EN|RU|UK
Блоги Євген Карась
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  623  1

Іран-США: рикошет по Україні.

Сулеймані та Аль-Мугандес.

Авіаударом США убитий керівник іранської розвідки Касім Сулеймані. Також загинув керівник "Сил народної мобілізації" Іраку Абу Магді Аль-Мугандес. Це політичний лідер і командир спеціальних бригад армії Іраку, які були ключовими у боротьбі проти ІДІЛ в 2014-2018 роках. Ще один поки неостаточно підтверджений загиблий - особа з керівництва ліванської "Хезболли"(рух, що також близький до спецслужб Ірану).

Сулеймані часто відзначають як "генерала" або керівника елітного підрозділу "Ель-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції.

Фактично, на мою думку, Сулеймані - керівник специфічного іранського підрозділу, який поєднував у собі задачі СЗР та ГУР. Одним з головних акцентів "Ель-Кудс" була побудова лояльних до Ірану бойових організацій та парамілітарних рухів. Така лінія обрана досить давно. Сам факт, що "Ель-Кудс" це підрозділ КСІР(порівняймо його з гітлерівськими загонами СС) - вже пікантна особливість. І тут Іран потрапив в самісіньке яблучко. Саме завдяки досвіду та практиці роботи з повстанчими та парамілітарними рухами, Сулеймані здобув надзвичайний вплив на Близькому Сході. Серйозним фактором впливу щодо політики США та Ізраїлю.

Американська преса посилаючись на колишніх офіцерів ЦРУ ще кілька років назад публікувала розгромні матеріали. Як дражнився Сулеймані, надсилаючи СМС американцям в Іраку "Відпочили? Я був трошки зайнятий в Лівані. Я повернувся".

Протести в Іраку з травня по листопад 2019-го року.

Значною мірою на роботі Сулеймані вірогідно лежить поразка США в Іраку. Після арабських революцій, повстань та величезних фінансових вливань, США врешті ледве сформувало в Іраку уряд. Але його демократичним очільником виявився... далекий родич Сулеймані.

Барак Обама прямо махнув рукою. "Близький Схід - територія хаосу і трайбалізму", де вже ніколи не буде порядку. В тому виді якого хочуть США.

Штурм посольства США арабами. Гра "Call of duty", де також зображені росіяни в образі убивць і мародерів в країні-міксу з Сирії та Курдистану. В сценарії цієї ж масової гри закладено висадку американських військ та війну в Тегерані.

На картинці в пості бачите скріншот однієї з самих популярних комп'ютерних ігор. Вийшла нещодавно. Іде штурм посольства США арабською терористично-партизанською організацією. Не здивуюсь, якщо Сулеймані, гострий на розум та нахабні витівки, вирішив обіграти саме цей свіжий образ з масової культури.

Початок останнього загострення.

І ось на днях в Іраку декілька тисяч чоловік штурмували посольство. США завдали удару у відповідь - в аеропорту Багдада гине іранський офіцер найвищого рангу. Різко вскочили ціни на нафту. Іран обіцяє масові жертви серед американських військових.

В самому Іраку особливий шок від подій. В країні назріває буря. Лунають заклики відновити "армію Махді", яка боролася зі США в 2003 році. США надсилає нових солдатів на Близький Схід. Поступове виведення військ США з "пропащого регіону" згідно логіки Обами перерване. Трамп іде на загострення. Наступний крок за Іраном. І загорітися може в багатьох точках - Ліван, Ізраїль(аналітики допускають, що діло докотиться навіть до окремої війни з Іраном), Ємен, Саудівська Аравія(плюс Катар, Бахрейн де стоять війська США), Афганістан.

Географія операцій Ірану та близьких до нього терористичних та повстанських рухів.

Акцентую кілька важливих моментів:

- Ворогів своєї держави можна убивати будь-де і будь-коли. Є причина - є можливість - є ракета. І похер. Але так можуть чинити лише сильні світу. Загибель іракського командира особливо тяжкий удар по репутації США в регіоні, але національна безпека для америкнаців - понад усе. США робить ракетний удар і гляньте - всі українські ліберали пищать від захвату. Без жодних методичок і інструкцій. Просто, бо пан сильний. Коли ракетний удар наносить Україна, то біжать в іноземні посольства та фонди "а це добре чи погано?". США часів Обами(який стереотипно вважався м'яким) насправді перебили десятки керівників ворожих підрозділів. Вважалося, що ліквідація лідерів значно більш ефективніша, аніж масова зачистка піхоти та середньої ланки керівництва. Такі убиті породжують ненависть, запеклість у боротьбі та нових масових мучеників.

- Навіть проти всемогутніх Штатів воюють і перемагають. Не лише печерні племена Афганістану. Там правда й зрозуміло. Неможливо завоювати Афганістан, якщо там немає за що воювати. Окрім фантастичних наркотичних плантацій.

В Іраку бачимо системну перемогу і провал американської експансії збудованої на нових принципах. Ірак не В'єтнам. Ніякого "розступіться туземні біси, іде морська піхота великої держави". США вели правильну продуману політику - в Ірак вгатили мільярди доларів. Намагалися природнім чином збудувати місцеву політичну еліту та армію оборони. Надали армаду військової техніки про яку Україна і не мріяла. Все це провалилося. Сусідня державна система Ірану, знаходячись під потужними санкціями, тим не менше, зуміла провести серію успішних спеціальних і політичних операцій.

- Оскільки Іран тимчасовий, але досить стійкий союзник РФ, а США наш стійкий стратегічний союзник (тим не менше не зацікавлений в зайвій самостійності України), то втягнення США у криваву бійню на Близькому Сході, неодмінно вплине на російській активності щодо нас. Чи у військовому, чи в політичному плані. Особливо сумно, що Сулеймані, затіяв підпалення Іраку, один-в-один як п'ять років назад. Тоді спершу "Я був зайнятий в Лівані", а сьогодні - щойно РФ і Іран розібралися з Сирією - іранці активніше повернулися в Ірак. Стабілізований режим Асада і затишшя в Сирії зрикошетило звільненою енергією Ірану в хаос в Іраку. Так що, громадяни грантоїди і ліберали, не спішіть чекати милостині та порятунку від богів з посольств. Богам теж треба допомога. Сили темряви наступають. І вже скоро будуть коло наших воріт. Чи гірше того. Вони вже за ними?

Пам'ятайте, що Ірак упав не тому, що перемогли сили ІДІЛ чи армія Ірану. Всередині нової державної еліти виявилося добіса зрадників демократії. І вся техніка - "Бредлі", "Абрамси", кулемети і ракети подаровані США, фактично потрапили в руки ворога.

Телеграм-канал - Євген Карась.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх