EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  265  0

Апокалипсис азовського рибальства

Поточна ситуація з викраденням чотирьох українських рибалок на Азові є далекою до завершення, але вже можна сказати наступне. Наш доблесний МЗС вчора висунув з цього питання формальні вимоги росіянам, про що радісно звітував публічно. Але раніше, в листопаді 2019 р., той самий МЗС УРСР сприяв протиправному підписанню Протоколу XXXI сесії Російсько-Української Комісії з питань рибальства в Азовському морі (на 2020 рік). І саме на пункт 7.2.6 цього протоколу посилався на відео допиту капітана українського малого судна представник окупантів. Хоча насправді цей припис лунає так "Забороняється промисел піленгаса і камбали-калкан з використанням будь-яких сіток ... в районах і терміни, передбачені заходами регулювання для промислу цих об'єктів." Тобто насправді ловити камбалу на Азові МОЖНА. Але Держрибагенство відповідні райони та терміни лову на 2020 р. після підписання Протоколу НЕ ВСТАНОВИЛО. Чим формально зробило "бракон`єрами" й захоплений екіпаж з Приморського району.

Більше того, якщо уважно передивитися весь цей документ, то знайдемо багато цікавого. Прикладом - у Додатку VIII до Протоколу, що визначає порядок здійснення контролю за рибальством з боку рибнагляду та прикордонників обох азовських держав. Зокрема - у його п. 9, за яким "за відсутності документів або неможливості встановлення приналежності судна, для з'ясування всіх обставин судно-порушник конвоюється в найближчий порт держави Сторони, що розкрила порушення, з обов'язковим сповіщенням прикордонної, митної служб і адміністрацій портів.".

Тобто у цій нормі Україна сама, добровільно, погодилася на те, щоб росіяне "мали право" викрадати з акваторії Азову будь-яке судно, де раптово при огляді "пропали документи", прикладом пропали за борт. І доставляти це судно росіяне стануть не в Єйськ чи Таганрог, а саме в окуповану Керч, на територію безправ`я. Раніше, до 2020 р., такої норми у попередніх протоколах НЕ БУЛО, офіційний дозвіл росіянам на піратство ми надали, мабуть, уперше з 1993 р.

Також Протокол на 2020 р. вже ніяк не згадує про надання росіянами квот на лов кримським рибалкам. Нібито такого немає. Забули, проїхали, поділили, занесли. Є лише робке блєяньє про ризики для галузі від Керченського мосту та про прямі порушення росіянами умов Угоди 1993 р. через перекриття акваторій Азову. На що росіяне у Протоколі надсилають усіх ...в Гаагу - типу, "хлопці, якщо щось не до вподоби, то йдіть там далі з нами судитися". Більш того, у Протоколі росіяне ставлять цинічно-гуморістичне питання - чому наші рибалки концентрують лов між Маріуполям та Бердянськом. Насправді це єдина зона де росіяне (поки) фактично дозволяють нам ловити, але у Протоколі таке звісно ніхто у відповідь не написав.

Ну й найбрутальнішим у цьому Протоколі є те, що комісія, яка його підписала, формально склалалася... з двох осіб (не усім навіть у Держрибі цікаві, мабуть, стали перспективи пояснювати слідчим питання особливостей державної зради). Але найсумніше насправді інше. Бо "батько-засновник" цього процесу, великий друг російського регістру судноплавства, патрон спільного з окупантами риболовного бізнесу сьогодні з найвищим балом пройшов конкурс на голову Морської адміністрації України. Бо успішний остаточний розвал риболовного флоту вороги України хочуть перенести й на флот вантажний. Для чого є перевірені підконтрольні схематозники з величезним досвідом...Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх