EN|RU|UK
Блоги Юрий Андреев
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  350  0

Медреформа: без грошей нічого не буде.

З 1 квітня стартує другий етап так званої медичної реформи.

Перед  тим, як починати будь-яку реформу потрібно зробити дві речі:  1. Порахувати чи вистачить в державі грошей на цей «капітальний ремонт».   2. Пояснити суспільству нові правила гри.  Ні першого, ні другого зроблено не було.

Задайте собі питання: - чи всі лікарні зараз мають все необхідне для лікування? Замість того, аби забезпечити лікарні, держава просто переклала відповідальність на місцеві бюджети. Це в той час, як, навіть, у Київській області є дотаційні райони, які не можуть самостійно забезпечити лікарню обладнанням, якісним ремонтом, або витратними матеріалами. Виходить, що є великий ризик закриття цих лікарень, оскільки вони можуть не відповідати вимогам НСЗУ для заключення договорів.

Досі суспільству не показали, як і за якою формулою розраховували вартість медичної послуги. Звідки взагалі взялися ці незрозумілі тарифи? 16 тисяч за лікування інфаркту? Хто це все рахував, якщо лікарі запевняють, що це навіть не половина від необхідних коштів.

Другий етап ще розпочався, але по регіонам вже почали закриватися відділення в лікарнях, або і самі лікарні. Проблема саме в тому, що більшість лікарень у регіонах знаходяться у занедбаному стані. І з початком реформи вони будуть не конкурентоспроможними. Тому закриваються, скорочують кількість робочих місць. До фінансувати із місцевого бюджету для деяких районів проблематично. Дуже складно уявити, як без достатнього фінансування можна якісно лікувати. І справа тут не у моделі фінансування. Хоча, беззаперечно, лікарні мають систематизувати свою роботу, навчитися якісно розпоряджатися коштами, надавати якісні послуги. Але...

В Європі витрати на медицину закладають в бюджеті на рівні від 7 до 12% ВВП. В Україні на сьогоднішній день це всього лише 2,8%. Очевидно, що цих коштів недостатньо. На мою думку в бюджет потрібно закласти на медицину хоча б 5% ВВП. Сама така цифра передбачена в законі «Про фінансові гарантії медичного обслуговування населення». І лише при такому фінансуванні можна говорити про рівний доступ пацієнтів до медичної допомоги.Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх