EN|RU|UK
Блоги Василь Вовк
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1009  0

МН-17: РФ закладає юридичну бомбу під Гаагу – а всі тішяться!

Засоби масової інформації усього світу розповсюджують нібито позитивну інформацію від прес-служби гаазького суду, що один із підозрюваних у справі рейсу МН-17 погодився приєднатися до судового процесу і хоче бути представленим у суді нідерландською юридичною фірмою.

Конкретну особу не називають, тому в пресі нагадують імена тих, хто може долучитись до захисту від висунутого обвинувачення (підозри), а саме: Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сергія Дубинського, Олега Пулатова і Леоніда Харченка.

Й зовсім забули про громадянина України так званого екс-начальника протиповітряної оборони Слов'янська Володимира Цемаха, затриманого у червні 2019 року й поміщеного під варту.

Іформація про те, що українська влада планує видати Цемаха Росії в рамках обміну утримуваних осіб, швидко дійшла до прокуратури Нідерландів, тому 30 серпня 2019 року нідерландський прокурор Фред Вестербеке надіслав листа українським колегам.

У цьому офіційному документі, адресованому Генеральній прокуратурі України, Цемах фігурує як підозрюваний у справі й зазначається, що "надзвичайно важливо" допитати його силами Спільної слідчої групи — простіше кажучи, прокурор просить не віддавати Цемаха Росії, яка не дозволить слідчим проводити необхідні процесуальні дії.

Однак сталося те, що сталося – Володимир Цемах був звільнений з під варти та переданий Росії, яка на терміновий запит Нідерландів щодо його видачі відповіла: він вже дома у місті Сніжне Донецької області, тобто на території України, – туди і звертайтесь.

Зрозуміло, що Цемах міг бути "гарним" свідком, але його поспішно з метою блокування включення у списки на обмін оформили "поганим" підозрюваним (обвинуваченим).

Російські спецслужби, отримавши у свої руки Цемаха, миттєво зорієнтувалися, й вустами адвоката А. Кучерени через агенство ТАСС розповсюдили таку заяву: "Підозрюваний у справі збиття літака рейсу MH-17 Володимир Цемах готовий спілкуватися з нідерландськими й українськими слідчими на не підконтрольній українській владі території… Він наляканий і тяжко переживає все, що з ним відбулося, але тим не менш готовий дати свідчення…, щоб захистити своє чесне ім’я".

Для повного розуміння ситуації невеличка довідка: Анатолій Кучерена - російський адвокат, доктор юридичних наук, професор, голова Громадської ради при МВС Росії, заслужений юрист РФ, вартість послуг якого складає як мінімум одна тисяча доларів США за одну годину.

Більше усього при обґрунтуванні підозри Володимиру Цемаху посилаються на фрагмент його інтерв’ю кореспонденту "Новоросії": "Я цей "Бук" ховав. Я Вам покажу навіть, де він стояв і де я його забирав".

Окрім того, що такі обставини не накладаються на матеріали слідства, очевидними є ознаки позерства, банальної показухи, а по-сучасному - "випендріжа". Це доказ, який в одну мить може стати фікцією, мильною бульбашкою.

Не виключаю, що російська влада "виставить" в Гаазі ще одного з підозрюваних, юридичні позиції щодо якого слабкі, але не маю сумнівів - сьогодні мова йде саме про Володимира Цемаха.

До того ж – громадянина й мешканця України. Як Вам телевізійна картинка для простого землянина: судять громадянина України за злочин, вчинений на території України? Й німе запитання: де ж рука Москви? Російські телеканали вміло використають таку ситуацію, тому не тішитися потрібно – а вживати заходів протидії…

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх