EN|RU|UK
Блоги Олексій Хмельницький
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  545  0

Маски - полумаски. Проблеми захисту від вірусів в контексті чесної конкуренції

Як боротися з аптеками, які завищують ціни на медичні маски і противірусні препарати?

 Попит на цей товар різко підвищився на хвилі галасу навколо коронавірусу. 

Звернули увагу на вартість медичних масок і в АМКУ.

Цього продукту майже немає на прилавках, коли будуть нові партії - невідомо. По всьому Києву з кожним днем відшукати їх стає все складніше. Схожа ситуація зараз і в інших містах.

Зрозуміло, коли через зростання попиту підприємці підняли ціну незначно. Але ж деякі відверто спекулюють на ситуації. 

Продажі злетіли на тлі новин з Китаю, звідки з початку року щодня приходять нові дані про померлих і тих, що заразилися коронавірусом.

На жаль, великий внесок в такий попит і зростання цін на маски обумовлений інформаційними кампаніями, політичними інтересами деяких політиків та печерним невіглаством пересічних громадян, а не реальною епідеміологічною обстановкою. 

Причому маски, при всій повазі до них, далеко не високотехнологічний медичний виріб, і можуть бути виготовленні самостійно.

На мій погляд, це не тільки нервова реакція населення, а і показова  реакція продавців. Це просто економічне мародерство.

На гарячу лінію Відділення  вже надходять звернення зі скаргами. Спеціалісти Київського відділення  вирушили в рейд по місцевим аптекам, щоб уточнити інформацію. З’ясувалось, що наразі взагалі майже неможливо купити в більшості  аптек Києва одноразових медичних масок.

Представники аптечного бізнесу запевняють, що товар дорожчає не по їх власної волі.

Причини називають різні:  виросли витрати на логістику, на доставку сировини. 

Однак ті товарні запаси, які сьогодні у нас йдуть в аптечну і в роздрібну мережу, скоріш за все були сформовані ще до ситуації з підвищенням попиту.

Як реагуватиме АМКУ ?

По перше - в таких діях великих аптечних мереж можуть бути ознаки антиконкурентної змови. Тож  для запобігання ажіотажу на маски, яким можуть скористатись недобросовісні підприємства та з метою недопущення дестабілізації цінової ситуації на ринку роздрібної реалізації масок медичних одноразових у період підвищення захворюваності на грип та ГРВІ, а також беручи до уваги актуальність та соціальну значимість ринку роздрібної реалізації масок медичних одноразових, для забезпечення стабільності цінової ситуації, зменшення негативних наслідків коливання цін – Київське обласне відділення АМКУ надало аптечним мережам обов’язкові для розгляду Рекомендації утриматися від вчинення дій щодо встановлення роздрібних цін на маски медичні одноразові, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень.

Про результати нас зобов’язані повідомити за 10 днів. У разі виявлення порушень конкурентного законодавства проти порушників будуть відкриті відповідні справи та накладено штраф.

По друге – не панікувати. Необхідності скуповувати маски у величезних кількостях немає, ситуація в країні з коронавірусом під контролем.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх