EN|RU|UK
Блоги Сергей Иванов
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  11083  11

Чергова брехня Міноборони

Як ви знаєте, зараз я розплутую оборудку з закупівлі державою бронемобілей "Козак 2" за завищеними цінами, позаяк ця схема є відверто корупційною, і особи, причетні до неї, мають бути покарані. Очевидно, що така перспектива не тішить керівництво Міністерства оборони та Генштабу, тому вони задіяли купу різноманітних "експертів" для того, щоб переконати суспільство в доцільності та обґрунтованості таких закупівель. Я проаналізував головні меседжі цих інформаційних найманців і просто зараз спростую їх, одночасно викривши ще одну брехню Міністерства оборони і міністра Загороднюка особисто.

Перша брехня Міноборони.

Як міністр, так і "експерти" чомусь роблять наголос не на очевидному завищенні ціни на "Козак 2" (вони якраз всіляко уникають цієї теми), а на іншому бронемобілі "Козак 2М1", який досі серійно не постачався армії. Мовляв, це геть інший бронемобіль, який принципово відрізняється від "Козак 2", апогей української бронетехніки, практично вундерваффе

Аби уникнути власних трактувань та оціночних суджень, я пропоную вам подивитися на порівняльну табличку, в якій порівнюються бронемобілі "Козак 2", "Козак 2М1", "Варта" і "Новатор".

 

Як ви бачите, попри серйозні різницю в ціні "козаки" практично не відрізняються між собою за технічними характеристиками, принаймні на 2 млн грн точно. Це навіть якщо не зважати, наскільки вони відрізняються як за ціною, так і за технічними характеристиками від інших бронемобілей - скажімо, від "Варти" з "Новатором" або інших машин, яких на українському ринку вдосталь. Але, схоже, Міноборони не рахує грошей платників податків і вперто закуповує найдорожчі з дорожчих. 

Повертаючись до "Козак 2", на якому сьогодні намагаються "прикурити" невстановлені поки що слідством, але добре відомі нам особи, пропоную прочитати матеріали його обстеження - відкриєте для себе масу цікавого. 

Друга брехня Міноборони.

24 січня 2020 року Міноборони оприлюднило прес-реліз "Автомобілі «Козак-2М1» пройшли випробування по всіх видах доріг та бездоріжжю і мають схвальні відгуки від військовослужбовців ДШВ та ССО", а міністр Загороднюк підтвердив це в інтерв'ю. 

Насправді, за даними моїх джерел, "Козак 2М1" не проходив порівняльних випробувань разом з конкуруючими бронемобілями, про що свідчить відповідний акт.

Як бачите, серед учасників бронемобіль "Козак 2М1" відсутний. І навіть якщо вони заради формальності влаштували випробування спеціально для "Козак 2М1" в лайт-режимі, це не робить такий конкурс прозорим та конкурентним, як це встановлено РНБО

Я не публікую весь акт, позаяк він може містити дані, що складають державну таємницю, але аби розвіяти ваші сумніви в тому, що він справжній, я опублікую копію сторінки з підписами членів комісії. 

Таким чином, я маю всі підстави вважати, що дані прес-релізу були сфальсифіковані Міністерством оборони, а міністр Загороднюк укотре збрехав суспільству.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх