EN|RU|UK
Блоги Андрій Білецький
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  488  1

На порозі світової кризи. Місце України у світі для сильних

Вчора світ опинився на межі світової кризи. І не тільки економічної. Геополітична напруга останніх місяців штовхає людство до глобальних викликів. Світ невпинно повертає в бік жорсткого протистояння за ресурси, вплив і власні інтереси держав. І місце в новій історичній добі буде належати тільки сильним!

Отже. 9 березня, після виходу РФ із нафтової угоди з ОПЕК, зафіксовано падіння цін на нафту на рекордні з 1991 року 30%. Російський рубль прискорив падіння, акції "Газпрому" впали на 24,82%, "Роснафти" – на 23,54%, папери "Сбербанку" і ВТБ – на 25%. Країни ОПЕК (азійські та африканські нафтотрейдери) втратили 500 млн. доларів через падіння цін на нафту. Рекордно впали європейські біржі, найбільше – лондонська FTSE 100 на 8,54%. Додайте до цього загострення в Туреччині, новий потік мігрантів у Європу і коронавірус (в Італії, до речі, сьогодні фактично закрили на карантин усю країну). Сучасній державі для виживання в цих умовах необхідний цілий комплекс, як мінімум це: боєздатна армія, готовність вчасно та якісно реагувати на поширення епідемій, стійка і міцна економіка.

Якщо говорити про удар по економіці саме Росії – то ось вони, справжні санкції. Беззубе "занепокоєння" партнерів України не змусили Росію дотримуватися міжнародного права. Це могло б зробити тільки ембарго на експорт нафти та газу. Але Європі не до нас і не до міжнародного права, якщо це не стосується їхніх інтересів. ЄС скоріше вигідніше підіграти Росії, яка у відповідь на обвал нафти може почати тиснути газом. Всі умови для цього є: Північний потік-2 успішно добудовується. І цим все сказано.

Україна має розуміти, що Росія звикла перекривати економічні проблеми "переможними" війнами. Ескалація на Донбасі – метод для Путіна зберегти свій рейтинг після появи дір у бюджеті, який напряму залежить від експорту нафти, що обов'язково стане відчутним для росіян. Найкраща підготовка – негайні заходи для посилення фронту. Точно не "розведення військ". Україна має розуміти, що, не дивлячись на позитивні прогнози провладних експертів, економічні хитання, які підігріваються військовими конфліктами й спалахами вірусу, вдарять по нашій державі із подвійною силою. Якщо світові гравці на ринку так чи інакше залежать один від одного, то ми залежимо від усіх. І, більш того, на даний момент не здатні запропонувати жодних аргументів, з якими б рахувався світ. Сьогодні це лише скиглення і багаторічне очікування допомоги.

На порозі світової кризи. Момент, до якого ти або готовий або зникаєш як країна у вирі протистоянь великих гравців. Головна перепона для України зайняти гідне місце у світі – залежність. Від заходу, від РФ, від кредитів, від іноземних грошей. Від власної слабкості. Ми не зможемо вижити в умовах кризи, тонучи в кредитах МВФ, з розваленою промисловістю, не виробляючи нічого і, як бананова республіка, торгуючи сировиною. У залежність нас заганяла кожна влада. Сьогоднішня – так само. Тож щоб позбутись залежності, треба спочатку позбутись головного її фактору – клоунської влади, що живе на гроші західних спонсорів. Світова криза – ідеальний для цього момент.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх