EN|RU|UK
Блоги Осман Пашаєв
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  5808  11

Про турецьку "диктатуру"

Підпис: "Ей, корона вірус, якщо торкнешся бодай когось з наших чи додумаєшся заразити їх - отримаєш дубиною по голові".

Жарт на президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Він скоріш за все сам посміється, якщо побачить. Нічого за це не буде ані карикатуристу, ані виданню. В лідера країни дуже добре з дотепністю. Це щоб зрозуміти про турецьку "диктатуру". З іншого боку, в Туреччині дійсно понад 14 тисяч справ за "оскорблєніє прєзідента", але зазвичай людей не саджають, а запрошують на допити і дізнаються, що змусило саме так казати про президента, бо це руйнує інституційну довіру до лідера, що його на чесних і визнаних опозицією жорстких виборах, обрала більшість країни.
А серед тих журналістів, що сиділи або сидять, мабуть я буду дуже поганим колегою якщо скажу вголосз. Там було багато своїх Пиховшиків, Чаленко. Сидять вони не за журналістику по великому рахунку, а за навмисну і постійну, часом самостійну гру проти країни, держави заради тупо грошей.

Я чотири роки тому описував минуле деяких журналістів і журналісток, яких жалко за те, що сидять в камерах з поламаним душем. Взвгалі в'язниця, мабуть, найгірше зло, що вигадало людство для перевиховання. Втім ці люди мали стосунок до того, щоб відправляти в гірші в'язниці своїх конкурентів, наївних ідеалістів релігійного, курдського чи лівого толку. Більшого писати не буду, дурень не зрозуміє, розумний не питатиме. Чи сидять і зараз невинуваті. очовидно, що є і такі, але будь ласка не наводте приклади газети Джумхуррієт. Колись вони дійсно були прогресивними. Ще за наступника Ататюрка Іньоню, а зараз тупо беруть гроші з противників Ердогана, зокрема просувачі російський дискурс по Криму.

Освіта і широта погялдів провінційних турок не така як може мені хотіолося би навіть в деяких районах Стамбула. Але але і не так гірко як в нас. Великий прошарок турків живе не гірше ніж в США чи західній Європі просто країна повільно виривається з такого поняття як "пастка середнього доходу", Тому в Стамбулі, Анкарі, Ізмірі і по узбережжю Середземномор'я в Егейського люди живуть як мають у 21-му столітті, а деякі місця на Сході майже як бідний Ірак, тому баланси зберігати важно. Тому журналістика це ще й про відповідальність. А якщо цілі холдинги будуть постійно верещати "всьо пропало, всіпідараси", то виникає спокуса скористатися ситуацію і направити натовп на негарні речі таке в історії Туреччини відбувалося не раз. Іноді люди не розуміли, що виконують взагалі волю третіх сил. а коли розуміли, то погане вже було зроблено.

Саме Ердоган - лідер часу, який може ісламською ритороикою зупиняти найнеосвіченіших мусульман в арабському регіоні, бо вони бачать як він змінив країну і ставлення до турків не через страх, а повагу до вміння робити бізнес, надавати послуги, а коли ще турки знаходять можливість приборкати свій новров до науки, то виходять Нобелевські лауреати як Азіз Санджар. Проблема не в Ісламі, а в тому як його інтерпретують понад 800 років занепаду кльтури і науки. Ердоган один раз сказав про потребу реформ в Ісламі (не Ісламу, а саме розуміння його філософської багатомірної частини) і тут же його порвали аліми, мулли і всі вампріри від релігії. Почалося, що халіф іспортівся несіть іншого. Це не халіф іспортився, а зіпсований мозок у наївних і щирих, а розумні і хитрі мають зиск з того, щоб все залишалося як є.

Туреччина - країна НАТО, Туреччина не відмовлялася і навряд за Ердогана відмовиться від шляху до ЄС. Туреччина хоче мати рівень освіти, культури і толерантності як в Британії. Туреччина як завжди бере приклади з Німеччини. Туреччина постійно чубиться з Францією, але Туреччина розуміє, що межує з Росією, або територією, яку Путін повністью контролює і в черговий раз Туреччина розуміє - з Москвою і євразійцями домовитися майже неможливо.

Проте є ще один рівень. який треба розуміти з цього жарту. Турки не б'ють каміннями хворих, вони лікують від хвороби і наші нові Санджари це показник того, що навіть архаїчні рівні у нас різні. Проте снобізм наш до Нових санджр це за гран'ю. Дворянє ми, блять. Саме Ердоган навчив не ставитися зневажливо до турецьких "нових санджар", а так саме як Ататюрк почав відкривати там школи, а потім і університети. У Ататюрка це були "кьой естетюсю" (сільскі інститути - які закрили ліберали), а Ердоган відкрив універи в курдськомовних і турцькомовних глибинках. Ліберали називають ці університети ПТУшками. там є один розумник кримський татарин Ільбер Ортайли - професор Сорбони, медаль від Росії, який постійно попереджає, що напівосвіта гірша ніж повна її відсутність. Можливо професори Сорбон і лавреати пушкінських премій мають рацію, але принаймні після напівПТУшних унверів люди перестають кидатися камінням, а сперичаються в мережі і доводять, які вони обізнані. так потрохи дійдуть до філософії, почитають когось з греків, німців і навіть серед свої сучасників знайдуть філософів і почнуть перетворювати власну дурну енергію на заробіток. а нам би відродити освіту не за 4 тисячі доларів. а хоча б за стабільний 500 вчителям і робити так, аби найбільші конкурси були на педагогічні факультети. і ставитися до будь якого вчителя як турки - на ви і тільки Оджам (мій вчителю) навть якщо ві мільйонер і у вас родовід від Чингісхана.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх