EN|RU|UK
Блоги Дмитро Карп
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  197  0

Американське посольство не дзвонило до Верховного Суду, щоб підтримати кіпрський офшор, на який переоформлена «Карпатська рудна компанія» Віталія Захарченка.

Про це йдеться в офіційній відповіді представнику британського інвестора ТОВ «Закарпатполіметали» Gofer mining PLC від Посольства США в Україні. Мова йде про інцедент минулого тижня, коли до Верховного Суду надійшов дзвінок ніби то від Посольства США із наполегливим проханням підтримати кіпрський офшор «Avelana Gold», директором якого є громадянин США Брайяан Севедж. Правда цей громадянин США вже багато років проживає в РФ, але про це пізніше. 

Довідково: Gofer mining PLC - британська компанія, засновниками якої є Grosvenor Group та Barclays, тобто одна з найпотужніших інвестиційних груп Великої Британії, яка успішно щороку вкладає мільйони долларів по всьому світу. Капіталізація Gofer mining PLC на сьогоднійшній момент складає 72,8 млн британських фунтів.https://beta.companieshouse.gov.uk/company/11943653/filing-history

І от ряд корумпованих чиновників, які діють в інтересах В.Захарченка, намагаються стверджувати, що реального інвестора зі справжніми грошима потрібно прибрати, санацію ТОВ «Закарпатполіметали» скасувати, підприємство ліквідувати, а все його викрадене майно та все Мужіївське родовище нехай залишиться у кіпрського офшора з уставним фондом в 2 тис євро. 

Ми системно відстежує ситуацію навколо Мужіївського золоторудного родовища, пов’язану зі спробою Віталія Захарченка незаконно заволодіти родовищем. Нажаль, ми змушені констатувати факти того, що в органах державної влади досі залишаються особи, які через власну вигоду відстоюють інтереси «Карпатської рудної компанії» (підконтрольної В.Захарченку) всупереч державним інтересам, та намагаються чинити  протизаконний вплив в тому числі на судову владу України з метою залишити контроль Віталія Захарченка над родовищем.

В 2016 році через активізацію розслідування по справі захоплення Віталієм Захарченком Мужіївського золоторудного родовища «Карпатську рудну компанію», на яку і було переоформлене все викрадене майно ТОВ «Закарпатполіметали», «купує» щойно зареєстрований кіпрський офшор із устаним фондом в 2 тис євро Avelana Gold. 

Генеральною прокуратурою України у 2014 році було порушено кримінальне провадження щодо заволодіння майном ТОВ «Закарпатполіметали» колишнім міністром В.Захарченком та підконтрольними йому особами, Бредихіним В., Громчаковим О., Гожиком В., Гожиком М. і іншими. Це провадження No12014070000000103 відносно незаконного заволодіння майном ТОВ «Закарпатполіметали». Так в судових документах по цьому провадженню явно підтверджений факт того, що слідчими ГПУ було встановлено факти причетності В.Захарченка до заволодіння майном та незаконного продажу майна, у тому числі тиску на суди і суддів, тощо. Так в ухвалі Печерського суду від 21.11.2014 йдеться – « Генеральною прокуратурою України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні No12014070000000103 за фактом заволодіння державним майном в особливо великих розмірах при проведенні процедури банкрутства ТОВ «Закарпатполіметали» Захарченка В., Гороховського А., Громчакова О., Брєдихіна В., Гожика М. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку 2013 року міністр внутрішніх справ України Захарченко В., використовуючи своє службове становище, через свого знайомого - директора підконтрольного йому ТОВ «Карпатська рудна компанія» Брєдихіна В., погрожуючи притягненням до кримінальної відповідальності, вплинув на суддів господарського суду Закарпатської області з метою призначення арбітражного керуючого Громчакова В. ліквідатором ТОВ «Закарпатполіметали». В деяких документах, отриманих від учасників справи про банкрутство, також зазначена інформація встановленої причетності В.Захарченка до цієї справи. Відповідно до відомостей реєстру судових рішень 03.11.2014 Печерським районним судом на все майно, яке було незаконно продане на ТОВ «Карпатська рудна компанія» за клопотанням ГПУ був накладений арешт, однак все одно все рухоме майно у період з кінця 2014 року по середину 2015 року було вивезено і ліквідовано. В ухвалі від 14.09.2018 Печерського районного суду зазначається, що за результатами обшуків за адресою ТОВ «Карпатська рудна компанія», якою вже керував М. Гожик у м.Берегово було вилучено – «таблицю із заходами щодо заволодіння майном ТОВ «Закарпатполіметали» на 5 аркушах, яка була вилучена 17 вересня 2014 року під час проведення обшуку у м. Берегово провулок Мукачівський буд.9, Закарпатської області;» 

З 2016 року Віталій Захарченко намагається повернути контроль над родовищем. Для цього залучається кіпрський офшор під маскою “американський інвестор” 

Березень 2016 року на Кіпрі реєструється компанія “Avellana Gold” 

Серпень 2016 ТОВ “Карпатська рудна компанія” перетворюється на ПрАТ “Карпатська рудна компанія”. 24 серпня 2016 року позачергові збори акціонерів звільнили з посад голови правління та наглядової ради відповідно Валерія Євгеновича та Олександра Валерійовича Бредихіних. Новим головою правління призначений Микола Гожик, який раніше був головним інженером ТОВ “Закарпатполіметали”. Той самий Микола - батько Володимира, який фігурує в обвинувальному акті Бредихіна (справу вивели в окреме провадження за заочною процедурою) як заступник директора ТОВ “Карпатська рудна компанія” та директор ТОВ “Гірничо-геологічне підприємство “Бриком”. 

Цитата із обвинувального акту Бредихіна (бізнес-партнер та права рука Віталія Захарченка) від 26.09.2018

“ Реалізуючи свій злочинний умисел щодо заволодіння майном ТОВ “Закарпатполіметали”, з метою уникнення підозри щодо попередньої домовленості Бредихін В.Є., будучи керівником ТОВ “Гірничо-геологічне підприємство “Бріком”, 14.01.2014 припинив свої повноваження директора ТОВ “Гірничо-геологічне підприємство “Бриком” та обрав директором товариства Гожика В.М., який водночас був заступником директора ТОВ “Карпатська рудна компанія” ................ 

Таким чином, Громчаков О.В., Бредихін В.Є. та невстановлені досудовим розслідуванням особи, реалізуючи раніше визначений порядок дій, з метою уникнення підозри щодо попередньої домовленості на заволодіння майном ТОВ “Закарпатполіметали”, приховуючи майновий інтерес, штучно створюючи видимість конкуренції, забезпечили участь лише підконтрольних їм підприємств в аукціоні 20.01.2014 з продажу майна ТОВ “Закарпатполіметали”, що призвело до того, що по лоту No1 переможцем аукціону визнано ТОВ “Карпатська рудна компанія”, а по лоту No2 – ТОВ “Гірничо-геологічне підприємство “Бриком”, які були підконтрольні останнім. 

При оформленні договорів куплі-продажу майна ТОВ “Закарпатполіметали” та його нотаріального посвідчення інтереси ТОВ “Карпатська рудна компанія” представляв Бредихін В.Є., а інтереси ТОВ “Гірничо-геологічне підприємство “Бриком” Гожик В.М.” 

Вересень 2016 кіпрська “Avellana Gold” вже є власником 100% акцій ПрАТ “Карпатська рудна компанія”. Представником Avellana Gold в Україні призначають Миколу Гожика!!! 


Листопад 2016 – Валерія Бредихіна вносять до бази розшуку. Всі документи переоформлені – ТОВ “Карпатська рудна компанії” (яка незаконно привласнила майно у ТОВ “Закарпатполіметали”) вже належить “американському інвестору”. 

Микола Гожик з 2016 року представник “американського” інвестора Avellana Gold 

"Американський" інвестор - Брайан Севідж. Засновників та акціонерів компанії в реєстрах Кіпру не видно, Брайан Севідж зазначений як один із директорів Avellana Gold, а “американським інвестором” його називають в піар-кампанії кіпрського офшору. Він входить до директорів компанії Amur minerals corporation, зареєстрованої на Британських віргінських островах. Компанія веде видобуток корисних копалин на Сході РФ, в Амурській області. Севідж працює в компанії з 2010 року. Нещодавно вони отримали лізензію на розробку нового родовища, яке відноситься до федерального рівня (тобто з дозволу Кабінету Міністрів РФ). 

А з 1998 року Севідж був директором Frontier Mining Ltd, яка вела видобуток корисних копалин в Казахстані. Там, до речі, він познайомився зі своєю дружиною Людмилою. https://www.bloomberg.com/profile/person/6754663 

Нещодавно нам стало відомо, що ФБР веде розслідування стосовно можливого ухиляння від податків, шахрайства, відмивання коштів Брайаном Севіджем. 


Avellana Gold за три роки знаходження на Мужіївському родовищі не зробила нічого. Вони змінили вивіску на залишках старого ангару, пофарбували його та кустарним методом переробляють відвали руди (які згідно судового рішення повинні бути повернуті ТОВ “Закарпатполіметали”), отримане золото йде або на чорний ринок, або контрабандою на експорт (не виключено, що на окуповані території). Піарщики компанії наприкінці минулого року влаштували гучне відкриття «фабрики», на будівництво якої немає жодного дозвільного документу. За цим фактом було розпочато чергове кримінальне провадження по ст.240  ч.2 ККУ. Слідчі виявили, що посадові особи ПрАТ «КРК» умисно, з метою заволодіння корисними  копалинами загальнодержавного значення, самочинно, за відсутності позитивних висновків та дозволів Державної архітектурно-будівельної інспекції та інших уповноважених органів влади, збудували будівлю гірничо-збагачувальної фабрики з мотою переробки та видобування корисних копалин. Складається враження, що їх цікавить лише переробка відвалів, отримання необлікованого золота та інших цінних металів, та утримка контролю над родовищем до моменту можливого повернення проросійських сил до влади. 

Складається враження, що паралельно із розслідуванням кримінального провадження, В.Захарченко отримав підтримку групи осіб, які знаходилися при владі з метою продовження своєї діяльності на руднику. За погодженням з Мінекономрозвитку та завдяки певному тиску на суди під контролем вищезгаданих осіб Львівським апеляційним господарським судом (всупереч рішенню комітету кредиторів і, по суті, з повним повторенням схеми з призначеннями підконтрольних В.Захарченку арбітражних керуючих у 2012 році)  у лютому 2016 року був замінений арбітражний керуючий на ТОВ «Закарпатполіметали». Ліквідатором призначений Гусар І.О. 

З 2016 року Гусар І.О. зупинив будь-які дії по поверненню майна від ТОВ «Карпатська рудна компанія» на ТОВ «Закарпатполіметали», зупинив повернення відвалів та руди в хвостосховищі.

Крім того, за час діяльності Гусара І.О. ТОВ «Карпатська рудна компанія» здійснила вивезення найбільш цінної частини відвалів, їх незаконну переробку. 

 З «мовчазної згоди» арбітражного керуючого у березні 2018 року ТОВ «Закарпатполіметали» було позбавлене права користування земельною ділянкою, що суттєво ускладнило і повернення майна боржнику, а також  будь-які дії з подальшої процедури банкрутства.

Одразу ж після цього земельні ділянки (у необхідних частинах) були передані Закарпатською ОДА в користування ТОВ «Карпатська рудна компанія». 

Тобто всі зусилля були направлені на ліквідацію ТОВ «Закарпатполіметали» та закриття підприємства з метою сприяння ТОВ «Карпатська рудна компанія» та Avellana Gold.

Метою цих дій було і є наступне: 

- Унеможливлення стягнення з ТОВ «Карпатська рудна компанія» збитків нанесених майну ТОВ «Закарпатполіметали» у сумі не менш ніж 150 млн.грн. станом на сьогодні.

 - Непогашення кредиторських вимог, які накопичилися на ТОВ «Закарпатполіметали», у тому числі з податків та зборів, крім того і перед «Українськими поліметалами» у сумі більше 4 млн.грн.  

-Повне припинення частки Державної акціонерної компанії «Українські поліметали» в ТОВ «Закарпатполіметали» у зв’язку із ліквідацією боржника.  

-Припинення процедури повернення  з ТОВ «Карпатська рудна компанія» відвалів та руди, що дало б можливість ТОВ «Карпатська рудна компанія» безперешкодно переробляти цю сировину та отримувати незаконний дохід. 

- Привласнення ТОВ «Карпатська рудна компанія» найбільш витратної частини активів ТОВ «Закарпатполіметали» - споруд та кап.інвестицій у облаштування гірничих виробок.  

- Відсутність перешкод у подальшій діяльності ТОВ «Карпатська рудна компанія» на родовищі. 

Ймовірно, ТОВ «Закарпатполіметали» були б ліквідовані, якби один із приватних кредиторів не знайшов інвестора, який погодився не лише вкласти гроші в розвиток родовища, але й відшкодувати збитки ТОВ «Закарпатполіметали» (в тому числі і перед державно). Компанія Gofer Mining заявила про інвестиції та судом була введена процедура санації. Участь Gofer Mining передбачає відновлення активів ТОВ «Закарпатполіметали», погашення кредиторських вимог, стягнення з ТОВ «Карпатська рудна компанія» нанесених збитків, а головне розвиток підприємства. 

Постановою Львівського апеляційного господарського суду у справі №16/89 від 24.05.2017 було задоволено скаргу компанії CENGART FINANCIAL Inс., визнано наявність у Гусара І.О. конфлікту інтересів, неповідомлення суду про наявність конфлікту інтересів, інші порушення. Верховним судом 12.04.2018 було залишено цю постанову без змін. 

Слід зазначити, що після встановлення судом наявності конфлікту інтересів, арбітражний керуючий Гусар І.О. був звільнений від виконання обов’язків арбітражного керуючого. 

Після залучення інвестора та повернення до процедури санації, з метою протидії інвестиціям у період з травня 2019 року група осіб від попередньої влади, з метою підтримки ТОВ «Карпатська рудна компанія» (та Avellana Gold) намагаються вплинути на процес інвестування, намагаючись здійснювати корупційний вплив на органи державної влади, з метою повернення ліквідаційної процедури та ліквідації ТОВ «Закарпатполіметали». 

ТОВ «Карпатська рудна компанія» через посадових осіб Мінекономрозвитку вплинули на керівника ЗАТ «ДАК «Українські поліметали» щоб він видав довіреності двом особам, які б продовжували діяти всупереч інтересам «Українських поліметалів» та  в інтересах «Карпатської рудної компанії» (Avellana Gold).

Одночасно, правоохоронні ограни ефективно продовжують розслідування злочинної діяльності групи осіб під керівництвом Віталія Захарченка із незаконного захоплення Мужіївського золоторудного родовища та нанесення збитків державі. Постійно проводяться слідчі дії по різним епізодам злочнної схеми, пред’являють підозри учасникам тощо. Так, наприкінці 2019 року в рамках розслідувань вказаних кримінальних проваджень було проведено кілька обшуків в ПрАТ «Карпатська рудна компанія» та пред’явлено підозру Миколі Гожику. Але представники «Карпатської рудної компанії» досі не відмовились від намірів завершити злочинну оборудку Віталія Захарченка із захоплення Мужіївського золоторудного родовища. Для цього їм потрібно добитись остаточної ліквідації ТОВ «Закарпатполіметали» та прибрати із родовища реального британського інвестора.

«Карпатська рудна компанія» прикриваючись громадянством США директора кіпрського офшора «Avellana Gold» (Brian Savage) спочатку розповсюджує чутки про тиск Посольства США на українську судову систему в питаннях відстоювання інтересів «Карпатської рудної компанії». В якості доказу вони демонструють фото Брайяна Севеджа з працівником Посольства США: яке насправді було зроблено під-час чергового публічного заходу в посольстві. Подібна інформація дискредитує як українську судову систему, так і співпрацю США та України в сфері боротьби з корупцією. І ось минулого тижня ці аферисти не придумали нічого кращого, ніж під виглядом Посольства США здійснити дзвінок до Верховного Суду. 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх