EN|RU|UK
Блоги Валерій Пекар
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  8019  18

У "захваті" від Китаю

Соціальні мережі заповнені коментаторами, які у захваті від будівництва клініки в Китаї за 10 днів. З приводу цього я маю сказати:

1. Авторитарні режими зазвичай будують дуже швидко порівняно з демократичними. Це добре, якщо будується щось корисне і потрібне людям. Це погано, якщо будується щось погане. Авторитарний режим може швидко побудувати клініку, а може гідроелектростанцію, що залишить без даху над головою мільйон людей, а може військову базу. В усіх випадках вашої думки не питатимуть.

2. Демократія забезпечує перевірку, що новобудова потрібна і будується так, як треба. Це вимагає певного часу на підготовку та перевірку. Ще більше часу займають тендери щодо вибору підрядника. Тому демократичні режими будують набагато повільніше.

3. Коли час на перевірку завеликий, кількість документів занадта, а чиновник не обмежений у праві прийняття рішення, виникає корупція. Якщо над чиновником стоїть офіцер НКВД, КСІР або СС з пістолетом, корупція виникає на рівні офіцера або його командира. Корупція не є специфічною ознакою демократії. Просто у демократичних суспільствах корупціонери не обов'язково мають табельну зброю, а в авторитарних обов'язково.

4. Якщо рівень суспільної небезпеки заходить за червону позначку, демократичні режими перетворюються на авторитарні. В умовах епідемічної катастрофи в Україні може статися, що клініка буде побудована хай не за 10, а за 30 днів. Але будьте готові, що вона буде побудована на вашій землі без всяких дозволів, а ви самі будете працювати на будівництві 16 годин на добу, а ваша бабуся не отримає пенсію. А проти незгодних буде стояти Національна гвардія з наказом відкривати вогонь на ураження.

5. Демократичні режими, які не здатні у випадку суспільної небезпеки червоного рівня перетворитися на авторитарні, не виживають.

6. Будувати у нас вміють (кажу як людина з певним досвідом). У нас не вміють керувати, а це інша компетенція.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх