EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  5502  4

Знущання азовської рибної мафії з Українського народу

Сьгодні, 29 лютого, четверо українських рибалок, звільнених 25 лютого з місць несвободи в Криму, було передано окупаційними силами ФСБ РФ на акваторії Азовського моря, на відстані 10 міль від материкового беріга України, силам ДПС України.

Характерно не чергове приниження України місцем та характером передачі затриманих, важливе інше. Ще учора, 28 лютого, коли викрадені росіянами рибалки перебували в Керчі, з цього питання з'явилося офіційне повідомлення на сайті Держрибагенства.

У цьому тексті Держриба, як центральний орган виконавчої влади України, повідомила, що чотири громадянина України, затримані на борту судна 15 лютого поточного року в акваторії Азовського моря "російською стороною", 25 лютого були звільнені "відповідно до п.7 Протоколу Українсько-Російської Комісії від 13.11.2019", та за цим пунктом отримали від окупантів "припис на слідування до місця виходу на промислову діяльність в районі с. Райнівка Приморського району Запорізької області". Крім того, Держриба повідомила, що "за інформацією російської сторони, наданої Держприкордонслужбі, громадяни України були затримані на 10 діб за невиконання вимог прикордонників РФ щодо зупинки судна." Надалі Держриба виправдовує дії окупантів з захоплення судна тим, що "за відсутності документів або неможливості встановлення приналежності судна для з’ясування всіх обставин судно-порушник конвоюється в найближчий порт держави сторони, що викрила порушення.".

Нагадаю, що затримане росіянами судно було доставлено в Керч як у "російський порт" і таку поведінку Держриба цілком, як випливає з її повідомлення, по суті підтримує та виправдовує, із суто ритуальними мантрами про невизнання окупації. Додам, що ДПСУ ще сьогодні й оштрафувало рибалок, доставлених окупантами майже на пляж Бердянську, за .порушення режиму Державного кордону.

Найцинічнішу тезу повідомлення Держриби про те, що воно "спільно з іншими органами державної влади вжило заходів для якнайшвидшого повернення затриманих громадян на територію України та з’ясування обставин даного випадку" важко коментувати, але спробую.

Як я вже писав, само по собі затримання рибалок окупантами сталося як раз через наполегливі бажання Держриби встановити повний корупційний контроль над азовським рибальством та змусити рибалок платити подвійну мзду. А оскільки судна ДПСУ від причалів на Азові насправді далеко не відходять та істотно впливати на лов не можуть (бо ж є ризики самим раптово знайти себе у вимушених гостях у бізнес-партнерів у Керчі) - такий ефективний контроль був би неможливим без прямої взаємовигідної взаємодії Держриби та прикордоників ФСБ РФ, зокрема й керченських.

Отже й працюють спільно - Держриба збирає, а ФСБ ганяє тих хто не заніс. Звісно звільнені рибалки цього разу були окупантами абсолютно за інших обставин, всупереч вчорашнім побрехенькам рибної мафії в високих кабінетах. Тому на Азові окупанти й Держриба діють наразі спільним корупційно-діверсійним фронтом проти українских рибалок та власне й узагалі проти життевих інтересів Українського народу. Чи можна це якось змінити чи зупинити? Важко, але вибору у нас нема. Або ми - або нас.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх