EN|RU|UK
Блоги Сергей Иванов
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  3628  14

Картковий будинок

Я не зважаю на емоції, коли йдеться про кримінальний процес.

Це не профдеформація, просто мене вчили досвічені люди, що емоції заважають логіці. "Вірю - не вірю" - не аргумент у контексті вбивства. Саме тому я намагаюсь оцінювати те, що відбувається в справі Рифмайстера та інших лише крізь призму фактів, тобто максимально неупереджено.

Так сталось, що цей кейс - більш медійний, ніж, власне, кримінально-процесуальний, у співвідношенні приблизно 80% на 20%. Від першої прес-конференції, на якій Арсен Аваков елегантно посадив у свій човен президента з генпрокурором, зробивши їх заручниками цієї справи і забезпечивши таким чином дві додаткові пари рук, щоб вигрести з цієї історії з мінімальними втратами або взагалі без, все робиться з розрахунком на медійний ефект.

Наскільки я зрозумів, всі докази, які має слідство, були продемонстровані суспільству, а потім утрамбовані в його свідомість за допомогою пари рейтингових ток-шоу на перших телевізійних кнопках, а також низкою зацікавлених інтернет-ЗМІ. Говорячи простіше, слідство не має прямих доказів причетності затриманих до вбиства Шеремета, всі докази - непрямі. Враховуючи це, заздалегідь готуючи суспільство до судового рішення, побудованого радше на інвективах, ніж на доказах, слідство за допомогою ЗМІ намагається заспокоїти людей, забезпечивши якщо не лояльність, то принаймні індиферентність. Я роблю цей висновок на підставі публічних даних, своїх розмов з правоохоронцями і того, що я почув на off the record в МВС. Тобто доказова база на сьогодні - це картковий будинок. 

Для чого потрібно тримати підозрюваних під вартою, мені більш-менш зрозуміло. ВКР (внутрішньокамерна розробка), робота з підслідними в ізоляторі доволі часто дають бажаний результат, але щось мені підказує, що не цього разу. Плюс, можливо паралельно відстежується активність колишніх та чинних співробітників спецслужб, імовірно причетних до злочину.

💭 не здивуюсь, якщо все це - взагалі глобальна брехня, у тому числі сьогоднішня істерика адвоката, інших причин для такої непрофесійної поведінки захисту я не бачу, але все це - на правах конспірологічної теорії 💭

А поки що вивчаємо факти.

І ще.

Я так розумію, кожна українська влада передаватиме суддю Вовка своїй наступниці немов трипер, щоб шити що їй заманеться його брудними руками, а це, пані та панове, ганьба.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх