EN|RU|UK
Блоги Олег Медведчук
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  4197  0

Про паніку, совість та маски, що не діють

Спочатку трошки чорного армійського гумору. 

Якось прапорщик, на питання молодого бійця щодо порядку дій під час ядерної війни відповів: 

«Треба накритись білим простирадлом і повільно повзти на кладовище». 

Солдат, схвильовано ,- «А чому повільно?»

Прапорщик: «Щоб не створювати паніки».

До чого веду. 

Немає у нас ніякої паніки. 

У народу давно сформувалась субстанція байдужості  в основі якої совкова ментальність з предметом відношення до подій з певним відчуттям неминучості. 

Та й панікувати досить дорого і бігти особливо нікуди. 

Зайдіть у міську маршрутку набиту людьми, що дихають один на одного впритул, а діти бавляться малюючи картинки на запотілому вікні і у вас буде стійка уява про міцний «карантин».

А ще варто зауважити, що паніка виникає саме тоді, коли влада починає активно переконувати людей, що панікувати не потрібно. Тому володарям високих кабінетів треба менше патякати, а більше  робити.

Далі про совість. Або скоріше - про карантин совісті.

Прем'єр Словаччини Петер Пеллєгріні 15 березня розповідав як влада країни намагається зупинити коронавірус і здолати хворобу. 

Пряма мова:

"...за маски іде величезна війна...Ми конкуруємо з кожною країною на загальному ринку... Словаччина вже мала резервацію 2 млн. масок в Україні... Умовою була готівка... Ми вже підготували готівкою 1,2 млн.€ в портфелі, щоб сісти в державний літак та просто полетіти за ними. Прийшов туди перекупщик з Німеччини, який всю партію оплатив та перекупив..."

З урахуванням того, що словацький посадовець ймовірно бреше і озброївшись запевненнями українського уряду, що «у нас все є», я відправився до аптеки. 

На моє запитання про наявність захисних масок пані-провізор якось дивно на мене подививилась, ніби я прошу щось неймовірне, але вчасно зрозуміла, що не жартую та  повідомила про їх відсутність у постачальника резюмуючи: «взагалі-то МОЗ визначив, що маски від вірусу не захищають тому носити їх не потрібно».

Перевірив.

Дійсно,  є така «поважна думка» МОЗу:

«Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні ЛИШЕ люди із симптомами захворювання, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими» https://phc.org.ua/news/covid-19-i-grip-scho-mizh-nimi-spilnogo-i-vidminnogo

Тобто за логікою МОЗ маску треба одягати, коли бідолаха тримає в руках діагноз про захворювання. Я не буду сперечатись на тему розмірів вірусу та отворів в шарах маски, а повідомлю для МОЗ страшну тайну.

По-перше: 

інкубаційний період Коронавірусу 5-14 днів. В цей час ніхто не знає чи живе в ньому хвороба і відповідно кожен є потенційним її носієм та розповсюджувачем. 

По-друге: 

профілактика захворювання полягає в тому, що маска захищає від прямого потрапляння на найбільш уразливі частки вашого обличчя мокротиння іншого людини, яка наприклад кашлянула у ваш бік. 

По-третє: 

світовий досвід, особливо країн найбільшого розповсюдження вірусу вказує про обов’язкове використання масок. 

З урахуванням того, що скоріш за все можновладці, зокрема МОЗ і надалі будуть розповідати про неприпустимість паніки, а комерсанти переміщуватимуть  контрабанду «недієвих» масок в інші країни, де вони одразу стають ефективними, поділюся серйозною інноваційною розробкою). Її автором є моя дружина. 

Потрібно: дві руки, швейна машинка, відріз марлі. Доречі в аптеках її вдосталь ( 0.9*3 м., 21 грн). 

Нанотехнологія полягає в складанні 8 шарів марлі, які перетворюються в захисну маску. Її можна прати, а після відвідування вулиці обов'язково обробляти праскою, бажано з паром.

Звісно, прапор України, що розміщений на винаході - моя ідея,  щоб одночасно забезпечити профілактику інфекції руцкоміра. Та й ватники ближче 5 м не наближаються. 


Тим часом:

-в Італії 27 тисяч хворих, 368 померло протягом останньої доби.

-чергова балакуча голова з категорії ефективних українських державних управлінців наголосила про необхідність уникати паніки


P.S.Буду вдячний, якщо хтось тягане МОЗ України. Треба змінювати їх думку

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх