EN|RU|UK
Блоги Алексей Боровский
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  706  1

Зниження тарифів урядом Гончарука: електоральні перспективи

Загальнонаціональні дослідження проведені Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня 2019 року та опитування компанії Seetarget, яке було проведене з 16 по 22 грудня 2019 року демонструють що очікування від влади залишаються для більшості громадян визначальним підґрунтям для оцінки минулого року.

Головною політичною подією 2019 року в Україні, беззаперечно, було визнано вибори – парламентські та президентські, причому (58%) громадян ці події назвали позитивними. Ще переважна більшість громадян (44%) вважає, що Україна прямує в правильному напрямі, в неправильному напрямі руху країни переконані (36%). Наприклад, наприкінці минулого, 2018 року, навпаки, абсолютна більшість (70%) вважала напрям руху країни неправильним і лише 18% – правильним (12% не визначилися).

Тобто, саме зараз очікування змінюють ставлення до політики в цілому.

На кінець року зберігається позитивний баланс рейтингу довіри, тобто, перевагу довіри над недовірою, два політика – Володимир Зеленський (довіряють 62%, не довіряють 31%, баланс довіри-недовіри +31%) та Дмитро Разумков (довіряють 48%, не довіряють 38%, баланс довіри недовіри +10%). Зберігає відносно високий баланс рейтингу довіри – О.Гончарук (довіряють 31,6%, не довіряють 47,7%, баланс довіри-недовіри – 16,1%).

За час свого 4 місячного перебування у Кабміні О.Гончарук вже встигнув показав позитивні результати своєї діяльності. Більшість громадян серед топ-ініціатив влади найбільш позитивно поставилися до ухвалення закону про відшкодування при неправильному оформленні чеку на покупки (69,8% підтримки), наміру скасувати строковий призов і перейти на контрактну службу (66,3%) та ухвалення в першому читанні закону про перевірку майнового стану громадян, що отримують субсидії та соціальну допомогу (61,7%).

Окремо треба відзначити також і зниження тарифів, яке відбулось вже після проведення дослідження. Враховуючи, що питання сплати за комунальні послуги - традиційно займає ледь не перші місця у подібних опитуваннях, це рішення ухвалене Урядом позитивно вплине на рейтинг як президента Зеленського, так і прем'єра Гончарука.

Взагалі, теперішню ситуацію можливо назвати як станом "небайдужості", коли очікування сформували конкретні надії, що будуть впливати на ставлення до влади і в наступному році.

Так за результатами опитування у більшості громадян сподівання на наступний рік більше оптимістичні: 21% впевнений, що наступний рік обов’язково буде кращим, ніж нинішній, ще 61% на це сподівається, 8% передбачають, що гіршого буде більше, і лише 1% впевнений, що наступний рік буде гірший.

Скоріше що і в наступному році значна частина громадян буде з певними очікуванням ставитися до влади в цілому. Якій потрібно буде довести що вона справді небайдужа до своїх громадян.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх