EN|RU|UK
Блоги Олексій Хмельницький
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  270  0

Чи дотримаються рітейлери правил чесної конкуренції в умовах епідемії коронавірусу?

Від самого початку скажу. Вони повинні це зробити. 

Останні тижні увесь світ живе новинами про коронавірус. На жаль, ця хвороба вже в Україні. І, звісно ж, громадяни занепокоєні та дбають про захист своїх сімей. Ну і, за старою традицією, скуповують все, що є на полицях – не лише всі можливі лікарські засоби, але й максимально запасаються харчовими продуктами. 

Такою панічною поведінкою намагаються скористатися деякі підприємці. І до Київського обласного тервідділення АМКУ вже телефонують кияни зі скаргами на неадекватні ціни на антисептики та одноразові маски у великих торгівельних мережах. Також скаржаться на зростання цін на продукти першої необхідності.

Я писав про аптечні мережі, з яких медичні маски зникли взагалі, а ціни на деякі ліки підскочили втричі. АМКУ надав їм Рекомендації утриматися від дій щодо встановлення роздрібних цін на медичні маски, які перевищують економічно обґрунтований рівень. Про виконання рекомендацій аптеки продовжують нам звітувати. Висновки щодо ознак порушень ми плануємо зробити за місяць.

А сьогодні настала черга великих мереж супермаркетів. Київське тервідділення АМКУ надало їх власникам обов’язкові для розгляду Рекомендації утриматися від встановлення роздрібних цін на продукти першої необхідності, антисептики та на маски медичні одноразові (різних видів), які перевищують економічно обґрунтований їх рівень. У них є 5 днів на реакцію. У разі виявлення порушень конкурентного законодавства будуть відкриті справи, а на порушників чекають максимальні штрафні санкції.

Спеціалісти Київського відділення проводять моніторинг цін у відповідних аптечних та продуктових мережах. Такий же моніторинг  зараз проводиться спеціалістами АМКУ і в інших містах України.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх