EN|RU|UK
Блоги НВП "Темп-3000"
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  348  1

Прострелити будь-що. Як створюються фейки у "справі бронежилетів"

19 грудня 2019 року, на офіційній сторінці Генеральної Прокуратури України у соціальній мережі Facebook розміщено інформацію про закупівлю Міністерством оборони України начебто «неякісних» бронежилетів виробництва ТОВ «НВП «ТЕМП-3000».

Текст ілюстровано відеоматеріалами, на одному з яких здійснено спробу документування випробувань бронежилету. У зв’язку з цим, дякуємо ГПУ за відкриття інформації щодо балістичних випробувань, які, як ми розуміємо, стали основою для звинувачень посадовців Міністерства Оборони та дискредитації нашого підприємства.

Хочемо звернути увагу громадян України, що продемонстроване на відео пробиття бронепластин повністю сфальсифіковано та є маніпуляцією громадською думкою.

Наша впевненість у фальсифікації балістичних випробувань бронепластин базується на нижчевикладених фактах. Для кращого візуального сприйняття ми прикладаємо три фото чохла бронежилета та бронепластини, для здійснення візуальної проекції та порівняння розташування двох точок: Точки № 1 – лазерного прицілу та попадання боєприпасу. Точки № 2 – розташування отвору на пластині, який демонструється в кінці відео. На одному з фото бронепластина розташована з точним накладенням на кишеню для її утримання.

1- Як видно з відеозапису бронежилет розташований на підтримуючому матеріалі в положенні коли його верхня частина розвернута но 180 градусів та знаходиться в нижньому положенні.
На відео чітко видно червону точку лазерного прицілу та білу пляму в центрі червоної точки. Це білий папірець, розміщений для більш чіткої ідентифікації влучення боєприпасу.
Ми бачимо, що лазерний приціл направлений в ліву верхню точку бронежилета і відповідно бронепрастини (на фото - точка № 1).
Після пострілу на відео чітко видно, що куля влучила в папір, тобто влучення в бронепластину було в точку прицілу (на фото – точка № 1).
Тобто опираючись на відеозапис ми стверджуємо, що куля влучила в бронепластину в лівий верхній край (на фото – точка № 1).


2- Далі, на відеозапису представники силових органів знімають бронежилет з підтримуючого матеріалу. Під час цього стає чітко видно, що елемент захисту грудей вигнувся, і це дає нам підстави стверджувати, що бронепластини в бронежилеті не було.
3- Після балістичних випробувань бронепластину звільняють від верхнього облицювання, щоб продемонструвати отвір в ній. Ми бачимо, що отвір, продемонстрований на відео (на фото - точка № 2), знаходиться далеко від точки влучення (на фото - точка № 1), яку ми описали в 1-му пункті. Тобто, дане відео випробовування бронепластини є монтажем.

4- При перекадровці відеозапису і перегляду отвору після пробиття, з нашої точки зору, присутні певні ознаки, відстрілу бронепластини набоєм БЗ (бронебійно-запалювальним), що відповідає 5-му класу захисту і не використовується для випробовування пластин 4-го класу захисту. Для підтвердження або спростування цієї версії необхідно провести експертизу відстріляної бронепластини, яку ми бачимо на відео, а також кулі або її фрагментів, які утворили продемонстрований на відео отвір в бронепластині.
5- Але, основне порушення при балістичному тестуванні бронепластин, це відстань розташування бронежилета, від зріза балістичного ствола. В ДСТУ В 4104-2002 р. чітко зазначено, що при балістичних випробуваннях для довгоствольної зброї, підтримуючий матеріал з бронежилетом повинен бути розташований на відстані 10 м від зріза балістичного ствола.

На відеозображенні, яке викладене на офіційному сайті ГПУ, тестування бронепластини проводиться на відстані 5м. Це є беззаперечний факт, оскільки фахівці, які були в даній балістичній лабораторії, знають, що рубіж 10 м розташування підтримуючого матеріалу повинен бути біля кулезатримувача за металевими розкладними дверима. Це ті двері, які на відео знаходяться за візком із підтримуючим матеріалом. Тобто, підтримуючий матеріал з бронежилетом, повинен був знаходитися за розкладними дверими, в кінцевій кімнаті, яка повністю облицьована металом, а розкладні двері під час випробовування повинні були бути частково зачинені, для запобігання розльоту вторинного осколку в бік експертів.
Як висновок, ми щиро дякуємо ГПУ за надану офіційну інформацію, яка свідчить про фальсифікацію балістичних випробувань бронежилетів та бронепластин, які ми в обов’язковому порядку залучимо до судового розгляду.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх