EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1475  0

Мобільний зв'язок в Криму - безкарність та безнадійність

Мобільний зв`язок в Криму - дуже небажана для публічної дискусії тема в Україні. З 2014 року основним постачальником відповідних послуг залишалася загальновідома глобальна корпорація та її бенефіціари, які непогано заробляють й на підконтрольній території. Спочатку на окупованому півострові, щоб не змінювати бренд, втупу продавали картки оператору "Мобільні телесистеми" (МТС), а потім, коли західні санкції стали реальністю, на тій самій інфраструктурі стала працювати "зовсім, зовсім інша, мамою клянуся" компанія "К-Телеком" (торгова марка Win Mobile). Картки МТС, що залишалися у абонентів, стали працювати в системі "К-Телеком" з російськими номерами у режимі роумінгу, зареєстровані у Краснодарському краї.

Здавалося б непогана схема. Але у МТС з часом виникли проблеми, насамперед із собівартістю "роумінгу" в той час, коли окупаційний режим постійно та доволі істерично істерично вимагав не піднімати тарифи населенню. Також в Крим на віджатому обладнанні зайшов інший оператор "КТК-Телеком" (торговая марка "Волна Мобайл") з аналогічною схемою "роумінгу", а на базі "націоналізованих" об'єктів Укртелекома та відповідної мережі фіксованого звязку виникли й локальні оператори, що надають сотовий зв'язок "власними силами", без федеральних мереж - це "Крымтелеком" и "Севмобайл" відповідно в АРК та Севастополі.

Але й "К-Телеком" й "КТК-Телеком" досі працюють на півострові в режимі "роумінгу", що зумовлює додаткові витрати. Та залишаються ризики для материнських компаній РФ/України бо є (наразі дуже мала) але все ж вірогідність, що колись в Україні до влади прийдуть люди, які цікавляться Кримом всерйоз та по-дорослому запитають про захоплюючі ігри з "кримським роумінгом" у національних операторів мобільного зв'язку. Та ще й офіційно повідомлять про це ЄС та США.

З кінця 2019 року, з метою економії планується поступовий вихід справжніх операторів з півострову, з перекладанням їх абонентів на обслуговування обладнанням Укртелекома, віджатим на "Крымтелеком" и "Севмобайл". Наразі окупанти вигадали нову схему організації мобільного зв'язку, за якою при такому трансфері не будуть втрачені номери абонентів (біля 200 тисяч для "К-Телеком" й "КТК-Телеком"). Вона полягає у наданні для "Крымтелеком" и "Севмобайл" ліцензій у Краснодарському краї та переведенні номерів на нове обслуговування. З позитиву - окупанти несуть додаткові витрати та мобільний зв'язок в Криму поганий. З негативу - це все тотально нецікаве українській владі, кращими "досягненнями" якої щодо Криму у 2020 році поки стали проведення "святкових шоу" та підписання відповідних указів "до річниці", а також - урочисте підняття прапорів біля російських багнетів.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх