EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  2912  9

Вода та Крим: неоднозначні заяви СБУ

Як з'ясувалося, заяви СБУ з кримського питання бувають дуже різні. Прикладом вчора резонансне звернення ГУ СБУ в АРК було розміщене на ...офіційному сайті Каланчацької райдержадміністрації. Одразу зазначу, що це зовсім інша заява СБУ, з іншого виміру, не та, яку я вчора анонсував.

Але й те що наразі маємо, за посередництва райдержадміністрації, дуже цікаве та важливе, особливо якщо читати вдумчиво.

Бо ГУ СБУ пише про наявність "спроб спецслужб іноземних держав загострити та дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в прикордонних з Кримським півостровом районах Херсонської області; здійснити компрометацію працівників органів державної влади та місцевого самоврядування."

Звісно ця теза навіть не новина, а певною мірою загальновідомий факт. Хоча, на жаль, традиційно таку "компроментацію" роблять щодо себе самі посадовці, а окупантам залишається включати про це пропаганду.

Також ГУ СБУ пише про "провокування масових заворушень, направлених на силове розблокування каналу для постачання води на тимчасово окупованій території України АРК". Це вже було, у серпні 2018 року, коли на фоні забруднень з заводу "Титан" проросійські сили проводили "збори населення" громад Херсонщини, наближених до адмінмежі. На ціх "зборах" власне й висувалася ідея "дати воду в Крим для уникнення екологічного лиха".

Але тоді на ці збори ходили й очільники Херсонщини та потім розповідали на камеру про якісь там переговори з окупантами про подачу води в Крим.

Звісно росіяне можуть піти по цьому "накатаному" сценарію знову, тим більше що як за губернатора Г...ва у 2018-му, так й за губернатора Г...ва в 2020-му Херсонщиною насправді керує з власного кабінету на площі Свободи одна й та ж особа.

І зрозуміло що ніяке місцеве (не таке чисельне та звісно не таке проросійське у переважній більшісті) населення Каланчацького району Північнокримський канал відкрити на АРК не зможе за визначенням. Не зможе - без негласної підтримки влади наприклад. І тут теза СБУ про "компрометацію працівників органів державної влади" стає вкрай цікавою та неоднозначною.

Адже якщо хтось наразі голосно каже про те, що тривають непублічні переговори з владою про подачу води в Крим - це ж є як раз і виходить анонсована СБУ "компроментація влади"?
Також у повідомленні на сайті РДА йдеться про "формування у міжнародної спільноти та правозахисних організацій думки щодо ігнорування Україною намірів вирішити вказану проблему". Ця теза вкрай важлива бо з неї випливає 1) що насправді нібито ПРОБЛЕМА ІСНУЄ 2) що у України є НАМІРИ ЇЇ ВИРІШИТИ. А яким може бути єдиний практичний шлях "вирішення" такої "проблеми"?

Дуже хотілося б вірити, що спічрайтер просто написав дурість. Інакше маємо зізнання "по Фрейду" ГУ СБУ АРК у намірі держави щось вирішувати з поставкою води в Крим. Також важливо знати, кого власне СБУ бачить винним у формуванні такої міжнародної думки - окупантів та їх посібників, або ж прикладом тих хто каже іноземним дипломатам та на міжнародних конференціях про ймовірні плани влади України подати воду в Крим?

Ну й головне в цьому повідомленні насправді у кінці, де ГУ СБУ пише про те, що "ситуація, що склалася викликає невдоволення у представників окремих громадсько-політичних об’єднань, у т.ч. Меджелісу кримськотатарського народу". Саме так, "Меджелісу". Саме так, Меджлісу як "громадського об`єднання", а не як представницького органу корінного народу. Добре, що хоч "кримськотатарський" наші посадовці пишуть (поки) без дефісу.

Тобто для СБУ ситуація наразі виглядає так, що подача або неподача води в Крим турбує не державу, не її уповноважені органи, не українське суспільство, а лише... окремих представників окремих громадських об`єднань.

І якщо через певні обставини ці окремі представники припинять турбуватися або вже НЕ ЗМОЖУТЬ КАЗАТИ ПУБЛІЧНО ПРО ВЛАСНУ СТУРБОВАНІСТЬ - то й проблеми не буде. І вода піде. І поїзди. І решта усього.

Що ж, цілком зрозуміло. Питання залишається лише у тому, для кого на думку ГУ СБУ АРК, "вказані дії містять ознаки кримінальних правопорушень" за ст. 110 та 111 КК - для тих хто хоче подати воду в Крим, чи навпаки для тих "представників Меджелісу" та інших, яким це не до вподоби. Думаю, що до 2 травня ми побачимо вичерпну відповідь на це питання.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх