EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  4259  30

"Мінські домовленості" не є міжнародним обов'язком: офіційна заява України на Радбезі ООН

Нинішній виступ на Радбезі постпреда України в ООН пана Сергія Кіслиці Sergíy Kyslytsya, присвячений ескалації російській агресії, бачу важливим не тільки у вимірі його політичної та моральної сили. Для юристів знаковим стає інше. Бо Україна нарешті офіційно заявила, на найвищому рівні у світі, про справжню "юридичну силу" "Мінських домовленостей".

Як відомо дуже часто агресор спекулює тим, що ці домовленості були затверджені резолюцією Радбезу ООН 2202 (2015), й тому нібито є міжнародними зобов`язаннями, зокрема та насамперед - для України (звісно "не для РФ", бо "нас там немає"). У свій час я це детально розбирав та доводив брехливість такої тези.

Бо згідно Статуту ООН не усі акти Радбезу ООН, а лише його рішення за Розділом VII Статуту є імперативними для держав-учасниць, решта - це звичайні рекомендації, що схвалюються сотнями із всіляких питань. Резолюція 2202 (2015) була саме такою рекомендацією. І ось у виступі представника України наразі читаємо довгоочікуване "UN Security Council resolution 2202 (2015) although NOT adopted under Chapter VII of the UN Charter...", та надалі про політичне значення цього документу для РФ.

Далі було задано вірне риторичне питання "Would it make any difference if the Council then in 2015 had legal grounds to adopt a mandatory document under Chapter VII?" Дійсно, для агресора ніякої різниці немає, бо РФ відмовляється реалізовувати "Мінські домовленості" не лише юридично, але й політично, за визначенням, як "не-сторона". А ось для України як держави, що сумлінно ставиться до засад міжнародного права, у цьому питанні принципова різниця є. Бо лише юридичні обов`язки держав мають ними виконуватися. А вся решта паперів з питань війни та миру - у кращому випадку є виключно матеріал для теледискусій радників РНБО з сталим амплуа розмовного жанру.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх