EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  660  0

Як Україна незадорого Кантон продала

Триває приниження України з питань кримського судноплавства.

Нагадаю, що майже рік тому, 20 травня 2019-го відбулася знакова у вимірі україно-російського протистояння подія. Тоді Херсонський міський суд звільнив з арешту судно KANTON номер IMO 9412311. Вказане судно було затримане у Херсонському порті ще в 2015 році після його суднозаходів в Крим, в якості речового доказу в кримінальному провадженні за ст. 332-1 КК.

Жодних дій з визначення нанесеної суднозаходом державі шкоди за ці роки з боку СБУ та прокуратури здійснене не було, судно просто стояло собі під охороною прикордонників та накопичувало борги за простой перед портом. У 2016-2018 роках різні структури багаторазово зверталися до уряду з вимогами впорядкувати утримання та порядок конфіскації таких затриманих суден.

Безрезультатно. І як результат у 2019 р. "непідкупним судом" було вирішено, що відповідні витрати на зберігання речового доказі має нести ...держава а не власник судна. Я не знаю ціни питання як першої інстанції так й апеляції, а також "активного оскарження" цих рішень з боку СБУ. Але сьогодні дізнався іншу цікаву історію. Кажуть, що "нові господарі" судна, що перейменували його в ANT та активно експлуатують у Середземному та Чорному морях, наразі вимагають від журналістів різних видань видалення самої згадки про факт затримання судна у 2015-2019 роках та відповідного кримінального провадження.

Посилаючись на те що наразі "непідкупні" українські "суд та прокуратура до нас претензій не мають". Й кажуть що цим питанням наразі займаються непогані адвокати. Бо крім преси сьогодні питання Криму та моря в Україні по суті не цікавлять вже нікого, й залишилося розібратися з медіа. А ще відповідне повідомлення 2015 року про затримання KANTON недавно прибрали й з сайту Офісу прокурора (новина була за посиланням). Скількі це коштувало судновласникам або їх російским кураторам я не знаю, але чомусь здається - не дорого. Несемось...

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх