EN|RU|UK
Блоги Сергей Иванов
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  8820  5

Кінець епохи бідності

Як і обіцяв, тримаю вас в курсі ситуації довкола одного з найяскравіших маркерів корупції в державі - Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ).

Ми зупинилися на моменті, коли Прем‘єр Гончарук доручив керівниці Інспекції Олені Костенко позбутися одіозних радників Сергієнка та Воробйова, які, власне, були одними з батьків корупційних схем у ДАБІ, а також нарешті зробити стосунки з забудовниками прозорими та зрозумілими. Тобто ситуація після наради набула для Костенко доволі однозначної форми: або ти виконуєш доручення Прем‘єра, або ні. Здавалося б, компрометуючі особи пішли, жодних перешкод для очищення та реформування системи немає, працюй на здоров‘я. Але, як це часто буває, події почали розвиватися не за законами логіки, а за законами українського політичного фарисейства.

Після публікацій, розголосу та прямого доручення Гончарука Костенко дійсно звільнила Сергієнко і Воробйова, але взяла на їх місце двох молодих земляків з Запоріжжя, які мають до будівництва з архітектурою приблизно таке ж відношення, як до дадаїстів та кабаре «Вольтер». Звати їх Чуприна Олег, 1988 року народження, і Краснова Ксенія, 1992 року народження, але в Інспекції їх називають просто «аватари». Тобто це люди, які просто працюють обличчями, займають своїми дупами стільці, аби їх не зайняли інші. Не виключаю, що за цими аватарами стоять ті ж самі свіжозвільнені Сергієнко з Воробйовим.

У всякому разі, помітних змін у підходах до роботи не відбулося. Затискання будівельників по всій Україні триває. Всі об’єкти Костенко замкнула на собі, тому вони випускаються тільки після її наказу, що призводить до зриву строків і шалених затримок. Будівельники вимушені чекати на готові документи, у той час, коли ДАБІ чекає від них відповідного матеріального стимулу для їх підпису. Якось не дуже все це нагадує реформу або нові правила, чи не так?

З соцільними об’єктами ситуація не менш жахлива. Свіжий приклад: дорога до Вінницького області була введена з порушенням терміну на два тижні.

Все це можна відстежити на офіційному сайті ДАБІ. Наводжу приклад. Це дозволи форми СС3.

Перша графа - адреса об'єкта, друга - вхідний номер з датою подачі документів. На фото два перших об'єкта - подача 10.01, два інших - 11.01. Третя графа - законний термін розгляду, до цієї дати результат розгляду вже має бути відомий забудовнику. Четверта - безпосередньо результат (або номер дозволу/або відмова). Восени 2019 року доступ до реєстру було дано правоохоронцям, щоб вони могли спостерігати за рухом дозволів і запобігати корупціогенним чинникам. Тобто СБУ з НАБУ можуть бачити, як з запізненням на 1-2 тижні до реєстру вносяться дані до реєстру, ще й заднім числом, що, до речі, злочином. Наприклад, 27 січня вносять дані по об'єкту, по якому ухвалено відмову ще 15 січня. Тобто 27 січня вноситься відмова 15 числом, і таких фактів купа.

***

Але є і позитивні новини. І хоча стосуються вони лише Олени Костенко, все одно приємно спостерігати бодай якісь успіхи. Плоди самовідданої праці Костенко на державу вже видно неозброєним оком. Нещодавно вона пересіла на новий автомобіль «Мерседес» представницького S-класу, взяла водія та охоронця - неодмінні атрибути успішного українського чиновника.

Схоже, кінець епохи бідності для чергового "нового обличчя" влади вже настав.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх