EN|RU|UK
Блоги Олексій Братущак
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  8089  8

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

Зеленський хоче, щоб Рада зібралася у середу позачергово.


Чому? Бо нині парламент у процесі розгляду законопроекту про землю. Переривати заради розгляду інших питань не можна. А от позачергова має свій порядок денний, який жодним чином не залежить від того, що зараз розглядають нардепи. Тому - позачергова у середу. У той час, коли мали бути комітети.


Для чого? Що ж буде на цьому позачерговому засіданні? Поки що порядок денний не оприлюднено. Але всі думають про кадрові рішення: відставку прем'єра, ротацію міністрів, звільнення голови НАБУ.
Про кадрові рішення натякнули і Зе-депутатам. Але. Запевнили, що ці кадрові рішення ще не ухвалені. Що все ще буде обговорюватися на фракції. Скоріше за все, у вівторок зранку.

Що не так? Є один маленький нюанс. Він прописаний у Конституції та Регламенті Ради. Нюанс у тому, що президент разом з вимогою скликати нардепів позачергово має додати пакет документів для розгляду. А саме - порядок денний позачергової сесії та проекти рішень, які Рада має розглянути.
Тобто, якщо Зеленський хоче заміни прем'єра або окремих міністрів, то він мав би подати і проекти відповідних постанов. Не у вівторок після обговорення на фракції "Слуги народу", а вже.
Проблемка ще й у тому, що Зеленський не має повноважень ставити питання щодо відставки прем'єра, усіх міністів, голови НАБУ. Тупо нема повноважень. 

Але в цій проблемі можуть допомогти юристи: виписати порядок денний так, щоб і рибку... ой, і Регламент не порушити, і потрібні рішення розглянути.
Ну от наприклад, написати "Розгляд звернення прем'єра до президента щодо добровільної відставки". Ми ж пам'ятаємо, що Гончарук з відповідною заявою до Зеленскього звертався. А, її не надали на мій запит. Ну так то давно було, Зеленський не в тій кишені шукав. А от тепер знайшов. То чому змушувати гарну людину чекати так довго. Треба, нарешті, заяву розглянути. Ні, Зеленський не змушує. Але ж прем'єр звернувся, треба щось з цим робити. Ось, вам, шановні депутати, заява прем'єра. Думай-те.
Хоча, до середи ще далеко. Плани ще можуть помінятися...


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх