EN|RU|UK
Блоги Інна Березюк
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  926  12

Кордони СПРАВЖНЬОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ Й БЕЗПЕКИ.

Доброго ранку! 

Ще раз усім - я прошу усіх дивитись й слідкувати за риторикою ВИКЛЮЧНО МЕДИЧНИХ ФАХІВЦІВ, а не чиновників, тим більше не політиків, не "болгерів" та інших "спеців медицини по Гуглу".
Й реагувати тільки на нашу неспокійність.

Коронавірус - звичайна вірусна інфекція, яка викликає стандартний набір пошкоджень, серед яких найнебезпечніша (для нас під час роботи) - вірусна пневмонія, бо такі пневмонії, незалежно від збудника розвиваються в межах доби та у людей, що не можуть самостійно справлятись власними захисними силами. Саме вона викликає фатальний респіраторний дистрес-синдром, що потребує реанімаційної допомоги й при якому у випадках коморбідної патології вона є невдалою.

Смертність від нінишнього коронавірусу складає за даними різних статистиків на сьогодні 6% від усіх клінічних випадків за вже наявною (але поки що короткою) статистикою й порівняно з іншими пандемічними світовими вірусними пневмоніями нижча в рази, наприклад ніж грип H1N1 (пандемія 2009-2010 років), SARS 2003 року, чи так званий "саудівський" SARS 2013 року.

Причиною нинішньої світової паніки є на сьогодні:

а) швидкість поширення та покриття захворюваністю світу -

держави не справились з епідеміолоічними заслонами вчасно, бо деякі просто не віднеслись до них відповідно, а тому поширення відбулось. Це - завершений факт.
Усі фахівці вважали ще й тоді, при початку розвитку ситуації в Китаї, що закриття аваіміграції та виставлення фільтрів на кордонах є найкращим методом ізоляції поширення.
Й такі фільтри має ставити не країна-разповсюджувач, а країни чисті, країни-акцептори. Держави, державні політики яких спрацювали своєчасно, й зараз утримують ситуацію. Насправді, Україна зробила ці кроки також майже вчасно й хоча б якось, нехай і не все вдало на рівні нашої дрімучості та при разваленій системі протиепідемічного захисту, але все ж виставила заслони. На відміну від тої ж Італії, яка просто взагалі нічого не робила й тому не встигла й мала діяти вже услід хвилі занесення. Несвоєчасність - це найбільша драма усіх епідемій. Віддайте тут державі належне, не гнобіть зайве.
Дякувати, ми кричали - нас хоч якось, але все ж почули.
Хочу сказати, що я не впевнена, що попередня влада, яка робила все "дуже добре", бо "вони самі знають" не послала б нас на три букви й цього разу, як вона робила це усі п'ять років до того, а тому ми до коронавірусу дякувати саме їй, просто прийшли з голим задом в цьому плані.
Ми конкретно Вам, суспільство, сказали вже не раз, кому подякуйте заднім числом. Щось вони десь в норах позаховувались, аж не видно, але ні, Сєня на відміну від Вови "виходили в ефір" у Савіка - тож могли його прямо там й запитувати))
Але маємо на сьогодні те, що маємо. До кого тепер претензія? Саджайте попередників))
А щодо дій, то чи будемо в ефірах та мережах волати вслід, чи будемо гуртом щось робити, критики з диванів з освітю "по Гуглу"?
Робити можемо зараз те, що я казала вже вчора - перше почнімо з себе й не з біганини по супермаркетах й згрібання полиць, а з звичайного зараз вже походу до лікаря й з банального аналізу крові й підготовки власного організму до "пірнання в епідемію". Так усім зрозуміло???
Дякуйте, що ще внаслідок "вдалої медреформи" ми з валізами Вас не покинули й Ви можете бачити лікаря в халаті ще не на ретро-фото взагалі.

Чи є привід для паніки, що ми закрили небо тільки зараз?
Не знаю, час покаже. За два тижні будемо знати)) Але махати після драки кулаками (мій перший блог про кордони я написала два місяці тому) в "стрімах з літаків" не потрібно. Знайдіть собі іншу "нішу для бізнесу".
Україна має не такий великий пасажиропотік та кількість аеропортів (дірок в ситі) по країні, як ті великі країни, що потерпіли найбільше, а тому з огляду на нашу "друмічусть" саме ця ситуація трошки спасала нас на певний час від розвитку подій більш бурно.
Але, безперечно, ці небесні фільтри не є досконалими, м'яко кажучи, й саме на це ми нарікали з самого початку епідемії, застерігаючи владу, що Україна є неготовою методично, коли за декілька років до того під ніж зрубали найкращу колись в світі військову систему протиепідемічного захисту, що була вистроєна в державі в алгоритмах СЄС.
Дякувати, що армія та МВС ще зберегли рештки подоби тої системи та хоч якось, дуже фрагментарно, змогли прикрити країну на перших порах.
Але зараз при пандемії (вже понад 130 країн) цих фільтрів звичайно не досить, а тому закриття неба - це міра дуже правильна, але вже запізніла - я б, наприклад, при нашій неготовності на кордонах починала закривати країни вже при перших об'явах про спалахи там, й головне - обов'язково заборгоняти транзит з таких країн нашими авіалініями та аеропортами. В ньому також проблема. Але це вже - аналітика минулих помилок, а не поради. Вона нам ефективності зараз не додасть
А також наша проблема на кордонах в тому, що ми на кордонах не ставимо прикордонні фільтри належно для наших громадян, потенційних розповсюджувачів. Ось цим би я зараз й порадила зайнятись державі, поки ще не пропустили все. Карантин й обсервація для громадян, що вїзжають в країну "в один кінець" мають бути примусовими. Але причина мені зрозуміла - це дуже дорого й організаційно потребує військової дисципліни в державному апараті, а в нас "дЄмократія" и невігластво на місцях виконання, а тому люди розповзаються після перетину кордону як таракани по домівках під папірець з назвою "пам'ятка", що не діятиме в випадку нашого менталітету, й далі при повністю розваленій системі первинки вони спостерігаються на власному сумлінні, бо лікарі первинки - це також та ж "дЄмократія" (читай - безконтрольність та безкарність).
Наша історія в Радомішлі це саме те.
Й не церкви потрібно закривати в межах країни, а підсилювати протиепідемічний захист на перетинах кордону, особливо з ОРДЛО. Це ще та дірка - туди має бути кинуто залізну методичність роботи. Тут ми ще встигаємо, як зробимо в найближчі дні.
Ситуацію можна контролювати, паніки немає, якщо робити вчасно й якщо обмеження входу всередину країни буду моніторитись, що то кажуть "по головах".
Сподіваюсь, що держава знає це зараз вже й без моїх тут дописів у ФБ, тим більше в нас там є кому це доносити, дякувати Ольга Голубовская (Olga Golubovskaya).

б) попередня невідомість й новизна вірусу для медицини країни та світу -

з медичної точки зору ситуацію в такому випадку можна курувати з мінімальними втратами, безумовно, якщо мати належну медицину, щоб справлятись синдромно, бо специфічної профілактики та лікування ще не має.
Для цього завжди мають бути дві компоненти - ресурси та люди.
В нас з цього залишились тільки фахівці, і хочу сказати, щоб усіх заспокоїти, що вони в рази кращі, аніж в Італії, Штатах та Британії. Незважаючи на потуги пані Супрун.
Дякуте нам й на нас виключно сподівайтесь, якщо поширення таки буде.
Поки приймаємо усі можливі міри в межах спільноти методично.
Але прошу усіх знати, що копач могил без лопати - нонсенс. Тому на нас сподівання, то так,
але ж і самі подбайте про себе зараз, щоб не завантажувати нам зайве з причин ще й надмірної паніки в суспільстві тих недостатніх або малопотужних ліжок при розповсюдженні, не полиці магазинів спустошуючи зараз як невігласи, а краще йдучи до поліклінік перевірити хоча б власні аналізи та стан здоров'я заздалегідь й бути готовими перенести це як звичайну простуду (80% переносять саме так).
Це важливо для кожного, щоб знати, наскільки він є готовим сам.
Ви усі мовчите щодо медицини й реформи, населення й нація, сидячи біля телеків й йдете "показувати донорам статистику" як стадо щодо "задоволення первинкою".
Чом же ніхто не каже, що він туди пішов з примусу та з безвиході? Допомагайте новому міністру, а не постіть дурню "апологетів Сороса" щодо перевирання його фраз про старих та немічних - не вони, а він Вас бажав би захистити Вас від таких "реформ".
А як й далі мовчатимете проти "соросятні", що засіла в нас в Парламенті, то ж не зважайте та вибачайте, як не втримаємо ще й єпедемії просто уже у власних руках, "ножем й топором", бо вони руйнували й далі продовжують. Усім раджу передивитись для протверезіння, хто в нас "враг" відео останнього Комітету з вакханалією Стефанишиної та Шерембея, яким місце за гратами за це.

в) страх перед людськими втратами -

втрати при розповсюдженні зараження населення будуть в межах тих вказаних в світі 6%, не більше - вони популяційні, так би мовити, бо причиною є також для світу й те, що ми (людство) ще не винайшли діагностикумів якісніших, лівків специфічних та не вивчили самого вірусу належно. Й це - не Україна, це - увесь світ.
Але ми втрачаємо при сезонному грипі банальному половину від цієї цифри щорічно, а при туберкульозі - в дестяки разів вище. Ніхто не боїться, не плаче, не кричить "капут нації!", хоча це продовжується роками, й ми плювали на власну безпеку та вакцинацію.
Тож "танки бруду не бояться")). Украінці - нація витривала. Досить панікувати!))

г) страх перед невизначеністю -

так, проблемою нинішнього вірусу для медицини є також й його пластичність, на відміну від більш агресивних попередників, тобто - він дуже швидко модифікує, поки що не знижуючи своєї вірулентності (не втомився ще, як то кажуть), а тому є дуже слизьким для рук медиків, щоб його вхопити, змінює симптоми, інкубаційний період, а також не викликає імунітету, тобто можуть бути повторні захворювання, як і при банальних простудах. Ми кажемо про це - друга хвиля. Але Китай показав нам, що він ії пройшов легко, майже непомітно й фрагментарно, й закрив свої госпіталі вже назовсім.

Так що для нації ідеалом поведінки зараз є включно власна найвища культура гігієни та відношння до свого здоров'я.
Це перше й найголовніше.
Пвоторюю тут вже втретє.

Далі за значимістю йдуть помірні (без ідіотизму!!!) розмежовувальні заходу в залежності від рівня інфікування (в нас він найнижчий зараз з можливих за кодами) й перестороги для спілкування мають бути відповідними, не потрібно сидіти в домовині з закритою кришкою завчасно)).

Ну і лише третім (не першим!!!) за значимістю впливу на перспективи України пунктом у цьому питанні , безумовно, є політика держави з мізками.
В нас з останнім гірше, але не безнадійно - ми усі, хто має дипломне право, говоримо щоденно, що потрібно робити. Будуть слухати - витримаємо.

Коронавірус нинішній - звичайна вірусна інфекція, більш або менш керована з медичної точки зору.

Але щодо нього в глибині фахової душі, так мовлячи, є ще одне припущення - він морфологічно не дуже походить на чисто природній. Й в цьому можем критись в тому числі зараз й та паніка в США, що ми спостерігаємо. Коли найбільший "Титанік" світу, якщо вони "щось таки знають", так бігає по аеропортах й спричиняє такий колапс, то не виключаю, що діють вони все ж не популістично, а вірно. А це можливо лише в випадку страхів перед бактеріологічною зброєю. 

Світ зараз сам винен в тому, що головною епедемією в ньому, яка є загрозою реального знищення, є політична паранойя, від якої страждає звичайне населення.

Але вовків боятись - в ліс не ходити.
Нам тут спокійно дивитись у вікно на світ та за власним парканом робити своє.
Може, нарешті, нація таки зрозуміє, що не "армія, мова та віра" є тим стрижнем, що об'єднує.
Й саме це стане для нас "чистилищем" для зцілення на майбутнє. Й дасть нам зробити вчасні висновки, що не фетиші та гасла рятують, а клепка в голові.
Але хто не попреджав Україну (та й світ) про біобезпеку з огляду на розробку бактеріологічної зброї й того, що держави мають бути готовими до виставлення таких заслінок?
Ми мали на період розвалу Союзу одну з найміцніших біобезпекових оборон й на хрєн ми її подарували Штатам й розвалили?
Усі питання "патріотам" держави, які не можуть визначитись, що для них справжній патріотизм, й під цими гаслами Вони пиляли систему тридцять років поспіль для власних потреб, замість того, щоб зберегти та примножити найкраще.
Зате нам заважав "совок", "комунізм" й решта непотрібу у власних мізках.
А мікроби та бактерії цього ж не знають, й тільки дякують людському невігластву тепер. Не виключаю, що якійсь "поганий дядя", звичайно, міг дуже просто цим скористатись, чом би й ні? Досить "нормальна ідея".
Так що кордони, кордони й ще раз кордони, щоб навіть миша не проскочила.
Кордони СПРАВЖНЬОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ Й БЕЗПЕКИ.
Ось на сьогодні головний поки що запобіжник для курятника, а не носитись по ньому з своїми яйцями в пошуках харчів та тестів "на всяк випадок" й писати 24 години на добу дурню один одному в мережах.
Слухайте МЕДИКІВ.
Ми б'ємо по макитрі щоденно владу, щоб слухалась порад, як вже є, а як вона не реагує - даємо знати Вам, щоб шуміти та бити гуртом.
Як не шумимо поки що - й Ви не бігайте по магзинах з криками "усьо пропало!".
ЧИТАЙТЕ МЕДИЧНИХ ФАХІВЦІВ ПО ПРОФІЛЮ.
Країну зараз від епідемії спасе згуртованісь навколо фахівців (порядних й з позицією), а не "блогерів" та "статистиків" з ящиків, та "акутальних журналістів".
Бо якщо ми не будемо мати коронавірусної інфекції дуже інтенсивної в цьому сезоні, то через вже півроку після запуску "медреформи 2" в країні повимираємо від туберкульозу. Оце реальніше.

Шануймось, дбаємо про власну гігієну й біжимо вже з понеділка до лікарів на перевірку самі, бо вони зараз у "оновленій первинці" вже в реальних коронах сидять й до Вас самі не прийдуть, понабиравши собі, заробітчани, по 2000 пацієнтів й навіть не знаючи їх імен та облич.

Усім гарної неділі. З Богом! В душі й голові!


 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх