EN|RU|UK
Блоги Євгенія Слівко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  2980  6

Обшуки з крадіжкою та рейдерство в законі

Мережею шириться відео, на якому зафіксовано осіб, які під час обшуку у приміщенні одного з одеських підприємств привласнюють по кишенях чужі речі, коментуючи свої дії лайкою.

Відео передали працівники підприємства "Дес-груп", де проходив обшук для розповсюдження на "7 одеський телеканал", через добу зафіксовані дії правоохоронців підхопили усі українські ЗМІ.
Як з’ясувалося, правоохоронці проводили обшук у комерційній структурі ТОВ "Дес-груп", що випускає пластикові охоронні пломби в приміщенні, яке орендує у Українського Товариства Сліпих. Слідчі аргументували свої дії тим, що організація не має відповідного патенту на виробництво.

Поліцейські київського відділку Одеси здійснювали обшук в рамках кримінального провадження №12019160480003828, яке було відкритим на підставі заяви у якій стверджується, що "Дес-груп" порушило законодавство про інтелектуальну власність: а саме права на пломби для комплектації належать фірмі "Андреал".

Як з’ясувалося згодом, патент відповідного зразка у підприємства, все-ж-таки був, а правоохоронці діяли незаконно:

"Так званий "обшук" відбувся без належних документів: нам не надали на той момент ухвали чи постанови суду про право на такі дії. Як ми з’ясували згодом, обшук проводили нібито у зв’язку з тим, що у нас немає патенту на виробництво. Але у нас є патент і повний пакет документів, який вимагається для виробництва. Коли ми заявили, що у нас є офіційні документи на нашу продукцію, то нас проігнорували", - Віолета Стаховська, прес-секретар " Дес-груп".

Правоохоронців дійсно чомусь не зупинило те, що у "Дес-груп", є діючий патент на пломби під номером UA 139344 U, виданий Міністерством розвитку економіки 26 грудня 2019 року. Обшук проводився з численними порушеннями:

"Нас не випускали з приміщення, вилучили телефони, щось шукали. Серед поліцейських ми з подивом помітили співробітників конкуруючої компанії ( ред."Андреал"), які показували поліцейським, що саме потрібно обов'язково вивезти з нашого підприємства. В результаті вивезли прес-форми - основне обладнання, без якого неможливе виробництво - і коробки з готовою продукцією", - Віолета Стаховська.

Невдовзі після обшуку Київський районний суд Одеси зобов’язав повернути обладнання підприємству, проте рішення фемідівців досі ніхто не виконав: "Вже через дві доби після незаконного обшуку та вилучення двох прес-форм, ми отримали рішення Київського райсуду Одеси, в якому поліцейським було наказано негайно повернути нам обладнання. Але на рішення суду поліцейські, м'яко кажучи, не відреагували- верстати нам до цього часу ніхто не повернув", - Віолета Стаховська.

Так, під час обшуку, поліцейські вилучили обладнання на 1,5 мільйона гривень, прихопивши до кишень і речі співробітників підприємства:

"О! Мені скотч потрібен. Так, що ще мені треба… чайник маю, колонку – теж", - каже поліцейська, складаючи у свою сумку особисті речі робітників підприємства.

"А вони на нас не образяться, що ми їх обжерли?" – запитує слідчий у колежанки. Вона йому відповідає: "Думаєш, ми гикати від цього будемо? Мені пох*й".

Наприкінці ролика стає зрозуміло, що поліцейські помітили камеру відеоспостереження і вивели її з ладу.

Національна поліція у м. Одеса фактично відразу офіційно відреагувала на дії підлеглих і підтвердила, що це діючі працівники поліції: "Цей ганебний вчинок паплюжить честь та гідність тих поліцейських, які щодня стоять на варті закону і порядку, іноді ризикуючи життям. Керівництво поліції зацікавлене у тому, щоб в правоохоронних органах служили люди, які є взірцем честі та гідності і не має наміру приховувати негідні дії подібних працівників", – пишуть у Нацполіції Одеси.

Як з’ясувалося згодом, днями глава Нацполіції в Одеській області, Олег Бех, звільнив з посади начальника Київського відділу поліції Вадима Парфентьева, якого призначили зовсім нещодавно - в липні минулого року. Замість нього Київський район тепер охоронятиме В'ячеслав Барба.

Професійна доля самовпевнених слідчих залишається невідомою, а от у таки ДБР відкрили кримінальне провадження за частиною 2 ст. 185 КК України ("крадіжка").

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх