EN|RU|UK
Блоги Сергей Иванов
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  12001  20

Іспанський сором

У «Фокусі» вийшло інтерв’ю Степана Черновецького, сина колишнього київського мера. 

Якщо чесно, я був переконаний, що після гучної історії з затриманням, коли іспанці рапортували на весь світ про затримання голови українського злочинного синдикату, він сидить в іспанській в’язниці. Ресурси, які задіяли іспанські силовики для затримань українських громадян, міжнародний розголос не залишили ґрунту навіть для впертих скептиків, адже всі ми звикли до думки, що слідчі факапи - це вотчина виключно наших правоохоронців, і що на цивілізованому на Заході такого не буває.

Виявляється, буває. Після трьох років розслідування барселонський суд закрив кримінальну справу стосовно Черновецького без висунення обвинувачення. Ба більше, виявляється, весь цей час він мешкав і працював у Києві, а не сидів в іспанській буцегарні, як ми всі звикли думати. 

Цікавий кейс, в якому я побачив дуже багато паралелей з тим, що відбувається у нас, адже після затримання іспанська поліція використала ту ж саму методу, яку так інтенсивно експлуатують наші високопоставлені силовики, використовуючи медіа для створення потужного суспільного резонансу, який має на своїй меті відволікти увагу людей від очевидних прорахунків слідства та створити потрібну для отримання обвинувального вироку атмосферу.

Згадайте феєричні виступи екс-генпрокурора Луценка у справах Саакашвілі та Савченко, екс-голови СБУ Грицака про «вбивство» Бабченка, ну і зовсім нещодавній бенефіс Зеленського, Авакова та його підлеглих у справі Шеремета. Докази, представлені на суд суспільства в Іспанії, мали приблизно таку ж міру вірогідністі: якщо у справі Шеремета все вирішила експертиза ходи, до якої скептично ставляться криміналісти в світі, то іспанці пішли далі і «зробили» членами етнічної ОЗГ українців, які працювали в японському ресторані в Барселоні. Аргументація вражала. Мовляв, де ви бачили, щоб українці робили суші, а значить це прикриття грошової «мийки».  Що це, як не стереотипізація за національною ознакою і не шовінізм? На такі дрібниці, як перевірку комерційних оборудок з продажу активів, наприклад, продаж італійцям Правекс-банку за півмільярда євро, який, власне, пояснював усе, чомусь уваги ніхто не звернув, хоча достатньо було лише використати гугл і зробити запит італійським колегам. 

В результаті картинка вийшла яскравою та переконливою для місцевих, але це не вплинуло на долю справи, бо тут свою функцію виконала державна інституція, яка в Україні або не працює взагалі, або працює на силовиків - суд. Іспанський суд поклав закон як на поліцію, так і на суспільний резонанс, і цьому нашим суддям, готовим «підмахнути» що завгодно, аби догодити владі, треба повчитися.  

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх