EN|RU|UK
Блоги Сергей Иванов
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  5259  6

ОП повертає братів Горових

Коли влада хоче щось зробити, вона шукає спосіб, а коли не хоче - шукає причину. 

Нещодавно ми стали свідками історії, коли влада, прагнучи взяти під контроль гральний бізнес, просто закрила всі «Космолоти», «Фаворити» та інші пункти викачки готівки у населення. Президент просто сказав: «Ми закриваємо» і все зупинилося. Це - яскравий приклад того, що може влада, якщо їй щось дійсно потрібно. Нехай юристи ламають списи, переконуючи один одного в законності-незаконності юридичних фактів, але тут ми можемо побачити акт політичної волі та моментальне втілення його в життя. 

Але паралельно з цим існують сфери, на які не розповсюджується ані політична воля, ані закон, ані здоровий глузд. Одна з них - це Державна архітектурно-будівельна інспекція та пов‘язаний з нею багатомільярдний корупційний конгломерат, про який я пишу кілька років поспіль, і який знову повернувся під контроль братів Горових. Це - яскравий приклад, що з владою домовились. 

Сьогодні Кабмін призначив першим заступником ДАБІ (за відсутності офіційного Голови - фактично керівником) Костенко Олену Ігорівну, про що свідчить відповідне розпорядження на сайті КМУ. 

Останні роки Олена Костенко обіймала різні посади в Кабміні Гройсмана: в.о. директора Департаменту з питань діяльності правоохоронних органів та органів юстиції Секретаріату КМУ, перший заступник директора Департаменту з питань ефективного управління державною власністю Секретаріату КМУ, начальник Управління з питань державного майна та підприємств Міністерства освіти і науки України. Пані Костенко - протеже братів Горових, які забезпечили їй кар‘єрне та інші види благополуччя, відповідно, в світлі призначення, висновок про те, що брати досягли проміжної перемоги в боротьбі за ДАБІ, набуває статус очевидності. 

Тобто вже сам факт призначення - дуже промовистий та цікавий. Але те, як відбувалося це призначення - історія не менш цікава. 

25 вересня цього року розпорядженням КМУ 855-р було оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника ДАБІ. За результатами конкурсу було обрано 3-х фіналістів, у т.ч. і Костенко. Після конкурсу фіналісти мали пройти співбесіду з профільним міністром Аленою Бабак, яка не визначила серед них переможця, про що 21 листопада повідомила Кабмін. 

За відсутності переможця має бути призначений новий конкурс, що й було зроблено. 4 грудня на офіційному сайті Кабміну з‘явилося повідомлення про оголошення конкурсу на зазначену посаду. 

Після цього почалися дивні дива. Майже відразу після публікації повідомлення зникає з офіційного сайту. А вже сьогодні Олена Костенко призначається першим заступником голови ДАБІ як переможиця того самого конкурсу, в якому вона не перемагала, про що свідчить як лист міністра, так і повідомлення про оголошення конкурсу. Це абсолютно кримінальна історія, службове підроблення та перевищення влади одночасно, якою має негайно зайнятися ДБР. 

Цікавий нюанс: під час голосування на Кабміні проти цього призначення виступила нинішня Міністерка освіти та науки Ганна Новосад, де Костенко наразі працює, відповідаючи за майно та підприємства МОНу. Ганна аргументуючи свою незгоду якраз причетністю Костенко до корупційних схем. 

Отже, брати Горові повертаються у велику українську корупцію. Черговим свідченням цього повернення є ще одне призначення їх людини - Олега Войтовича - на посаду Держсекретаря Міністерства розвитку громад та територій України. 

А тепер головне. Всі ці процеси були б неможливими без надійної «криші» в найвищій державній інстанції - Офісі президента. Тут уже нема жодної таємниці. Як стверджують журналісти-розслідувачі з ресурсу «Наші гроші», звати «кришу» Сергій Трофимов, який працює заступником Голови ОП і який, власне, пролобіював Костенко.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх