EN|RU|UK
Блоги Євгенія Слівко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1894  16

"Санжарівці адекватні, не варто робити з них абсолютне зло", - священник Сергій Дмитрієв

В п’ятницю, 25 лютого, семеро священників від ПЦУ вирушили у Нові Санжари.

Жарти і критика щодо евакуації українських громадян з Уханю до Нових Санжарах, після провокацій і нападу на автобус з евакуйованими, спровокував хвилю роздумів про те, чому Україна так жахливо поставилася до своїх співгромадян. Усі шляхи ведуть до слабкої комунікації влади з народом. На підмогу у Нові Санжари чиновникам довелося кликати священників ПЦУ.

Офіс Президента і Міністерство Охорони Здоров’я запропонувало священникам виступити комунікаторами у спілкуванні місцевих жителів та чиновників у Нових Санжарах.

За благословення Митрополита Епіфанія, декілька священників ПЦУ приїхали у Нові Санжари щоб підтримати евакуйованих з Уханю громадян України і заспокоїти місцевих жителів:

"Наші співгромадяни повинні відчувати себе у безпеці і знати про те, що ми готові їх підтримати. У цьому функція нашої Церкви", - Митрополит Епіфаній.

Священики передали книги та настільні ігри евакуйованим із Китаю громадянам, які перебувають на обсервації у медцентрі "Нові Санжари".

"Уявляєте, ми зустрілися з жителями міста аж у неділю (23.02.19, ред.)

Це означає, що до того моменту вони не могли об’єктивно оцінити ситуацію і поговорити з владою. Їм ніхто не пояснював, що відбувається", - Сергій Дмитрієв, священник.

"Дуже добре, що ви – духівники звернули увагу на кризу духовності. І приїхали підтримати всіх нас. Але прикро, що держава відвернулася від своїх громадян. Люди були не інформовані. Нам лише потрібно ж було розповісти, що насправді відбувається. А не настрашувати танками та військовими. Уявіть собі, люди ведуть дітей в садочок, в школи, а тут БТРи, автомати, люди у формі. Як нам з цим бути?" - пояснює місцева жителька.

Представники релігійних організацій, на думку ОП і МОЗ, мали б заспокоїти селян і пояснити про необхідність вжитих заходів, натомість деякі з них занепокоєні діями провладних структур, як і самі громадяни:

"Хто тепер відповість за цей безлад? Якщо влада сама збурила людей. Зробила з нас дурнів. Нас тепер у всьому світі вважають дикунами", - Лаптєв Дмитро представник Євангельської церкви "Світло життя".

За словами працівнивків обласної державної адмінітстрації, журналісти почали розповсюджувати відео з нападом на автобус у якому були евакуйовані з Китаю громадяни, аби створити напруження у суспільстві і викликати паніку з приводу ситуації у Нових Санжарах. Натомість, серед провокаторів було зафіксовано невелику кількість санжарців. Після інцінденту вони визнали вину і вибачилися:

"Інформація, яка розповсюджувалася з швидкістю світла, спотворювалась ще з самого початку. Соціальні мережі, новини на телебаченні – все це розпалювало і без того гарячу атмосферу. Поліція та військові збільшували напругу. А по факту, страждали всі – люди, що прилетіли з Китаю, санжарівці та імідж України в світі, - голова Громадської ради при ОДА, Володимир Голуб.

Нардеп від Слуги народу і голова комітету Ради з питань здоров’я нації, Михайло Радуцький заявив, що звинувачення влади необґрунтовані:

"Інформації більше ніж достатньо, тому що стільки брифінгів від президента, від прем'єр-міністра, від РНБО, Міністерства охорони здоров’я, Верховної Ради ще ніколи не було по жодній ситуації в країні", — сказав він.

За словами депутата, деяким політичним силам "вигідно сьогодні зробити дешевий хайп і отримати політичні дивіденди". За словами Радуцького, процес евакуації організовувався "повністю в тісній співпраці зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я".

Тим часом, ситуацію у Нових Санжарах прокоментував навіть Президент України, Володимир Зеленський. Президент закликав українців "залишатися людьми". Він пояснив, що держава вжила безпрецедентних заходів безпеки, щоб уникнути передачі вірусу в Україну:

" Ми зробили все можливе й неможливе, щоб гарантувати: вірус в Україну не потрапить. Декількох громадян не пустили на борт в Ухані, оскільки у них була трохи підвищена температура. Всі, хто піднявся на борт, у задовільному стані, вони не хворі. Просто повинні побути якийсь час на карантині".

Незважаючи на заспокійливі слова політиків, чиновники до останнього моменту не повідомляли у який саме аеропорт прилетить літак з українцями, а чутки про коронавірус і його небезпечність обростали новими подробицями і плітками:

"Жителі Санжар не розуміють, чому з ними ніхто не говорив, не пояснював, що коїться. БТРи, люди в уніформі, купа журналістів, які роздувають ситуацію до небачених розмірів. Санжарівці не були проти людей. Проте збурило те, як керівництво країни ставиться як до одних, так і до інших. Адже, санаторій не пристосований до нормальних умов. Громада завжди готова прийти на допомогу. Але необхідно проводити попередні роз’яснення, що має відбуватися, - стверджує житель Нових Санжар.

Заступник голови управління соціального служіння Православної церкви України, священник Сергій Дмитрієв, пояснює, що людей незаслужено засуджують і принижують. Уся справа, на його думку, у відсутності правильної комунікації влади з громадянами:

"Останнє, на чому хочу наголосити після двох днів в Санжарах: давайте навчимося говорити один з одним. Слухати і чути. Довіряти і приходити на допомогу. Тоді нас ніхто і ніколи не розділить, не розведе по різні сторони барикад. Давайте вчитися, перевіряти інформацію, щоб нас не лякали слова типу "обсервація". Кожен намагається "хайпонути" на цій темі та з виглядом експерта наввипередки строчить дописи в соцмережах.

Я ж пропоную спокійно, по поличках з місця подій, усвідомити все, що відбулося. Коли вже ситуація досягла своєї критичної точки, лідери громадської думки та Рада Церков, вирішили втрутитися й поїхати на Полтавщину, щоб бути разом з людьми. Підтримав цю ініціативу і Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній, який передав допомогу нашим громадянам та слова підтримки всім тим, хто цього потребує".

Після візиту служителів Церкви, місцевий священник, Дмитро Педина, який схвалював протести жителів, вибачився перед ними і закликав підтримати евакуйованих з Уханю.

У свою чергу, місцеві жителі окреслили приблизний план дій на майбутнє щоб якнайкраще виявити підтримку евакуйованим з Китаю.

Ймовірно, цього разу влада дійсно помилилася, думаючи, що з народом сенсу розмовляти немає. Дискомунікація породила протести, хаос і паніку не лише в місті, а й по всій Україні.

Вирішувати цю проблему, натомість, довелося священникам. Які до слова, запрошували до розмови всі конфесії, але священник УПЦ МП відмовився від зустрічі з ними. Хто від цього втратив вирішить час, але тепер у місті дійсно спокійніше.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх