EN|RU|UK
Блоги Василь Вовк
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1393  1

Лишень прошу: не плутайте ОРДЛО із "ДНР"-"ЛНР"!

Із перших турів мінських зустрічей серед його учасників були представники терористів, а саме їх керівники: донецьких – Захарченко, а луганських - Плотницький. Усі знали, що на території України ці особи оголошені у розшук як підозрювані у вчиненні злочину, передбаченого статтею 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній…).

Й нічого надзвичайного у цьому на той час не вбачалося – оскільки тільки дилетанти від кримінальної юстиції й представники закостенілої політичної системи могли стверджувати, що ніхто у світі перемовин з терористами не проводить. Ще й як проводять, при цьому невідкладно із самого початку їх появи у конкретному злочинному посяганні! Інша справа - скільки можна?!

Але давайте по порядку.

1. Звідки твердження про терористичні організації «ДНР» й «ЛНР», адже ні Міністерство юстиції, ні Верховна Рада однозначних рішень з цього питання не приймали? Нагадую про третю владу – судову, адже на даний час вступили в законну силу сотні вироків від імені Держави Україна, в яких чітко зафіксовані керівники й учасники так званих «ДНР» й «ЛНР» саме як терористичних організацій. Тому їх представники - це особи, які підозрюються, обвинувачуються та засуджені за антидержавну, терористичну та іншу злочинну діяльність у зв’язку із подіями на сході України.

2. Інша справа ОРДЛО, тобто окремі райони Донецької та Луганської областей – частина території Донецької і Луганський областей України, в межах якої збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили й здійснюють загальний контроль (зафіксовано в кількох нормативних актах, зокрема в Законі України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»). Тобто це усі без виключення особи, які проживають чи тимчасово виїхали з місць свого постійного проживання на окупованій українській землі.

Вбачаєте різницю? Отож.

Сьогодні усі накинулись на Главу ОПУ Андрія Єрмака із заявами про нібито вчинення ним державної зради. Але давайте знову ж таки - спокійно й по порядку...

1. Створення такого органу це складна процедура, й маю великі сумніви в успішному її завершенні з огляду, в першу чергу, на політичну складову.

2. Але чуму б дійсно не заявити західним партнерам про нашу постійну прихильність до принципів справедливості й бажання створити орган для допомоги в реінтеграції, де були б не представники терористів (як сьогодні в ТКГ), а патріоти України, як ті, що проживають на окупованій території, так й ті, які вимушено покинули її, але мають намір повернутись до своїх домівок.

Наприклад. Особисто чув від Секретаря РНБОУ Олексія Данілова, що він, знаходячись вимушено у Києві, продовжує відчувати себе луганчанином, має бажання поїхати в місто Луганськ, де до цього часу зареєстрований, - не тільки для участі в демократичних виборах, але й на постійне проживання після звільнення даної території.

Саме такі громадяни України, яких ми називаємо внутрішньо переміщеними особами, мають повне право представляти Донбас у консультативній групі.

Більш того, не заперечував би щодо участі в цьому органі громадян України (тільки не тих, хто отримав паспорт РФ, а український не здав з меркантильних інтересів або про усяк випадок), які з різних причин залишились на окупованій території Донбасу, й не вчинили злочинів проти основ національної безпеки України та інших тяжких кримінальних правопорушень і продовжують навіть там жити в єдиній цілісній країні - Україні.

Усі кандидати обов'язково мають пройти ґрунтовну перевірку із використанням можливостей відповідних державних органів та профільних структур.

Тому закликаю не шукати зраду, там де закладаються можливості для інформаційної атаки на агресора. Хоча, звичайно, шляхом громадського обговорення ті чи інші ініціативи в такому складному питанні мають корегуватися чи навіть взагалі бути відкинутими.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх