EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  2451  10

Провал України у морському арбітражі в Гаазі

Важлива новина щодо міждержавного спору України та РФ з морського права. Утворений для розгляду спору за Конвенцією 1982 р. арбітраж сьогодні виніс рішення з питань прийнятності позову за запереченнями Росії.

Позицію РФ арбітраж прийняв частково та визнав неприйнятними вимоги України, пов`язані із порушенням прав України як прибережної держави у водах навколо Криму. Щодо заперечень РФ з питань Азовського моря та Керченської протоки арбітраж на цьому етапі не виніс рішення про неприйнятність, але у наступному знову розгляне це питання під час розгляду справи по суті.

Отже, ця справа переходить у розгляд по суті, але вже без ключових для України позицій, які стосуються вод навколо Криму. Росіяне можуть коркувати шампанське. А питання "історичних вод Азову" (спільні рибні комісії, квоти, бардак з вихідними лініями ось це все) залишиться величезним ризиком для цієї справи під час її розгляду по суті. У цій ситуації навіть не дивує абсолютно сюрреалістичне сьогоднішне переможницьке звітування МЗС про "чергову перемогу".

Але водночас дивують й заяви голови ДПС України про те, що на Азові російські прикордонники нібито нічого не порушують. Та перебувають біля берегів України, зокерма й материкової, цілком правомірно. Ага, розкажіть про це все черговим рибалкам-заручникам. Характерне що дехто, очевидно заздалегідь знаючи про цей фатальний програш, зумовлений насамперед вкрай слабо підготовленою позицією України в цій справі, дуже вчасно змінив кабінет на Михайлівській на статус "радника" крупної корпорації.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх