EN|RU|UK
Блоги Анна Турчинова
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  5616  9

Майте совість, кіноакадеміки!

Із 5 лютого по 4 березня члени Української кіноакадемії визначали номінантів для вручення щорічної нагороди "Золота Дзиґа". Цього року кінопремію вручатимуть у 23 номінаціях. Одразу  хочу зауважити, що все мною сказане, не відноситься до жодного актора чи режисера чи будь-кого особисто. Я так само, як і всі інші українці, хочу бачити якісне вітчизняне кіно. І хочу бачити і розуміти справедливість присудження кінопремії " Золота дзиґа", яка претендує та називається в ЗМІ українським " Оскаром".

Переглянувши список претендентів на номінації, в мене відразу виникло питання: "Чи бачили наші кіноакадеміки усі ці фільми, яким вони надали статус претендентів на ту чи іншу номінацію?". Наприклад, фільм " Додому" претендує на декілька номінацій, включаючи і " Найкращий дизайн костюмів". Тому, хто бачив цей фільм, вкрай важко щось сказати про дизайн костюмів, тому що цих костюмів там просто не існує. Від слова зовсім. Там є майки, футболки і зверху піджаки, які ми з вами носимо кожного дня. Тому про якісь костюми, взагалі, не варто і говорити.

Проте, дуже здивувало, що наші кіноакадеміки не включили в жодну номінацію фільм - казку " Тільки диво", яка вже отримала премію на 15 Міжнародному кінофестивалю для дітей та юнацтва " Ролан" у Вірменії у листопаді 2019 року " За утвердження християнських ідеалів та сімейних цінностей". Дуже цікаво дізнатись, якими критеріями керувались наші академіки, коли відбирали фільми. За усі роки незалежності українська казка вперше отримала міжнародне визнання, але Українська кіноакадемія вперто не бажає бачити цього. І це вкрай сумно, бо ця Кіноакадемія існує на гроші платників податків. Я зараз спеціально публікую фото із костюмами із цієї казки. Український дизайнер Айна Гасе, завдячуючи якій, українську моду знають у світі, створила більше 300 костюмів, які викликали захват у всіх, хто цей фільм бачив. Погляньте на ці костюми та, так звані, костюми із фільму "Додому" і зробіть власні висновки. А також почитайте відгуки, які написали відвідувачи під час виставки костюмів з фільму - казки , що відбулась у Софії Київській.

.Кадри з фільму "Додому"

Правда, вражаючі костюми?


До речі, цього року стрічка "Маленькі жінки" отримала премію ні, не української (це мабуть було б неможливо), а американської Академії кінематографічних мистецтв і наук - "Оскар" в номінації "Найкращий дизайн костюмів ". Подивіться на ці костюми. Правда, схожі на костюми фільму "Додому"? До речі, чудовий фільм, але до чого тут костюми?

"Тільки диво" не включили і у номінацію " Найкраща музика", хоча, навіть коли цей фільм ще не вийшов на екрани, музика з нього вже лунала на Софійській площі протягом трьох років під час святкування Різдва і Нового року. Український талановитий композитор Дмитро Коновалов своєю музикою створив, дійсно, казковий новорічний настрій ( 24 треки!), а симфонічний оркестр під керівництвом видатного Миколи Лисенка блискуче виконав цю музику. Так само не оцінили кіноакадеміки і режисуру фільму, хоча у казці чудово відтворена атмосферу добра, надії, віри і поваги. І, звичайно, картинка 17 сторіччя. Там навіть люди катаються на ковзанах того віку, які режисер Олена Каретник розшукала і купила в Нідерландах. Від цього фільму віє різдвяним пирогом та ваніллю. Послухайте і пригадайте цю музику.

На жаль, наші кіноакадеміки все це проігнорували. А дуже хочеться, все ж таки, дізнатись про критерії, якими повинні користуватись академіки під час відбору фільмів. А також дізнатись хто конкретно, за призвищами, ухвалює рішення про включення до номінацій та надання премії , бо добра частина тих, хто зараз претендує на отримання "Золотої Дзиґи" є і номінантами і членами цієї кіноакадемії. Бо, якщо ви є кіноакадеміками, то і принцип доброчесності, справедливості та повідомлення про конфлікт інтересів, ви так само повинні наслідувати. Але поки що враження прямо протилежне.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх