EN|RU|UK
Блоги Валерій Пекар
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  976  11

Інвентаризація поточного стану справ

Вчора ввечері відбулася зустріч прем’єр-міністра Oleksiy Honcharuk з представниками громадських організацій. Зустріч тривала приблизно 2,5 години і була присвячена підсумкам року, її формат був запитання-відповіді. Оскільки громадські організації представляли досить широкий спектр інтересів — від економічних політик до боротьби з корупцією, від підтримки місцевого самоврядування до захисту прав громадян, — то і спектр питань був дуже широким. На користь прем’єра треба зазначити досить високий рівень його підготовки. Нижче я окреслю ключові питання, які піднімалися.

За словами Гончарука, Україна майже пройшла період найскладніших проблем, але водночас є певні запущені сфери, якими давно ніхто не займався, і там лише відбувається інвентаризація поточного стану справ.

Трудові відносини: прем'єр наголосив на необхідності їх лібералізації і зазначив, що діалог у трикутнику уряд — роботодавці — профспілки постійно ведеться, хоча уряд готовий до глибшої розмови із профспілками, які реально представляють робітників (відомо, що існує чимало фальшивих профспілок).

Державна служба: прем’єр підкреслив її найвищий пріоритет і зазначив, що ця реформа трохи відстає. Директорати з питань формування політики будуть створені у всіх міністерствах найближчим часом.

Енергетика: Проблему збиткових державних шахт треба вирішувати, не можна її відкладати все далі і далі, і час вже загалом відмовлятися від вугільної енергогенерації. Зелений тариф на електроенергію потребує врегулювання, тому що на сьогодні ми маємо достатньо розбалансований попередніми регуляціями ринок.

Реформа Укрзалізниці: один із пріоритетів не лише сам по собі, а й тому, що УЗ стримує розвиток експорту — просто нема чим перевозити.

Підключення до електромереж: одна з найбільших проблем ведення бізнесу, що потребує термінового врегулювання, але зрозумілого збалансованого рішення поки нема. Нульова вартість підключення — хороша ідея, але хто за це заплатить?

Ринок землі: в будь-якому вигляді це є великим досягненням. Далі можна рухатися в напрямку лібералізації.

Економічне зростання: ключовим фактором зростання є дешеві фінансові ресурси. При вартості грошей 10% економіка злетить. Але найбільша проблема інвестування в Україну — верховенство права.

Судова реформа: загалом не сфера відповідальності уряду, але Міністерство юстиції наразі сфокусоване на системі виконання судових рішень, що є важливою частиною проблеми.

Безпека дорожнього руху: Міністерство інфраструктури вже розробляє політику з цієї кричущої проблеми.

Податкова реформа: є кілька концепцій спрощення податкової системи, заснованих на загальному розумінні, що податкове навантаження треба переносити з праці та інвестицій на споживання та володіння. Навесні буде широке обговорення, в ідеалі на початку літа буде прийнятий податковий закон.

Газові контракти: поки переговори тривають, будь-які відкриті розмови на цю тему недоречні, щоб не послабити переговорну позицію.

Громадські активісти зазначили, що публічні комунікації є однією із слабких рис нинішнього уряду — часом попередники робили набагато менше, але вміли про це розповісти набагато краще. В цій сфері, очевидно, потрібна співпраця.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх