EN|RU|UK
Блоги Тетяна Чорновол
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  446  0

Зеленський і «дерибан» надр. Трусить аж до США

Перед призначенням прем’єра Гончарука я попередила, що той сформувався «як політик» у школі «дерибану» надр. Тобто, працюючи в команді міністра екології Шевченка в 2015 році, він допомагав шефу відчужити для афериста-корупціонера Онищенка-Кадирова майже увесь Чорноморський шельф (не довели схему, бо перешкодив Яценюк).

Я попереджувала, що ця школа «дерибану» з Гончаруком назавжди… І що ми маємо в результаті? Успіхів уряду «нуль», зате Гончарук знову «дерибанить» надра для шефа.

Тільки вказівки для КОГО «дерибанити» дає новий шеф – Зеленський…

А тепер розкажу особливо епічну історію в цьому контексті. До неї привернув мою увагу депутат «Слуги народу» Олексій Устенко, який посмів патякати в прямому ефірі, що Україна «спровокувала» агресію Росії в Криму «мовним питанням»… Мені просто стало цікаво, що це за «патякало»?…

Виявилося, що це член енергетичного комітету ВР, лобіст прямих поставок газу з Росії… А ще, це глупувате дитинча серйозної акули бізнесу – Олега Устенка, який представляє в Україні інтереси американського інвестора харківського походження – такого собі Майкла Блейзера. А ще, цей же Олег Устенко з 28 травня призначений радником Президента Зеленського.

Після цього призначення Устенко старший і розгорнувся: прилаштував своє дитинча в прохідну частину списку «Слуги народу» і почав «дерибан» надр для свого американського шефа Майкла Блейзера. Невдовзі бізнес-структура Блейзера отримала ліцензію на ласу ділянку для видобутку газу нижче ринкової ціни. Адже, на цю саму ділянку одночасно подавався державний «Нафтогаз» і пропонував вищу ціну, але програв. Це публічно відома інформація. Про це заявляє Коболєв і зараз судиться з цього приводу.

Технічно, «дерибан» (виграш в конкурсі) був проведений таким собі Романом Опімахом – багаторічним лобістом інтересів Блейзера, який входив в комісію, що відбирала переможців.

За «хорошу» роботу Опімах зараз призначений керівником Держгеонадр в Міністерстві енергетики, що очолює багаторічний друг і партнер прем’єра Гончарука – Оржель. Опімах сам не чужий Гончаруку. Вони – Гончарук, Оржель, Опімах – були однією командою всі останні роки.

До речі, лобізм інтересів американського інвестора обурив не лише «Нафтогаз», а й викликав ревнощі українського інвестора «зелених» - Коломойського. Але та сама команда постаралася задобрити спонсора Зеленського – нещодавно спалахнув скандал, як Оржель та Опімах віддали на фейковому конкурсі за мізерною ціною (вкрай мізерною – трохи більше мільйона грн) ліцензію на добуток газу фірмі «Надра Карбон».

Ця фірма належить батькові міністра оборони Андрія Загороднюка – Павлу Загороднюку, який також є членом наглядової ради «Укрнафти» від міноритарного акціонера Коломойського. Отже, «надрова» команда прем’єра Гончарука за короткий період показала, що готова «дерибанити» надра в різних векторах.

Що правда, є в мене підстави вважати, що в конкретних випадках конкретний вектор вказується Президентом Зеленським. Це зовсім не та історія, що цар - хороший, а бояри – падлюки. Адже, в усіх брудних історіях ниточки тягнуться до радників Зеленського, до очільників офісу Президента чи відразу до Коломойського.

З Коломойським тему не буду розкривати – без того все зрозуміло.

А з Блейзером поясню. Наприклад, вказівку стосовно інтеграції команди лобістів американського інвестора Блейзера (Усенків та Опімаха) у владні структури, а також вказівку на збагачення «інвестора» за рахунок державних ресурсів дав особисто Зеленський. Тут немає сумніву… Адже лобісти Блейзера пролізли у владу після того, як американську делегацію на інавгурацію Зеленського очолив міністр енергетики США Рік Перрі – партнер Блейзера в США.

Перрі підтримав Зеленського 20 травня, а вже 28 травня керівник фонду Блейзера Олег Устенко став радником Зеленського. Ще кілька тижнів і його син був поданий у списки «Слуги народу», його шеф отримав ласу ліцензію, а державний «Нафтогаз» послали «на три літери»…

До речі, згаданий вище міністр енергетики США зовсім нещодавно загримів у себе в США у відставку. Повірте, це пов’язано як з імпічментом Трампу, так і з лобізмом в Україні. Скандал один на дві країни, але у нас, звісно, ні відставок, ні імпічменту… 

(На фото нинішній керівник Держгеонадр Опімах лобіює бізнес Блейзера ще в 2017 році)

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх