподіваюсь, зможете задуматися, дорогі читачі.


 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх